szczęścieByć może nie ma na świecie takiej osoby, która nie chciałaby być szczęśliwa. Wszyscy do tego dążymy, ale nie wszystkim się to udaje. Nie chodzi o to by unikać smutku bo to nam się z pewnych względów po prostu nie uda. Chodzi o to by zaakceptować negatywne emocje w życiu, ciesząc się każdą chwilą, przez którą przechodzisz. 

Niemożliwe i nie do osiągnięcia? Żyjemy w świecie, w którym niemożliwe nie istnieje.  Zacznijmy od naprawdę najprostszych  rzeczy, które możesz zrobić, by poczuć się szczęśliwszym i czerpać z życia jeszcze więcej:

1. Masaż.

Komu nie przeszkadzałby przyjemny masaż? Bez względu na to, czy masaż wykonywany jest przez profesjonalistę czy przez partnerkę lub partnera, delikatne dotknięcia sprawiają, że każdy czuje się szczęśliwszy.

2. Rozmowa z przyjaciółmi.

Kiedy rozmawiasz z kimś, kto bardzo dobrze Cię rozumie i kto może Cię wesprzeć i pomóc Tobie, kiedy tego potrzebujesz – to jest prawdziwe szczęście.

3. Spacer.

Musisz spędzać czas na świeżym powietrzu co najmniej godzinę dziennie. Spacery na świeżym powietrzu mogą znacznie poprawić nastrój, pomagają utrzymać dobrą kondycję fizyczną i zachować zdrowie, dzięki czemu czujesz się szczęśliwszy.

4. Muzyka.

Należy słuchać muzyki codziennie. Może to być muzyka klasyczna lub po prostu powolna i uspokajająca melodia, która pomoże Ci się zrelaksować i poczuć dobrze.

5. Unikaj negatywnego nastawienia.

Przestańmy myśleć tylko o złych rzeczach, pozbywajmy się lęków, starajmy się być optymistami. Unikaj negatywnych tematów do dyskusji. Nie oglądaj wiadomości w telewizji. Wszystko to może sprawić, że będziesz przygnębiony i w ogóle nie będziesz się czuł szczęśliwy.

6. Relaksująca kąpiel.

Wszyscy potrzebujemy takiej od czasu do czasu. Przygotuj relaksującą kąpiel z olejami eterycznymi (jeśli chcesz), dając odrobinę relaksu swojemu ciału, poczujesz się znacznie szczęśliwszy.

7. Medytacja.

Podobnie jak inne praktyki relaksacyjne, podnosi poziom Twojej energii. Spróbuj medytować przynajmniej raz dziennie. Bardzo przydatne jest również medytowanie, kiedy jest się w przyrodzie.

8. Tańcz.

Tańcz tak, jakby nikt nie patrzył. Każdy rodzaj tańca jest wspaniałą rzeczą, aby poprawić swój nastrój.

9. Czytaj.

Przeczytaj dobrą książkę. Szczególnie przydatne jest czytanie biografii wielkich ludzi. Studiując ich losy, można lepiej zrozumieć własną osobowość.

10. Gotuj.

Dobrze, gdy robisz to razem z ukochaną osobą. Wspólne gotowanie pomoże wam obojgu poczuć się szczęśliwiej.

11. Planuj (i realizuj).

Tworzenie planów na przyszłość jest potężną rzeczą. Nie ma gwarancji, że wszystkie z nich zostaną zrealizowane, ale im więcej się planuje, tym większe są szanse na sukces w życiu.

12. Przebywaj blisko wody. 

Woda to świetny generator dobrego nastroju. Począwszy od kąpieli lub prysznica, a kończąc na basenach, jeziorach lub morzach i oceanach – to świetny sposób na relaks i radość życia.

13. Zdrowy styl życia.

Złe nawyki negatywnie wpływają na Twoje życie. I to nie tylko palenie, ale też lenistwo, spędzanie zbyt dużej ilości czasu na oglądaniu telewizji itp. Uwierz mi, jeśli nie jesteś zdrowy, jesteś daleki od bycia szczęśliwym.

14. Dzienniczek.

Prowadzenie dziennika pomoże Ci przeanalizować siebie, swoje porażki i sukcesy, swoje relacje, pracę, plany, etc. To świetny sposób na zrozumienie samego siebie.

15. Godność.

Bądź pewien swojej wyjątkowości, tylko wtedy znajdziesz swoje miejsce w tym świecie.

Pamiętaj, szczęście nie jest mitem. To zależy tylko od Ciebie. Budujesz swój własny los…. i tylko Ty możesz sprawić, że będziesz szczęśliwy. Zasługujesz na to!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! Jak zbudować większą pewność siebie
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *