smutek

Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że poprzedni rok był dla mnie rokiem największych zmian. Miałem dużo powodów do radości i świętowania, były też i okazje do tego, że nie czułem się najlepiej jeśli chodzi o stan umysłowy. 

Radość i smutek to emocje, które przez każdego odbierane są zupełnie inaczej. Zwłaszcza te drugie mogą być bardziej wzmacniane w określonych etapach życia. Czy to z powodu odejścia kogoś bliskiego, rozpadu związku, tęsknoty za domem lub poczucia porażki. To naturalne, że tak reagujemy, ale co możemy zrobić aby nie być smutnym?

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że sytuacja w której się teraz znajdujesz nie będzie trwać wiecznie. Wiatr rozwieje ciemne chmury i znów zaświeci dla Ciebie słońce. Mając to na uwadze, bądź świadomy tego, że…

1. Na wszystko jest odpowiedni sezon

Podobnie jak pory roku w przyrodzie, przeżywamy także sezony w życiu. Niektóre sezony mogą wydawać się dłuższe niż inne, zwłaszcza jeśli chodzi o radzenie sobie z emocjami takimi jak smutek, wypalenie i depresja. Ale podobnie jak w naturze, wszystko ma swój początek i koniec.

Poświęć teraz chwilę na przeanalizowanie swoich ostatnich pięciu lat życia. Jestem pewien, że przez ten okres miałeś swoje wzloty i upadki i być może któryś z roków miał dla Ciebie większe znaczenie niż pozostałe lata. W pewnym momencie pewnie ciężko Ci było ujrzeć nadzieję na lepszy czas lub światełko w tunelu, jednak ten okres minął. Teraz jesteś bogatszy w doświadczenia i mocniej stoisz na ziemi po tym, przez co musiałeś przejść. Zły czas minął, a Ty już nie wracasz do tych wydarzeń…

Ufaj sobie i temu, że chociaż teraz nie widać światełka w tunelu, ten okres minie. Jeśli więc idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się, nie poddawaj i bądź dobrej myśli, bo ten zły i ciemny okres w Twoim życiu minie, a Ty znowu będziesz mógł cieszyć się słońcem!

2. Bądź gotów na efekt domina.

Może zdarzyć się tak, że złe sytuacje będą ciągnęły za sobą kolejne. Wtedy warto pamiętać i być gotowym na to, że jeśli się wali to wszystko na raz. Znasz to powiedzenie? Myślę, że już się z tym spotkałeś. Tym razem jednak bądź na to gotowy! Jeśli dana sytuacja pociągnie za sobą kolejną, nie daj się temu pokonać. Pamiętaj, że coś odchodzi z Twojego życia, aby zrobić miejsce dla czegoś nowego, czegoś ekscytującego i lepszego dla Ciebie. Tak działa wszechświat. Coś, bez czego wydaję Ci się, nie możesz żyć, ustępuje miejsca czemuś, dla czego warto umrzeć.

Zawsze pamiętaj o tym, że te ciężkie chwile, na które napotykasz w swoim życiu są po to, aby nauczyć Cię czegoś nowego, przyszykować na coś lepszego i wbić na kolejny level świadomości.

3. Odnajdź swój spokój.

Bądź współczujący dla siebie i znajdź to, co czyni Cię szczęśliwym. Dla każdego będzie to coś indywidualnego. Znajdź kilka rzeczy, do których możesz się odnieść, które zapewniają równowagę psychiczną, fizyczną i co najważniejsze emocjonalną w Twoim życiu. Rozwój osobisty to początek drogi, duchowość to kolejny poziom, uzyskanie wewnętrznego szczęścia to totalne zwycięstwo nad samym sobą!

Smutek to emocja, która jest potrzebna do naszego rozwoju, do zrozumienia własnych wartości i rzeczy, które są dla nas najważniejsze. Jest potrzebny do życia tak samo jak radość i pozwala nam utrzymać życiowy balans. Będąc świadomym jego obecności, łatwiej możemy sobie z nim radzić i pokonywać wyzwania jakie stawia przed nami życie. Wytrwałości!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *