praca

Dzięki szybkiemu rozwojowi coraz częściej widzimy w sieci promowanie pracy na własny rachunek. Jak dla mnie to fantastyczne rozwiązanie, które pozwala zapomnieć o wymaganiach stawianych przez pracodawców oraz o stresie z tym związanym. 

W sieci możemy znaleźć tony materiałów pokazujących jak krok po kroku, zacząć zarabiać przez internet. Kursy, szkolenia, przewodniki oraz plany na to jak radzić sobie z social media i zacząć na tych platformach zarabiać. Ale co z tymi, którzy nadal żyją i radzą sobie z obecnym stresem, oraz zmartwieniami w pracy?

W dzisiejszym wpisie podzielę się z Tobą kilkoma naprawdę prostymi sposobami radzenia sobie ze stresem w pracy. Zaczynamy!

Określ swoje słabości

Wszyscy je mamy, ale nie każdy lubi o nich rozmawiać. Jednak bardzo ważne jest to, co możemy z nimi zrobić i jak je poprawić.

Nigdy nie akceptuj swoich słabości jako część Twojego kodu DNA. Słabości są tymczasowe jeśli wciąż nad nimi pracujemy.

Kiedy zaczynamy je akceptować zbyt często, mogą się zakorzenić w naszych umysłach i powstrzymywać od działania. Pamiętaj, że zawsze możesz je wykorzystać, zawsze możesz zadać pytanie, bo im więcej wiesz, tym bardziej pewny siebie jesteś i możesz zajść dalej.

Znajdź sposób na rozwój i naukę w pracy. Zidentyfikuj obszary w których możesz się poprawić i zacznij nad nimi pracować.

Określ swoje mocne strony

Następny krok to zidentyfikowanie Twoich mocnych stron! Zakreśl zalety, które są dla Ciebie wyjątkowe, i wykorzystaj tę przewagę w pracy, by zadziwić ludzi. Zacznij się wyróżniać!

Rozszerzając umiejętności, zarówno w silnych, jak i słabych obszarach, tworzysz inteligencję i budujesz pewność siebie. Oba są doskonałe do zwalczania stresu i zmartwień w pracy.

Bądź wdzięczny

Wdzięczność jest drogą do szczęścia i zadowolenia. Nie ma miejsca na zmartwienia, stres lub negatywność, gdy jesteśmy wdzięczni.

Kiedy zaczynasz czuć się zestresowany w pracy, gdy obciążenie wciąż rośnie i wydaje się, że zaraz nastąpi załamanie… Poświęć chwilę, aby oddychać głęboko, zamknij oczy i podziękuj pierwszej rzeczy, która pojawia się w Twoim umyśle.

Podziękuj za dzisiaj, za bezpieczeństwo jakie zapewnia ta praca, za kawę której możesz się napić, za wszystko o czym możesz pomyśleć.

Połączenie głębokiego oddechu i postawy wdzięczności może zmienić cały dzień i pomóc Ci się zrelaksować.

Trzymaj się z dala od negatywnych ludzi

Czy spotkałeś się kiedyś w pracy z osobą, która wszystko o wszystkich i o wszystkim wie? Przynajmniej w tym zakładzie pracy? Wiesz, taki ktoś, kto zawsze Ci mówi od kogo musisz się trzymać z daleka, kto z kim “śpi”, że jedzenie na stołówce jest niedobre i że zawsze trzeba zostawać po godzinach w pracy, żeby wyrobić się z materiałem….Ale jak tylko będziesz trzymał się z tą osobą, wszystko będzie dobrze.

Nie daj się zaskoczyć. Takie osoby przeważnie wyciągają z Ciebie energię. Nie dostosowuj się do nich i nie spotykaj się z nimi (w mirę możliwości oczywiście). Nie plotkuj ani nie zakładaj niczego o nikim, dopóki nie doświadczysz tego z pierwszej ręki.

Z drugiej strony, posiadanie pozytywnych relacji w pracy sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy i bezpieczniejszy w swoim środowisku pracy. Pozytywne relacje są świetne dla Twojego zdrowia i umysłu, więc trzymaj się jak najdalej od osób, które mogłyby zaburzyć te dobre relacje.

Podejmij decyzję, że będziesz się dobrze bawić w pracy. Wszystko może być ekscytujące dzięki odpowiedniej postawie i odrobinie kreatywności.

Pamiętaj, że dopóki jesteś nad ziemią, dopóty możesz tworzyć niesamowite rzeczy zmieniając swoją postawę myślenia. Wspaniałości!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *