fit

Wiem z doświadczenia, że nadmiar tłuszczu może być uciążliwy, zwłaszcza w okolicach brzucha. Nie wyglądam na osobę, która mogłaby mieć problemy z nadwagą, a jednak tłuszczyk koło brzucha to problem z którym zmagam się już od jakiegoś czasu.

Nie należę do osób, które mają napięty harmonogram pracy i mam sporo czasu na to, aby iść na siłownię, biegać, oraz odżywiać się zdrowo. Próbowałem różnych sposobów i diet na to, aby mieć płaski brzuch i po części mi się to udawało. Jednak różne sytuacje życiowe, zmiany klimatów, pracy i przeprowadzki powodowały, że po pewnym czasie pojawiała się na nim mała “oponka”.

Warto jednak być świadomym tego co powinniśmy robić i co jeść, kiedy chcemy utracić kilka zbędnych kilogramów. Dzisiaj podzielę się z Tobą wskazówkami, które pomogą Ci spalić tłuszcz.

Jedz pokarmy bogate w błonnik

Sprawią one, że możesz poczuć się najedzony na dłużej. Mogą również zmniejszyć ilość kalorii wchłanianych przez Twoje ciało. Może to zmniejszyć ogólną zawartość tłuszczu w organizmie. Do codziennej diety wystarczy dodać 10 gramów pokarmów bogatych w błonnik. Produkty o  wysokiej zawartości błonnika to:

  • Jabłka
  • Ciemne warzywa
  • Maliny
  • Ziemniaki
  • Granatowa fasola
Ogranicz cukier do minimum

Większość słodkich pokarmów jest wypełniona tłuszczami, które sprawiają, że masz ochotę na więcej. Zmniejszenie spożycia cukru może zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i zmniejszyć głód. W rezultacie będziesz jeść mniej.

Pij zielona herbatę

Dla tych, którzy zastanawiają się jak spalić tłuszcz, picie zielonej herbaty może przyspieszyć metabolizm. Picie jej sprawia, że można spalić nawet do 60 dodatkowych kalorii dziennie, a najlepsze jest to, że wystarczy ją tylko pić. Jedynym wysiłkiem tutaj jest zaparzenie jej sobie.

Zamień olej do smażenia na olej kokosowy

Możesz nie zdawać sobie sprawy ze wszystkich dodatkowych tłuszczów, które dodajesz do swojej diety poprzez gotowanie za pomocą tradycyjnego oleju. Olej kokosowy może wspomóc Twój metabolizm. Może także pomóc Twojemu ciału zmniejszyć ogólną ilość tłuszczu, którą przechowuje ze wszystkiego, co jesz.

Zredukuj stres

Kiedy jesteś zestresowany, Twoje ciało uwalnia kortyzol. Ten hormon stresu może zwiększyć apetyt, powodując, że będziesz jeść więcej w ciągu dnia. Może również zachęcać organizm do przechowywania wyższych niż normalne poziomów tłuszczu. Chodzenie na spacer, ćwiczenie jogi lub medytacji to doskonałe sposoby na zmniejszenie stresu i poziomu kortyzolu w organizmie. Oczywiście wszystko to w miarę możliwości.

Obserwuj swoje spożycie alkoholu

Napoje alkoholowe są pełne kalorii. Możesz nie zdawać sobie sprawy, ile ich jest, dopóki nie zobaczysz ile pijesz. Alkohol działa również depresyjnie na układ nerwowy, spowalnia metabolizm i zachęca organizm do przechowywania większej ilości tłuszczu. Zamiast tego, przełącz się na wodę, ponieważ może ona zwiększyć tempo przemiany materii i pomóc organizmowi spalać tłuszcz w naturalny sposób.

Jedz śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje Ci energię na całe przedpołudnie i zmniejsza chęć sięgania po niezdrowe snacki, kiedy czujesz, że jesteś głodny. Możesz jeść płatki o dużej zawartości błonnika z odtłuszczonym mlekiem, aby uzyskać prawidłową przemianę materii.

Te kilka wskazówek pomoże Ci szybko spalić tłuszcz i przyśpieszyć metabolizm. Włączenie ich do codziennej rutyny może pomóc w rozpoczęciu zdrowszego i szczęśliwszego stylu życia, czego Ci życzę z całego serca drogi czytelniku. Miej dzisiaj wspaniały dzień!

Hej! nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *