Dbasz o to,co myślą i mówią o Tobie inni? Jesteś więźniem własnego umysłu, który ma nikłe szanse na ucieczkę…

Kiedyś ostrożnie wybierałem strój na siłownię, aby być pewnym, że dobrze wyglądam w oczach innych…

Kiedyś publikowałem tylko najlepsze zdjęcia na Facebooku z kilkudziesięciu, które sobie robiłem i dodawałem do nich filtry, aby udowodnić sobie, że jestem ładny i sympatyczny…

Kiedyś żyłem w głowach innych ludzi, totalnie zapominając o sobie…

To sprawiło, że osądzałem się bardziej surowo. Sprawiało, że czułem się bardziej nieswojo w swoim ciele. Czułem się nieautentyczny, niespokojny i niewystarczająco dobry, nie dość mądry i niepewny siebie…

Je*ać to!

Dzisiaj wiem, że opinie innych ludzi o nas samych nie są naszą sprawą! Opinie tych wszystkich ludzi nie mają nic wspólnego z nami… Ich opinie to ich oczekiwania, ich upodobania, ich osądy, ich przeszłość i ich niechęć do zaobserwowania zmian w nich samych!

Niektórzy będą mnie nienawidzić, inni będą czuć wobec mnie współczucie. Niektórzy całkowicie zrozumieją, co mam do powiedzenia, a inni źle zinterpretują moje słowa.

Bez względu na to, co będę robił, niektórzy nigdy mnie nie polubią, inni zawsze będą mnie doceniać. Tak czy inaczej, to nie mój problem!

W tym miejscu przypomnę Ci to, co dla mnie ma ogromne znaczenie; Wspieraj mnie, pomagaj mi, idź ze mną, a jeśli nie podoba Ci się to co robię, lepiej zejdź mi z drogi!

Wszystko pięknie, ładnie, ale jak nie przejmować się tym, co myślą o nas inni? Zapraszam do dzisiejszego wpisu.

Znaj swoje wartości

Jeśli cenisz autentyczność, wszystko co robisz, możesz robić z pewnością siebie, wiedząc, że żyjesz swoimi wartościami i jesteś sobą.

Rozwój osobisty i miłość to dla mnie wartości, które niosą ze sobą potężną moc! Uczymy się całe życie i prawie na pewno 😉 nie będziemy w stanie wiedzieć wszystkiego, a jeśli kochamy to co robimy, nie znajdzie się nikt, ani nic co będzie w stanie nas powstrzymać.

Zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie najważniejsze i zacznij to pielęgnować. Skup swoją uwagę wokół tego i dąż do doskonałości. Ważne jest aby NIE być lepszym od kogoś, ale lepszym od siebie samego…każdego dnia!

Wiedz, że każdy popełnia błędy

…No chyba, że nie robi NIC.

Wiedz, że nawet jeśli będziesz żył w zgodzie ze swoimi wartościami, nawet jeśli już będziesz prowadził swój biznes, nawet jeśli będziesz robił wszystko, co możesz… będziesz popełniać błędy!

Jedyną produktywną rzeczą, jaką możesz zrobić ze swoimi błędami, jest wyciąganie z nich wniosków. Gdy już zrozumiesz lekcję, którą możesz wyciągnąć z tego doświadczenia, będziesz w stanie ruszyć dalej, a na tym etapie opinie innych ludzi nie będą miały jakiegokolwiek znaczenia.

Wspaniałości Rozwojowcu!

Nie zapomnij zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *