olejki

Kiedy myślisz o utracie wagi, bierzesz pod uwagę: zdrową dietę, sport, suplementy.  Raczej nie myślisz o zwróceniu swojego wzroku w kierunku olejków eterycznych, a badania wykazały, że używanie tych właśnie może pomóc w utracie wagi. 

Olejki eteryczne mogą pomóc w utracie wagi, jednak nie sprawią, że magicznie z dnia na dzień uzyskasz szczupłą sylwetkę. Zawsze trzeba pamiętać o zdrowej diecie i regularnych ćwiczeniach.

Czym są olejki eteryczne

Olejki eteryczne są naturalnym, otrzymywanym poprzez ekstrahowanie olejem z ziół, roślin, kory i liści o zapachu i smaku przypominającym samą roślinę. Możesz ich używać nie tylko do tego aby wspomóc utratę wagi, olejki można dodawać do kremów i żelów przeznaczonych do pielęgnacji skóry.

Podczas gdy badania wykazały ogromne korzyści płynące z używania olejków eterycznych, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą przed ich użyciem. W niektórych przypadkach mogą one również mieć negatywny wpływ na ciąże lub powodować alergię.

Jak olejki eteryczne pomagają przy utracie wagi

Wiele zmagań na drodze do utraty wagi żyje w umyśle: pragnienia, stabilność emocjonalna, równowaga, wytrwałość,  itp. Używanie olejków eterycznych w tym przypadku naturalnie wspiera i pomaga w utracie wagi. Zatrzymanie wody, wzdęcia i cellulit to kolejne faktory na które mają wpływ olejki eteryczne.

Ale jakie olejki wybrać aby skutecznie radzić sobie z nadwagą. Podana poniżej lista została poparta badaniami National Institutes of Health w USA.

1. Olejek cytrynowy

Wdychanie oleju z cytryny poprawia aktywność neurologiczną i wspomaga rozkład tkanki tłuszczowej. Olejek cytrynowy jest stymulatorem i ma uspokajające i pozytywne właściwości nastroju.

2. Olejek z mięty pieprzowej (peppermint)

Ten olejek eteryczny świetnie nadaje się do zwiększania poziomu energii. Olejek miętowy wspomaga redukcję zmęczenia oraz zmniejsza apetyt na głód

Zwiększony poziom energii oznacza maksymalizację treningu i zmniejszenie apetytu oznacza lepsze wybory posiłków!

3. Olejek cynamonowy

Olejek cynamonowy wspomaga zrównoważony poziom cukru we krwi. Pomaga to w utracie wagi, ponieważ zmniejsza łaknienie cukru. Kiedy poziom cukru we krwi jest niezrównoważony, dochodzi do przejadania się, co negatywnie wpływa na cele odchudzania.

4. Olejek lawendowy

Lawenda ma uspokajające właściwości. Ponieważ olejek lawendowy pomaga kontrolować lęk / popęd, pomaga w zmniejszeniu stresu. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy jesteśmy zrelaksowani, staramy się odejść od wyzwalaczy “komfortu”, takich jak bezmyślne jedzenie.

5. Olejek grejpfrutowy

Ten olejek o niesamowitym aromacie wzmacnia metabolizm i pomaga w rozpadzie tkanek tłuszczowych podczas jego wdychania.

Gdzie możesz nabyć olejki eteryczne

Olejki eteryczne można znaleźć w sklepach detalicznych lub handlowych oraz w Internecie. Jak zawsze ważna jest konsultacja z lekarzem. Wystrzegaj się również syntetycznych olejków, które z reguły są tańsze od tych naturalnych, a które mogą Ci tylko zaszkodzić zamiast naprawdę pomóc.

Polecam również przeprowadzenie pewnych badań na temat producenta i samego produktu, aby upewnić się, że jest bezpieczny w użyciu. Warto również sprawdzić opinie klientów. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naturalnych olejków, chętnie naprowadzę Cię na sklep z którego usług sam korzystam. Zapraszam do kontaktu.

Olejki eteryczne mają wiele zalet, które pomagają w utracie wagi. Używanie olejków eterycznych ze zdrową dietą i regularne ćwiczenia zdecydowanie pomogą Ci osiągnąć cele odchudzania! Pamiętaj jednak aby używać ich zgodnie z zaleceniami i zapoznać się z instrukcją przed ich użyciem. Zdrówko!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

2 odpowiedzi

  1. I’m so happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the accidental misinformation that is at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *