Przy wyborze kariery zawsze pojawia się wiele czynników. Ważne jest aby dokonać właściwego wyboru, żeby nie okazało się, że będziesz pracował przez większość swojego czasu nie żyjąc praktycznie wcale.

Zadając sobie kilka ważnych pytań, którymi podzielę się z Tobą w dzisiejszym wpisie, będzie Ci łatwiej wybrać karierę, która będzie Ci odpowiadać. Bez zbędnego przedłużania, zaczynamy!

Czy ta kariera stanowi dla mnie wyzwanie? 

Wyobraź sobie, że jesteś utalentowanym sportowcem, który został wystawiony do rywalizacji z dzieciakami ze szkoły. Jestem pewien, że wygrałbyś w każdej kategorii, ale nie dałoby Ci to takiej satysfakcji z wygranej, jak rywalizacja z równie utalentowanymi sportowcami jak Ty. Wybór kariery wymaga oceny Twojego rozwoju.

Jest to ważne, ponieważ wybór odpowiedniej ścieżki kariery pozwoli Ci zdobyć nowe umiejętności i dodatkową bazę wiedzy.

Trudność w podjęciu tej decyzji stanowi strach przed nieznanym i porażką. Nie pozwól, aby Twój lęk zatrzymał Cię w strefie komfortu. Zawsze pamiętaj o tym, że jeśli jesteś w stanie coś sobie wymarzyć, jesteś też w stanie to osiągnąć!

Czy ta kariera może wesprzeć mój styl życia?

Pomyśl. Jeśli chcesz podróżować lub mieć dużą rodzinę, potrzebujesz pewnej kwoty, aby pozwolić sobie na taki styl życia. Praca w barze szybkiej obsługi może Ci na to nie pozwolić ( niskie wynagrodzenie, brak napiwków). Dobrze by było gdybyś mógł dzięki swojej pracy odłożyć jakieś pieniądze, a nie żyć tylko od wypłaty do wypłaty.

Oczywiście gdzieś trzeba zacząć, ale pamiętaj o tym, że zawsze możesz zrobić więcej. Ja zaczynałem na zmywaku w Irlandii, ale nie zamierzałem tam zostać na długo. W ciągu kilku miesięcy dzięki ciężkiej pracy, zamieniłem gumowe rękawice na garnitur. Nauczyłem się pracować z  zespołem, poznałem model zarządzania restauracją, a dzisiaj planuję otworzenie własnego lokalu.

To jest coś, co współgra z moim stylem życia. Lubię to co robię, a praca pozwala mi na podróże i życie w kraju, w którym (prawie) cały czas świeci słońce 🙂

Jeśli zatem chcesz żyć życiem, jakie sobie wymarzyłeś, postaraj się wybrać dla siebie karierę, która Ci w tym pomoże.

Gdzie chcę mieszkać (żyć)?

Wybór kariery będzie miał bezpośredni wpływ na to, gdzie będziesz mieszkać.

Musisz być strategiczny w miejscu, w którym zdecydujesz się mieszkać, aby zapewnić sobie najlepszą okazję do odniesienia sukcesu. Dla tych, którzy wolą wybrać lokalizację w oparciu o swoje dzieci lub bliskość rodziny, warto sprawdzić, które zawody są dominujące w Twojej okolicy.

Jeśli możesz znaleźć firmę, która ma lokalną siedzibę w Twojej okolicy, to dajesz sobie możliwość znalezienia kariery, która będzie Ci odpowiadać.

Kto będzie moim mentorem?

Wiesz tylko tyle, ile wiesz. Żeby wiedzieć więcej, będziesz musiał przeżyć to sam, lub nauczyć się na doświadczeniach innych.

Znajdź kogoś, kto jest w Twojej niszy i prowadzi taką karierę jaką Ty chcesz. Zasięgnij porady lub poproś o pomoc jeśli takowej potrzebujesz. Odpowiedni ludzie zawsze wyciągną do Ciebie rękę i będą chętni Ci pomóc.

Zamiast czekać, aż zaczniesz karierę, aby nauczyć się wszystkich nowych rzeczy z nią związanych, znajdź mentora, który jest o kilka kroków przed Tobą.

W różnych momentach Twojego życia, pytania i odpowiedzi będą się zmieniać. Będziesz chciał zarabiać więcej pieniędzy, zmienić lokalizację, spędzać więcej czasu ze swoimi bliskimi, lub wybrać zupełnie inna ścieżkę swojej kariery… Bez względu na powód, jeśli odpowiesz sobie na te kilka powyższych pytań, będzie Ci łatwiej ruszyć z miejsca. Podróż tysiąca mil zaczyna się od postawienia jednego kroku. Do dzieła rozwojowcu. Wspaniałości!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

2 odpowiedzi

    1. Nie przejmuj się. Błędy są po to, żeby się na nich uczyć. Nigdy nie jest za późno, ani za wcześnie na to, aby stać się osobą, którą chcesz być 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *