Osiągnięcie szczęścia jest jedną z rzeczy, na które ludzie tak ciężko pracują. Dlatego większość z nas zmienia pracę, przenosi się do różnych miejsc, uprawia różne hobby i próbuje nowych doświadczeń.

Jeśli jednak gonisz za szczęściem bez pozytywnych rezultatów, zapraszam Cię do dzisiejszego wpisu, który mam nadzieję, pozwoli Ci się otworzyć na to, aby szczęście w końcu do Ciebie dotarło.

Zrozum, że szczęścia nie da się zdefiniować

Każdy z nas rozumie szczęście na swój sposób. To, co uszczęśliwia jednych, na innych może działać wręcz odwrotnie. Na przykład wiele osób uważa wysoko płatne prace i duże domy za definicję szczęścia. Dla innych ludzi szczęście polega na byciu z rodziną i spędzaniu z nimi czasu nieważne gdzie.

Szczęście można znaleźć we wszystkich rzeczach, ale tylko od Ciebie zależy odkrycie, które rzeczy powinny zajmować szczególne miejsce w Twoim sercu.

Uświadom sobie, że szczęście jest już w Twoim życiu

Szczęście jest już w Twoim życiu. Pomyśl tylko o tym, jak się czujesz, kiedy przytulasz się do bliskiej Ci osoby, lub kiedy czujesz zapach świeżego powietrza, gdy wychodzisz na zewnątrz… To prawdziwe szczęście aby być i tego doświadczać!

Kluczem do szczęścia jest uświadomienie sobie, że szczęście jest już wokół Ciebie i w Tobie, pochodzi z wnętrza… Musisz być na to podatny!

Wyraź wdzięczność dla świata

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego uczymy dzieci grzecznego proszenia i dziękowania po otrzymaniu czegoś?

To dlatego, że wszyscy wiemy, że powinniśmy okazywać wdzięczność tym, którzy byli dla nas dobrzy. Podobnie jak Ci ludzie, powinniśmy również wyrażać naszą wdzięczność temu, co nas otacza.  Świat będzie o wiele bardziej chętny do zapewnienia Ci tego, czego potrzebujesz, jeśli wyrazisz wdzięczność za to, co masz. Podziękowałeś już za dzisiejszy dzień i ludzi, których spotkałeś na swojej drodze? Nie czekaj na zaproszenie, bądź tego świadomy!

Wiedz…że nie zawsze możesz być szczęśliwy

Ci, którzy gonią za szczęściem, mają wrażenie, że gdy je znajdą, każda chwila ich życia będzie wypełniona obezwładniającym szczęściem. To absolutnie nieprawda. Nie każdy dzień będzie szczęśliwy…. i właśnie tak powinno być.

Szczęście jest wyjątkowe, ponieważ jest czymś, czego nie można ciągle doświadczać. Możesz znaleźć odrobinę szczęścia każdego dnia, nawet w nieoczekiwanych miejscach i sytuacjach, naucz się je spostrzegać.

Szczęście jest jak powietrze wokół nas. Nie zawsze możesz je zobaczyć i nie zawsze jest oczywiste, że tam jest, ale jeśli usiądziesz i przestaniesz go szukać, będziesz w stanie je znaleźć.

Jeśli właściwie wykorzystasz wskazówki z tego wpisu, pogoń za szczęściem przejdzie do przeszłości. Będziesz je miał przy sobie (prawie) cały czas! Tego Ci życzę rozwojowcu!

Nie zapomnij zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

2 odpowiedzi

  1. To prawda, że często szukamy szczęścia “poza nami” nie dostrzegając choćby drobnostek, które składają się na nasze szczęście sama po części tak mam i mocno nad tym pracuje, bo mimo wszystko jestem w takim punkcie swojego życia, w jakim zawsze chciałam być, więc oby tak dalej!

    1. Jesteśmy dokładnie tu gdzie powinniśmy być na ścieżce życia. Szczęściem jest tego wszystkiego doświadczać 🙂 Pozdrawiam serdecznie. Wszystkiego dobrego! Wytrwałości i dużo zdrówka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *