garniturElegancki wygląd nie zawsze wiąże się w wypaleniem dziury w portfelu związanej z wydatkami. Można się ubrać modnie za rozsądną cenę. Trzeba wiedzieć kiedy korzystać z promocji i wyprzedaży internetowych, co pozwoli zaoszczędzić i jednocześnie wyglądać dobrze. Taki wygląd pozwala Ci być bardziej pewnym siebie, a to z kolei pomaga w komunikacji i ogólnym samopoczuciu. Zapoznaj się zatem z tymi prostymi sztuczkami, które możesz wykorzystać do tego aby wyglądać elegancko gdziekolwiek jesteś.

1. Buty

Źle dobrana para butów może zniszczyć Twój cały wizerunek. Wiem bo kiedyś nie zwracałem na to uwagi i nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jako całokształt ubioru, wyglądałem co najmniej śmiesznie. Przede wszystkim upewnij się, że buty, które kupujesz są wygodne, w końcu będziesz w nich spędzał sporo czasu. Wygodę można zrównoważyć z wyglądem i na tym powinieneś się skupić. Dobry but powinien poradzić sobie w większości warunków pogodowych, pozostać wygodny i łączyć się z większością Twoich strojów biznesowych.

TIP: Upewnij się, że Twoje buty są pozbawione przetarć. Ludzie zwracają dużą uwagę na Twoje obuwie. Jeśli będzie zaniedbane, porysowane i brudne, Twoje dobre pierwsze wrażenie może polecieć w dół. Pastuj je lub przecieraj czystą ściereczką co najmniej raz dziennie jeśli używasz ich każdego dnia w celu utrzymania ich kondycji na jak najwyższym poziomie przez długi czas.

2. T-Shirt

Czy wiedziałeś, że zwykły, prosty podkoszulek wraz z marynarką są uważane jako odzież biznesowa i mogą być noszone na takie spotkania? Upewnij się, że Twój podkoszulek nie jest wymiętolony, ma jednolity kolor i nie jest rozciągnięty lub skurczony. Najlepsza długość powinna kończyć się w okolicach środka zamka błyskawicznego w spodniach a szwy górnej części powinny znajdować się na wysokości ramion.

TIP: Jeśli Twoja koszulka się skurczyła, możesz łatwo przywrócić ją do pierwotnych rozmiarów. Włóż ja do miski z letnią wodą, dodaj kilka łyżek odżywki do włosów, odczekaj 5 minut a następnie wyjmij i rozciągnij, przywracając ja do oryginalnych rozmiarów.

3. Krawat

Polecam Ci posiadać w swojej garderobie co najmniej kilka krawatów. Sam mam około dwudziestu. Jeśli jednak nie potrzebujesz ich aż tylu, skup się na kilku w  ciemniejszych kolorach z minimalnymi wzorami lub w jednolitym kolorze. Na przykład czarny “śledzik” będzie pasował na białej koszuli założonej pod skórzaną kurtkę, czyli bardziej nieformalny, lecz wciąż elegancki ubiór.

TIP: Twój krawat powinien sięgać klamry od paska i nie powinien być krótszy od warstwy wiążącej. Pamiętaj tez o jego szerokości. Mało kto nosi krawaty szerokości pasa startowego, to już dawno wyszło z mody. Upewnij się, że jesteś z tym na bieżąco sprawdzając w sieci jaką szerokość krawata obecnie się nosi.

4. Dżinsy

No dobra. Na porządnej parze dżinsów nie warto oszczędzać. To część garderoby faceta, która jest chyba najczęściej eksploatowana. Dżinsy nie powinny być za długie, ani za szerokie, tak aby można było widać większość Twojego buta. Nie powinny też wisieć na dupie ani marszczyć się kiedy zapinasz pasek. Odpowiednia para dżinsów pasuje do stroju biznesowego i mniej formalnego. Doskonale łączy się z T-Shirtem i marynarką.

TIP: Nie masz czasu na mierzenie spodni? Możesz szybko sprawdzić czy są na Ciebie dobre wkładając do środka rękę i mierząc je w talii od łokcia do końca zaciśniętej pięści. Jeśli nie są zbyt duże lub zbyt ciasne, najprawdopodobniej będą na Ciebie pasować.

5. Pozostań na topiemodny

Możesz odkrywać nowe style, które pasują do Twojego gustu i stylu życia, obserwując media społecznościowe takie jak Pinterest i Instagram. Te dwie platformy są doskonałym źródłem inspiracji do stylizacji. Oprócz tego śledź blogi związane z tą tematyką aby pozostać na bieżąco.

TIP: Najłatwiejszym sposobem na znalezienie tego, co Cię interesuje będzie używanie #hashtag. Jesteś zainteresowany nową marynarką? Wpisz w mediach: # marynarka itd.

Pamiętaj, że zasługujesz na to, aby wyglądać dobrze! Twój ubiór może wiele o Tobie powiedzieć i sprawić, że będziesz czuł się dobrze i  bardziej pewny siebie. To z kolei sprawi, że łatwiej będziesz nawiązywał kontakty oraz może wzbudzić zainteresowanie do poruszenia nowych tematów…

Hej! Dobry ubiór sprawi, że będziesz się czuł pewniejszy siebie! Upewnij się, że robisz to dobrze i zaopatrz się w mojego E-Book’a! Jak zbudować większą pewność siebie
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *