dronWszyscy jesteśmy świadkami narodzin nowych trendów. Niektóre lecą w górę i maja tendencje do pozostania z nami na dłużej, inne lecą w dół, zaliczają porażkę, a my szybko o nich zapominamy. Co roku poznajemy mnóstwo nowinek technologicznych i gadżetów, ale tylko niektóre z nich pozostają z nami na dłużej. Przyjrzyjmy się zatem jednym z najlepszych trendów technologicznych na 2018 rok. 

1. Bitcoin

To kryptowaluta wprowadzona na rynek prawie 10 lat temu dopiero teraz nabrała niesamowitego rozpędu. Na początku jeden Bitcoin był wart około 0,05$ za sztukę. Dzisiaj jego wartość szacowana jest na ponad 6 tyś$! (ponad 23 tyś. polskich złotych!) za sztukę. Trend ten wydaje się rozpędzać z dnia na dzień. Ze względu na wielką popularność tej wirtualnej waluty powstało wiele podobnych do Bitcoina kryptowalut. Bitcoiny można bezpiecznie przechowywać w wirtualnym portfelu BTC, który umożliwia korzystanie z niego za pomocą dowolnego urządzenia stacjonarnego (komputer, laptop) lub przenośnego (telefon komórkowy, tablet) w celu dokonywania opłat, tak jak w przypadku zwykłego portfela. Jak długo potrwa “gorączka” spowodowana kryptowalutami? Tego do końca nie wie nikt.

2. Drony

W 2016 roku odbyła się pierwsza komercyjna dostawa do sklepu za pomocą drona. To był dopiero początek. Nie musiało minąć dużo czasu, jak wiele firm, takich jak Amazon czy Walmart zaczęło wykorzystywać ta technologię do realizacji zamówień. Drony stają się również popularne wśród Vlogerów i wykorzystywane w sportach dla unikalnych ujęć i nagrań z kamer. Ten trend wydaje się pozostać z nami na jeszcze długi czas.

3. Wirtualna rzeczywistość

W świecie wirtualnej rzeczywistości z pewnością czeka nas wielka przyszłość. W ciągu zaledwie roku wielu producentów wprowadziło własne zestawy VR, dzięki czemu technologia ta staje się coraz bardziej popularna każdego dnia. Mimo tego, że zainteresowanie nią w tym roku nie wydaje się być aż tak ogromne jak w poprzednim, wciąż powstają nowe, bardziej zaawansowane zestawy do zabawy w wirtualnym świecie.

4. Jazda na “autopilocie”

teslaTechnologia ta stanie się coraz szerzej dostępna. W 2015 roku Tesla wprowadziła na rynek “Autopilota” i od tego czasu modernizuje tę technologię jazdy bez kierowcy. Automatyczne parkowanie również powolutku staje się normą i ten trend to raczej nieunikniona przyszłość.

A według Ciebie, jakie trendy miały największy impakt w 2018 roku? Być może jakiś przeoczyłem? Koniecznie daj znać w komentarzach.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! Jak zbudować większą pewność siebie
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *