Korzyści płynące z minimalistycznego stylu życia

minimalizmMinimalizm to w pewnym stopniu uproszczanie swojego życia i wielu jego elementów. Ograniczenia posiadanego majątku, redukcja przedmiotów codziennego użytku, zwiększenie samowystarczalności. Przyjmując minimalistyczny styl życia, możesz wyrzucić to, czego nie potrzebujesz, aby skupić się na tym, co jest dla Ciebie ważne.

Mniej, znaczy więcej.

Istnieje kilka oczywistych korzyści płynących z minimalizmu, takich jak mniejsze sprzątanie, bardziej zorganizowane gospodarstwo domowe i więcej pieniędzy, nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że kiedy minimalizujemy, redukujemy o wiele więcej niż tylko rzeczy. Rozważmy  niektóre korzyści życia z mniejszym majątkiem:

1. Stwórz miejsce dla tego, co ważne.

Kiedy oczyszczamy nasze zaśmiecone różnymi rzeczami  szuflady i szafy, tworzymy przestrzeń i pokój. Tracimy uczucie klaustrofobii, co pozwala nam lepiej “oddychać”. Sprawmy, aby nasze życia miały znaczenie zamiast mnóstwa niepotrzebnych rzeczy.

2. Więcej wolności.

Nagromadzone rzeczy są jak kotwica, przywiązują nas. Gdzieś tam głęboko boimy się stracenia tego wszystkiego. W momencie kiedy to odpuścimy, doświadczymy wolności jak nigdy dotąd. Wolność od chciwości, obsesji gromadzenia i przepracowania.

3. Więcej spokoju ducha.

Przywiązując się do dóbr materialnych wywołujemy stres, ponieważ zawsze boimy się ich utraty. Upraszczając życie, możesz stracić przywiązanie do tych rzeczy i w końcu stworzyć spokojny umysł. Im mniej się martwisz, tym więcej spokoju masz, takie to proste.

4. Więcej pewności siebie.

Cały minimalistyczny styl życia promuje indywidualność i samodzielność. To sprawa, że jesteś bardziej pewny siebie w dążeniu do szczęścia i obranych przez siebie celów.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *