apartamentNie ma to jak “wolna chata”. Twoi rodzice lub partner wybył z mieszkania (domu) na jakiś czas. Wyjechał na weekend na wieś lub w interesach a Ty zostałeś sam. Rozumiem, że czasami nie masz pomysłu na to, co będziesz robić. Nic się nie martw, oto krótka lista przyjemnych rzeczy, które możesz robić będąc samemu w domu.

Zanim przejdziemy do konkretów, chcę abyś był świadomy tego, że spędzanie czasu z samym sobą to jedna z najlepszych rzeczy na świecie. Możesz być w 100% sobą nie mając nikogo dookoła. Śmiać się z siebie, mówić do siebie na głos, śpiewać, tańczyć i robić wszystko to, czego normalnie byś nie zrobił mając kogoś innego w pobliżu.

Nie wszyscy jednak znają sztukę czerpania korzyści z przebywania samemu. Mam jednak nadzieję, że ten krótki artykuł pomoże Ci to zrozumieć.

1. Relaks

No tak, będąc samemu w domu wreszcie masz czas na zebranie myśli i mentalny odpoczynek. Nikt nie zadaje Ci pytań, nie mówi, że masz posprzątać w pokoju, wyjść z psem, etc. Wszystko robisz we własnym czasie i jesteś gotowy na to, aby się totalnie zrelaksować. W takim stanie jesteś bardziej podatny na kreatywność. Być może wpadniesz na jakiś rewolucyjny pomysł, skonstruujesz coś niezwykłego lub odkryjesz w sobie nową pasję.

2. Praca domowa

Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam przebywać w czystym domu. Kiedy wszystko lśni, a w powietrzu unosi się świeży zapach czystości aż miło jest poleżeć na sofie z ciekawą książką. Czysty dom to czysty umysł i świadomość tego, że właśnie zrobiłeś coś dobrego nie tylko dla domu ale też i dla siebie, sprawia, że czujesz się lepiej i jeszcze bardziej zrelaksowany.

3. Partyjka w Tekkena?

Jeśli jesteś graczem, to doskonale wiesz, że wolna chata oznacza swobodny dostęp do telewizora i konsoli. Nikt nie będzie nad Tobą stał i marudził, żebyś wyłączył “te gry” bo sobie oczy zepsujesz, marnujesz czas, albo walczył o dostęp do pada. Niewiarygodną satysfakcję z grania przynosi świadomość tego, że mieszkanie jest posprzątane, a Ty masz czas na mniej zobowiązujące przyjemności, jakimi są właśnie gry. Pamiętam, że spędzałem godziny na rozwiązywaniu zagadek i uwalnianiu Mudokanów z Rapture Farm. Dzięki tej grze nauczyłem się podstaw języka angielskiego. Więcej o korzyściach płynących z gier przeczytasz tutaj.

4. Śpiewaj

Większość z nas należy raczej do średniej, lub (tak jak ja) całkowicie biednej klasy śpiewaków. Mając wszystkich domowników wokół, raczej nie zbieramy się do tego aby śpiewać na głos, zwłaszcza wtedy, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak marnymi artystami jesteśmy. Teraz, kiedy jesteś sam, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaśpiewać na głos kilka swoich ulubionych kawałków. Włącz swój sprzęt stereo, podkręć nieco głośność i spraw sobie domowy koncert. Śpiew w połączeniu z tańcem do rytmu Twojej ulubionej muzyki uwolni endorfiny, czyli hormon odpowiedzialny za szczęście. To na pewno poprawi Ci humor. Z takim nastawieniem masz bardziej otwarty umysł i być może wpadniesz na jakiś genialny pomysł, który poparty działaniem odmieni Twoje życie na lepsze.

5. Filmfilm

Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że oglądanie filmów z Twoim partnerem lub partnerką, lub kiedy Twoi rodzice są w domu może być trudne. Horror nie, bo to filmy których Twoja partnerka nie lubi. Fantasy nie, bo to bajki i oglądanie ich to strata czasu. Jeśli zatem masz już dość romantycznych komedii, teraz jest odpowiedni czas na to, aby nadrobić zaległe seanse w ciszy i spokoju, bez wysłuchiwania komentarzy na żywo. Micha popcornu, jakiś napój i wieczór z ulubionymi filmami. Coś pięknego.

W rzeczy samej, wszystko brzmi przyjemnie i daje Ci pomysł na to, co możesz robić w domu, kiedy przebywasz w nim sam. Jeśli masz jakieś inne pomysł, koniecznie daj znać w komentarzach.

Możesz też poczytać wartościowego E-Book’a 😉 Upewnij się, że już go masz! Jak zbudować większą pewność siebie
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *