restauracja

Potrzebujesz wskazówek dotyczących wyboru restauracji na romantyczną randkę czy wybierasz się coś zjeść ze swoim życiowym partnerem? Bez względu na to z kim idziesz, planowanie w tym przypadku ma kluczowe znaczenie. Oto kilka wskazówek, których możesz użyć przed odwiedzeniem restauracji.

Karta dań. Czy możesz coś z niej zjeść i czy możesz za to zapłacić?

Czy menu spełnia wszelkie wymagania dietetyczne, które Ty lub Twój partner macie? Czy ma wystarczająco dużo opcji, które oboje lubicie? Czy lista napojów oferuje szeroki wybór (a nie tylko piwo)? Jeśli Twój partner i Ty jesteście smakoszami, menu degustacyjne będzie strzałem w dziesiątkę. Wszystkie te małe kąski, które serwowane są jeden po drugim to świetne doświadczenie kulinarne. Jeśli jesteście wegetarianami, lepiej wybrać się do specjalizującej się w tylko w tych daniach restauracji.

Sprawdź wcześniej ceny. Nie chcesz wydać całego budżetu na jeden posiłek i żałować go do następnego dnia wypłaty. Droższa restauracja niekoniecznie musi być romantyczna i lepsza! Pokaż, że zastanowiłeś się nad tym, zamiast wybierać najdroższe miejsce w mieście.

Unikaj zasady “bez rezerwacji”.

Dokonanie rezerwacji jest niezbędne do udanego wieczoru. Nie chcesz chyba czekać długo na stolik lub w ogóle go nie dostać jeśli okaże się, że akurat dzisiaj nie ma miejsc, hm? Poza tym, kiedy restauracja jest pełna, stoliki bez rezerwacji serwowane są przez obsługę z mniejszą dokładnością. Nie zawsze tak jest, ale wiem z własnego doświadczenia, że przychodząc do restauracji bez rezerwacji możesz spotkać się z obojętnością ze strony serwisu.

Weź pod uwagę dzień tygodnia.

Sprawdź, czy restauracja jest otwarta. Większość nie pracuje w poniedziałki więc może się okazać, że pocałujesz klamkę(jeśli nie dokonałeś rezerwacji). Wtorek w tym przypadku okazuje się spokojną nocą i możesz się spodziewać lepszego serwisu. Wiąże się to z tym, że możecie być jedynymi w restauracji(oprócz personelu). Piątkowa lub sobotnia noc może być bardziej zrelaksowana, bez myśli o pracy następnego dnia, ale restauracja może być zatłoczona i głośna. Obsługa też może być mniej efektywna z powodu dużej ilości pracy.

Stolik.

Zerknij na zdjęcia z restauracji. Czy stoły są blisko siebie i będziesz musiał słuchać rozmowy parki siedzącej obok was czy raczej rozmieszczone są w odpowiedniej odległości, gdzie będziecie mieli troszkę miejsca dla siebie? Dwuosobowy stolik koło okna lub jeden narożny w zacisznym kącie to idealna “miejscówka” na taki wieczór.

Kobiety, w szczególności, lubią mieć za sobą ścianę. Wygląda na to, że jest to głęboko zakorzeniona potrzeba odczuwania, że nikt za nimi nie może się podkraść. Wygodny kącik z co najmniej jedną kanapą jest idealny.

Hałas.

Obecnie popularny trend w zakresie wzornictwa restauracji oznacza wiele otwartych i minimalistycznych powierzchni. To oznacza dużo hałasu, co utrudnia rozmowę. Wybierz miejsce z meblami i wyposażeniem, które pochłaniają hałas. Szukaj tapicerowanych krzeseł, wykładzin lub drewnianych podłóg i może zasłon. Sprawdź wyszukiwanie obrazów Google dla restauracji i zerknij na zdjęcia. Pomocny może też być TripAdvisor gdzie możesz zobaczyć komentarze na temat hałaśliwego, czy też nie, miejsca.

Oświetlenie.

Wszyscy korzystają z miękkiego oświetlenia. Unikaj restauracji z lampami fluorescencyjnymi, które sprawiają, że wyglądasz jak zombie, świeżo z grobu. Zapoznaj się ze zdjęciami w trybie online i zwróć uwagę na oświetlenie.

Serwisserwis

Niezbędna jest dobra obsługa. Nie chcesz wychodzić z restauracji w złym nastroju po godzinie oczekiwania pomiędzy daniami lub po trzykrotnym poproszeniu o kolejny napój. Recenzje można znaleźć w sieci. Bądź miły dla obsługi. Serwis może być dla Ciebie pomocny w wyborze dań lub całkowicie arogancki i może zepsuć Ci randkę.

Wybór restauracji to nie fizyka kwantowa i nie powinien Ci sprawić dużego kłopotu jednak istnieją miejsca, które lepiej omijać szerokim łukiem. Dobrze jest też sprawdzić wcześniej miejsce do którego się wybieramy i opinie innych ludzi na jego temat. Miłego pobytu i smacznego.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *