podróż

Oprócz spania i grania na telefonie w gry, istnieje wiele bardziej kreatywnych sposobów na spędzenie czasu podczas długiej podróży samolotem lub pociągiem. W dzisiejszym wpisie właśnie takimi sposobami się z Toba podzielę. W drogę! 

Zostań autorem!

Bo czemu nie? Jeśli myślałeś w przeszłości o tym, żeby napisać książkę lub poradnik lub krótkiego e-booka to podróż jest idealnym do tego momentem, zwłaszcza jeśli podróżujesz sam. Pamiętaj, że JK Rowling wpadła na pomysł Harry’ego Pottera podczas podróży pociągiem.

Zostań filozofem!

Przeczytałeś mnóstwo rozwojowych książek, ukończyłeś kursy i szkolenia w tym kierunku, doświadczyłeś życia i wiele Cię ono nauczyło. Nadszedł czas aby wyrazić swoje doświadczenia i pomysły własnymi słowami.

Spróbuj określić znaczenie życia poprzez każdą porażkę i sukces jakich doświadczyłeś w swoim życiu i przelej to na papier lub zapisz na dysku komputera poprzez klawiaturę. Uwierz lub nie, ale w ten sposób możesz też uspokoić swój umysł. Sprawdziłem i na mnie zadziałało.

Zaplanuj swój wymarzony projekt.

Podróż to znakomita okazja do zaplanowania swojego kolejnego kroku lub zupełnie nowego projektu, który chodzi Ci po głowie już od dłuższego czasu. Teraz masz wystarczająco dużo czasu aby się nad tym pochylić. Pomyśl o wszystkich zaletach i wadach, chwal siebie, krytykuj i wymyślaj najlepsze możliwe rozwiązania, ponieważ nikt nie będzie w stanie zrozumieć Ciebie lepiej niż Ty sam. Podróżowanie to dobry czas na burzę mózgu!

Przeczytaj książkę!

Czytanie NIGDY nie wyjdzie z mody (jeśli można to tak nazwać). Zawsze zabieraj ze sobą książkę w podróż. To najlepsza rzecz, której możesz poświęcić trochę czasu. Fikcja lub literatura faktu, nieważne co to jest, zawsze będzie Cię bawić, fascynować i uczyć.

Posłuchaj.

Warto czasami posłuchać co inni pasażerowie mają do opowiedzenia. Wsłuchaj się w dyskusję innych ludzi, pomijaj kłótnie lub te niewarte uwagi i świadomie skupiaj się na tych z których możesz się czegoś nauczyć, lub tych, które mogą Cię rozbawić. Będziesz zdziwiony tym, czego ludzie doświadczają w swoim życiu i gwarantuję Ci, że będziesz dobrze się przy tym bawić.

Kiedy kolejny raz będziesz wybierać się w podróż, postaraj się zrobić coś innego niż tylko spać lub wciąż grać w tę samą grę. Bądź świadomy tego co się dzieje dookoła a być może któraś z sytuacji w podróży odmieni Twoje życie na lepsze. Trzymaj się rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *