technologia

To co robisz dzisiaj ma ogromne znaczenie, ponieważ najzwyczajniej w świecie jest to kolejny dzień Twojego życia.

Czy istnieje na świecie coś bardziej wartościowego niż czas? Skończony zasób którym mamy obowiązek rozporządzać mądrze?

Przez długi czas nie zwracałem na to uwagi. Trwoniłem czas na rzeczy irracjonalne i nie wnoszące absolutnie nic wartościowego do mojego życia. Dni mijały jeden za drugim, a ja snułem się od pracy do pubu, z pubu do mieszkania, a tam przed komputer, aby ostatecznie stracić resztkę  cennego towaru, jakim jest czas, na śledzenie wirtualnego życia innych ludzi.

Chciałbym abyś zrozumiał drogi czytelniku, że moment, w którym zaczynasz interesować się czyimś życiem na Instagramie bardziej niż swoim własnym, to też moment w którym musisz dokonać ogromnych zmian w swoim życiu.

Media społecznościowe mają ogromny wpływ na to, jak postrzegamy innych ludzi i przede wszystkim na to, jak postrzegamy samych siebie. Poprzez media społecznościowe porównujemy się do innych obniżając poczucie własnej wartości, czujemy się gorsi od tych, którzy, zdaje się maja wszystko pokazując (nierzadko) życie, którym tak naprawdę nie żyją aby tylko podbudować swoje własne ego.

Zawsze gdzieś znajdzie się ktoś lepszy od Nas. Pomijając rzeczy materialne, ktoś będzie podróżował więcej, miał więcej przyjaciół, żył w kraju w którym wiecznie świeci słońce… W momencie w którym pomyślisz zazdrośnie o takiej osobie, zatrzymaj się i zastanów, co Ty możesz dzisiaj zrobić aby też mieć takie życie… Jeśli naprawdę tego chcesz, zacznij pracować nad sobą, zacznij dążyć w kierunku, który zaprowadzi Cię do miejsca w którym chcesz być. Przestań marzyć o tym co mają inni i zacznij pracować nad tym, aby też to mieć. Podczas tej podróży zrozumiesz, że porównywanie się do innych to ślepa uliczka i absolutna strata czasu, którego wbrew pozorom wcale nie masz dużo do dyspozycji…

Jeśli już korzystasz z mediów społecznościowych, upewnij się, że przeglądasz wartościowe informacje. Szkolenia, kursy, eventy z których możesz wyciągnąć nauki i takie, które pomogą Ci się rozwijać. Wyeliminuj napływ negatywnych informacji, blokuj portale informacyjne i osoby, które udostępniają nic niewarte wiadomości. Zamiast przeglądania kotów w sieci, otwórz książkę i przeczytaj jeden rozdział. Poświęć na to pół godziny, lub, jeśli masz problemy z koncentracją, zacznij od 15 minut, aby z czasem rozciągnąć granicę…

Dzisiaj, dla większości z nas, życie bez podłączenia do sieci  to coś nie do opisania. Problemem ludzi w krajach rozwiniętych jest brak WiFi. W szczególności widać to na naszych najmłodszych. Rodzice, aby mieć chwilę spokoju, wciskają swoim pociechom ekran telefonu przed twarz aby w spokoju zjeść obiad i cieszyć się chwilą spędzoną w restauracji.

Upewnijmy się, aby informacje, którym pozwalamy do nas docierać były klarowne i warte poświęcenia naszego bezcennego czasu. Tego Ci życzę drogi czytelniku. Odłącz się i zacznij żyć życiem, którym zawsze chciałeś żyć, zasługujesz na to! Wspaniałości!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *