praca

Dzięki szybkiemu rozwojowi coraz częściej widzimy w sieci promowanie pracy na własny rachunek. Jak dla mnie to fantastyczne rozwiązanie, które pozwala zapomnieć o wymaganiach stawianych przez pracodawców oraz o stresie z tym związanym. 

W sieci możemy znaleźć tony materiałów pokazujących jak krok po kroku, zacząć zarabiać przez internet. Kursy, szkolenia, przewodniki oraz plany na to jak radzić sobie z social media i zacząć na tych platformach zarabiać. Ale co z tymi, którzy nadal żyją i radzą sobie z obecnym stresem, oraz zmartwieniami w pracy?

W dzisiejszym wpisie podzielę się z Tobą kilkoma naprawdę prostymi sposobami radzenia sobie ze stresem w pracy. Zaczynamy!

Określ swoje słabości

Wszyscy je mamy, ale nie każdy lubi o nich rozmawiać. Jednak bardzo ważne jest to, co możemy z nimi zrobić i jak je poprawić.

Nigdy nie akceptuj swoich słabości jako część Twojego kodu DNA. Słabości są tymczasowe jeśli wciąż nad nimi pracujemy.

Kiedy zaczynamy je akceptować zbyt często, mogą się zakorzenić w naszych umysłach i powstrzymywać od działania. Pamiętaj, że zawsze możesz je wykorzystać, zawsze możesz zadać pytanie, bo im więcej wiesz, tym bardziej pewny siebie jesteś i możesz zajść dalej.

Znajdź sposób na rozwój i naukę w pracy. Zidentyfikuj obszary w których możesz się poprawić i zacznij nad nimi pracować.

Określ swoje mocne strony

Następny krok to zidentyfikowanie Twoich mocnych stron! Zakreśl zalety, które są dla Ciebie wyjątkowe, i wykorzystaj tę przewagę w pracy, by zadziwić ludzi. Zacznij się wyróżniać!

Rozszerzając umiejętności, zarówno w silnych, jak i słabych obszarach, tworzysz inteligencję i budujesz pewność siebie. Oba są doskonałe do zwalczania stresu i zmartwień w pracy.

Bądź wdzięczny

Wdzięczność jest drogą do szczęścia i zadowolenia. Nie ma miejsca na zmartwienia, stres lub negatywność, gdy jesteśmy wdzięczni.

Kiedy zaczynasz czuć się zestresowany w pracy, gdy obciążenie wciąż rośnie i wydaje się, że zaraz nastąpi załamanie… Poświęć chwilę, aby oddychać głęboko, zamknij oczy i podziękuj pierwszej rzeczy, która pojawia się w Twoim umyśle.

Podziękuj za dzisiaj, za bezpieczeństwo jakie zapewnia ta praca, za kawę której możesz się napić, za wszystko o czym możesz pomyśleć.

Połączenie głębokiego oddechu i postawy wdzięczności może zmienić cały dzień i pomóc Ci się zrelaksować.

Trzymaj się z dala od negatywnych ludzi

Czy spotkałeś się kiedyś w pracy z osobą, która wszystko o wszystkich i o wszystkim wie? Przynajmniej w tym zakładzie pracy? Wiesz, taki ktoś, kto zawsze Ci mówi od kogo musisz się trzymać z daleka, kto z kim “śpi”, że jedzenie na stołówce jest niedobre i że zawsze trzeba zostawać po godzinach w pracy, żeby wyrobić się z materiałem….Ale jak tylko będziesz trzymał się z tą osobą, wszystko będzie dobrze.

Nie daj się zaskoczyć. Takie osoby przeważnie wyciągają z Ciebie energię. Nie dostosowuj się do nich i nie spotykaj się z nimi (w mirę możliwości oczywiście). Nie plotkuj ani nie zakładaj niczego o nikim, dopóki nie doświadczysz tego z pierwszej ręki.

Z drugiej strony, posiadanie pozytywnych relacji w pracy sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy i bezpieczniejszy w swoim środowisku pracy. Pozytywne relacje są świetne dla Twojego zdrowia i umysłu, więc trzymaj się jak najdalej od osób, które mogłyby zaburzyć te dobre relacje.

Podejmij decyzję, że będziesz się dobrze bawić w pracy. Wszystko może być ekscytujące dzięki odpowiedniej postawie i odrobinie kreatywności.

Pamiętaj, że dopóki jesteś nad ziemią, dopóty możesz tworzyć niesamowite rzeczy zmieniając swoją postawę myślenia. Wspaniałości!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *