nauka języka

Aplikacje do nauki języków mogą być nie tylko przydatne, ale także zapewniać rozrywkę i dobrą zabawę. Chociaż nie zastąpią prawdziwych interakcji międzyludzkich, aplikacje do nauki języków są nieocenionym źródłem wiedzy na temat podstaw nowego języka lub tłumaczenia słów w czasie, kiedy tego potrzebujemy. 

Istnieją setki aplikacji do nauki języków i wciąż przybywają nowe. Łatwo jest się pogubić w tym, która jest dobra, a która nie. Wybrałem kilka najbardziej popularnych i tych z których sam korzystałem lub dalej korzystam, aby zaoszczędzić Twój czas na poszukiwaniach. Tytuły są również linkami do stron. Zaczynamy.

1. Duolingo

Duolingo to jedno z najpopularniejszych narzędzi do nauki języka obcego. Interfejs i łatwość obsługi sprawiają, że nauka gramatyki i podstawowych słów jest przyjemnością. Mam i używam już od kilku lat. Dzięki tej aplikacji nauczyłem się podstaw Hiszpańskiego. W miarę postępu dochodzą też trudniejsze słówka i całe zdania. Zdecydowanie polecam!

2. Busuu

Busuu oferuje podobne doświadczenie związane z nauką języka, w którym mieszasz rozmowy, słuchanie, pisanie i czytanie. Pomaga to w zrozumieniu podstawowego języka docelowego. Z tego co pamiętam, w miarę postępów, trzeba wykupić wersję pro aby odblokować więcej słów. Używałem tej aplikacji dość dawno, więc bardzo możliwe, że coś uległo zmianie od tamtej pory.

3. Babbel

Babbel to niedrogie narzędzie, które wykorzystuje algorytmy do personalizowania nauki języka. Interfejs jest czysty, ale niepozbawiony błędów. Od czasu do czasu napotkasz na nim lekcje wyjaśniające pojęcia gramatyczne. Ciekawe i warte sprawdzenia.

4. Internet Poliglot

Internet Polyglot to mieszanka różnych gier, które aktywują różne części mózgu. Obejmują one gry obrazkowe, wyszukiwanie słów, odgadywanie zdjęć i kilka innych. Średnio przystępne dla początkujących, aczkolwiek można się dobrze przy tym pobawić.

5. Memrise

Memrise to jedna z wiodących platform do zapamiętywania czegokolwiek. Skupia się głównie na nauce języka i  zapamiętywaniu słownictwa. W darmowej wersji znajdziesz ponad 200 par językowych. Idealnie dla początkujących.

6. TinyCards

Aplikacja, która jest stworzona przez zespół odpowiedzialny za Duolingo. Jest to bezpłatna i zabawna aplikacja do obsługi kart. Możesz wybierać spośród tysięcy tematów, które zostały utworzone dla Ciebie lub stworzyć własne talie. Prosta i przyjemna. Na pewno warta sprawdzenia.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! Jak zbudować większą pewność siebie
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *