kac

Kiedy miałem 20 lat, potrafiłem wlewać w siebie niezliczone ilości alkoholu i balować całą noc, aby następnego dnia rano iść do pracy na 12 godzin i nie mieć z tym żadnego problemu. 20 lat później sytuacja nie wygląda już tak kolorowo, dlatego postawiłem się przed wyzwaniem. 365 dni bez alkoholu! 

Pamiętam, że zwykła kostka rosołowa zalana wrzątkiem potrafiła postawić mnie na nogi, nawet po ciężkim imprezowaniu przez całą noc. Z wiekiem jednak nasz organizm nie radzi sobie tak dobrze z przyjmowaniem alkoholu, a najbardziej odczuwalne to jest następnego dnia po piciu. Jak zatem poradzić sobie z przysłowiowym kacem? Istnieje na to kilka sposobów i właśnie nimi chcę się podzielić z Tobą w tym artykule.

 • Maślanka

Jeśli jesteś w stanie w ogóle o niej pomyśleć na kaca, warto jest się jej napić. Uspokoi ona Twój żołądek i doda niezbędna ciecz do Twojego organizmu. Oczywiście jeśli tylko będziesz w stanie zatrzymać ją w żołądku.

 • Herbata z żeń szenia

Jest podawana w celu złagodzenia skutków działania alkoholu, jednak nie jest powiedziane, że w 100% Ci pomoże. Pijesz na własną odpowiedzialność 🙂

 • Cukier

Zmniejsz jego ilość podczas picia alkoholu. Kac bardziej spowodowany jest zapijaniem alkoholu Coca-Colą niż samym spożyciem alkoholu. Cukier wymieszany z alkoholem powoduje przyśpieszenie metabolizmu i wypłukanie z organizmu witamin z grupy B co może pogorszyć Twoje samopoczucie kolejnego dnia.

 • Sok z kapusty

W Serbii to podstawowy środek przeciw kacowi. Kapusta dzięki swojej fermentacji poprawia działanie Twojego żołądka. Warto mieć taki słoiczek w lodówce.

 • Zimna woda

Wydaje się być bolesnym doświadczeniem, ale taki zimny prysznic, lub pływanie w zimnej wodzie może załagodzić ból głowy i pozwoli Ci szybciej “dojść do siebie”.

 • Sex

W takim stanie łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jednak jeśli już do niego dojdzie, twoja krew zacznie być szybciej pompowana do organizmu i spowoduje produkcje endorfin, które działają przeciwbólowo. To zdecydowanie poprawi Twój nastrój.

 • Trening

Rozumiem, że jakikolwiek ruch w tym stanie to ostatnie co chcesz robić, ale wysiłek fizyczny to jedno z najlepszych lekarstw na kaca. Pomoże Ci wypocić zaległy w organizmie alkohol i sprawi, że poczujesz się zdecydowanie lepiej. Po treningu zimny prysznic sprawi, że zapomnisz o kacu.

 • Jalapenos

To na pewno Cię obudzi! Zjedz i poczuj jak uzupełniają się Twoje elektrolity. Wszystko to dzięki zawartości Pedialyte w tych małych papryczkach. Pomagają one ponownym nawilżeniu organizmu tak szybko, jak to możliwe.

Pomóc może również jedzenie pokarmów bogatych w składniki mineralne, takich jak marynaty lub konserwy rybne.

Oczywiście spożywanie alkoholu wiąże się z powolną utratą zdrowia i ABSOLUTNIE Ci tego nie polecam, ani nie namawiam Cię do jego konsumpcji. Jak sam wspomniałem na początku wpisu, podjąłem się wyzwania i walki z samym sobą. Postanowiłem nie pić przez 365 dni. Dzisiaj mija 19 dzień wyzwania. Jetem na początku drogi, ale wiem i mocno wierzę w to, że dam sobie z tym radę. To ja mam kontrole nad swoimi myślami, a nie one nade mną. Jeśli chcesz dołączyć do wyzwania, odezwij się do mnie. Razem powalczymy o lepszą wersję Ciebie. Myślę, że warto. Do zobaczenia na szczycie!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

2 odpowiedzi

 1. Jak jest siła to ruch na świeżym powietrzu. Dobrze jest uzupełnić potas np pomidorami, ja lubie śniadanie jajka i pomidory. Do tego potem koktajl owocowy przede wszystkim z bananem.

  1. Nieźle 🙂 Dla mnie ostatnio najlepszym sposobem na wyleczenie kaca jest… nie pić dzień wcześniej 😀 Z wiekiem przechodzę ten proces co raz to gorzej. Praktycznie nic nie mogę zrobić i nie czuję się najlepiej, ale gdybym znów doświadczył tego stanu, spróbuję któryś z Twoich sposobów 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *