Pełnia życia

Żyje się tylko raz, ale jeśli zrobisz wszystko jak należy, ten jeden raz wystarczy. Im jesteś starszy, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, że szczęście wymaga pracy. Ludzie, którzy są w stanie uśmiechać się publicznie, prawdopodobnie przeszli tyle samo co Ci, którzy płaczą, złoszczą się, doświadczają bólu i krzyczą. Oni po prostu mają odwagę i siłę aby mimo wszystko się uśmiechać. Życie jest tragicznie krótkie, jak więc upewnić się, że podczas tej podróży żyjesz jego pełnią? Oto kilka wskazówek, które Ci pomogą: 

  • Zdecyduj co jest dla Ciebie ważne.

Nie rób tego, co ludzie chcą żebyś robił. Podążaj za głosem swojego serca i nie przejmuj się opiniami innych. Twoja rodzina, przyjaciele i ogół społeczeństwa będą zawsze mieli swoje zdanie, ale to Ty jesteś osobą z którą spędzisz resztę swojego życia. Upewnij się, że nie robisz nic wbrew swojej woli, naucz się mówić “nie” w sytuacjach, które tego wymagają i rób to co kochasz a reszta sama znajdzie swoje miejsce.

  • Podejmuj ryzyko.

Czasami życie wiąże się z niebezpieczeństwem, ale każda nagroda niesie ze sobą ryzyko. Jeśli go nie podejmiesz, nigdy nie dowiesz się czy było warto. Jeśli tylko przyczynia się ono do lepszego życia i nie krzywdzi nikogo dookoła, podejmij je! Kiedy przyjdzie dzień, w którym będziesz patrzył wstecz na swoje życie, jedyne czego będziesz żałował, to szanse których nie wykorzystałeś bo bałeś się opuścić swoją strefę komfortu.

  • Ignoruj “hejterów”

Bez względu na to gdzie zawędrujesz w swoim życiu i jak ogromny sukces odniesiesz, zawsze znajdzie się ktoś, kto skrytykuje Twoje działania. Wal ich! Ktoś, kto bardziej interesuje się Twoim życiem, nie ma żadnego pomysłu na swoje. Rób to co robisz, nie oglądaj się za siebie i spełniaj swoje marzenia. Nikt nie powstrzyma człowieka, który wie dokąd zmierza.

  • Żyj teraz.

Twoja przeszłość jest po to, aby się z niej uczyć a nie po to, żeby w niej żyć. Otrząśnij się z ewentualnej porażki, wyciągnij lekcje, ruszaj naprzód bogatszy w doświadczenia i nie popełniaj więcej tego samego błędu. Pracuj nad swoją przyszłością osiągając swoje cele już dzisiaj!

  • Nie obniżaj swoich wartości.

Jeśli jest coś, co wobec Ciebie nie jest w porządku, nie rób tego! Ufaj swoim instynktom i rób to co chcesz robić, nie raniąc przy tym innych, a przede wszystkim siebie. Bądź ze sobą szczery i nie oszukuj swojego wewnętrznego głosu. Bądź prawdziwy i uczciwy wobec siebie.

  • Zachowaj otwarty umysł.

To, że masz w czymś rację nie oznacza, że nie ma na to innych sposobów. Słuchanie innych pomysłów i konstruktywnej krytyki utrzymuje Twój umysł w aktywności i zdrowiu. Słuchaj i pozostań skupiony aby być w stanie odróżnić otwarty umysł od dziury w głowie, przez którą wycieka mózg, to robi różnicę.

  • Niech Twoje działania przemawiają.

Być może słyszałeś już od ludzi; “Miałem taki sam pomysł” za każdym razem, kiedy ktoś stworzy coś wspaniałego. Znajdzie się gro ludzi, którzy myśleli o takiej platformie jak Facebook zanim ujrzała światło dzienne. Powodem, dla którego Mark Zuckerberg się wzbogacił, było podjęcie działania w momencie w którym wszyscy inni tylko o tym rozmawiali. Pomysły i cała wiedza ze świata są bezużyteczne jeśli nie podejmujesz działań. Masz plan? Wierzysz w niego? Działaj! Zasługujesz na to, aby być widocznym.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *