telefonZastanawiasz się nad zakupem nowego telefonu? Chcesz zamienić swój obecny model na coś szybszego i bardziej wydajnego? Pozbycie się starego telefonu zawsze może podreperować Twoje fundusze. Zanim jednak wystawisz go na sprzedaż, upewnij się, że jest on w najlepszej z możliwych form prezentacyjnych. Oto kilka wskazówek dotyczących sprzedaży starego telefonu. 

Zawarte tutaj wskazówki być może okażą się dla większości z was oczywiste. Może będą też tacy, dla których będą one pomocne. Mając to na uwadze przyjrzyjmy się kilku, które pomogą wydobyć jak najwięcej wartości z Twojego starego telefonu.

1. Kopia zapasowa.

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić jest utworzenie kopii zapasowej swoich wszystkich danych. Możesz zrobić to za pomocą komputera, karty pamięci, lub umieścić dane w chmurze. Ostatnie telefony pozwalają nam na korzystanie z adresów mailowych dzięki którym nasze dane są przetrzymywane w chmurze (np. dysk Google, Dropbox), co pozwala nam na bardzo łatwy do nich dostęp ze wszystkich urządzeń. Upewnij się, że wszystkie wartościowe dane są zachowane zanim przejdziesz do następnego kroku, jakim jest…

2. Usuwanie danych.

Upewnij się, że usuniesz wszystkie dane osobowe z telefonu. Obejmuje to dane bankowe i dane karty kredytowej, kontakty, adresy e-mail i zdjęcia. Urządzenie powinno być całkowicie wymazane z Twoich danych osobowych, zanim ktokolwiek inny otrzyma je w swoje ręce. Najprostszym sposobem jest oczywiście przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia.

3. Odblokuj telefon.

Kiedy kupujący ma więcej opcji korzystania z sieci dostawców, będzie bardziej skłonny do zakupu telefonu. Odblokuj go, aby można było go używać w każdej sieci, nie tylko polskiej, ale też i zagranicznych dostawców. Odblokowany telefon podnosi jego wartość i być może pieniądze, które wydasz na zdjęcie blokady, zwrócą się z nawiązką. Oczywiście zachowaj przy tym ostrożność. Źle odblokowany telefon może zamienić się w “jednorazowe urządzenie do robienia kaczek na wodzie”. Jeśli robisz to sam, miej pewność, że wiesz co robisz. Jeśli korzystasz z usług salonu, miej pewność, że jest to zaufany salon i ludzie w nim pracujący są kompetentni i wiedzą co robią.

4. Doprowadź telefon do porządku.

Kolejny krok to wyczyszczenie zewnętrznej powłoki telefonu. Upewnij się, że wyczyścisz go najlepiej jak potrafisz i pozbędziesz się wszelkich śmieci i brudu, które gromadzą się w portach i wokół przycisków. Wyczyść ekran miękką ściereczką i środkiem czyszczącym, który jest przeznaczony specjalnie do ekranów. Tak prezentujący się telefon przyciągnie wzrok ewentualnego kupca.

5. Pozbieraj wszystkie akcesoria.

Jeśli masz jakieś akcesoria, które pasują do urządzenia, dołącz je do sprzedaży. Im więcej, tym więcej pieniędzy dostaniesz. Dołącz rzeczy, takie jak ładowarki, kable i obudowy, i umieścić je wszystkie w pudełku. Jeśli masz oryginalne pudełko, możesz zarobić jeszcze więcej pieniędzy za oferowanie kompletnego pakietu.

6. Dowiedz się jaka jest wartość Twojego urządzenia.

Nie wszystkie starsze telefony będą warte taką samą ilość pieniędzy. Istnieje sporo czynników, które zostaną dodane, aby wyliczyć wartość dla Twojego urządzenia. Obejmują one; stan, wiek i model. Gdy znasz wartość swojego telefonu, możesz ustawić uczciwą i rozsądną cenę za niego.

7. Zdecyduj jak chcesz go sprzedać. metki

Kiedy telefon jest gotowy do sprzedaży, zdecyduj jak chcesz go spieniężyć. Odsprzedać znajomemu czy wystawić go na sprzedaż przez internet na takich platformach jak chociażby Allegro. Cena dla znajomego może być nieco niższa ze względu na znajomości właśnie. Wystawiając go na platformie sprzedażowej, upewnij się, że zdjęcia przedstawiające urządzenie są bardzo dobrej jakości i uwzględniają wszelkie uszkodzenia telefonu. Zdjęcia słabej jakości robione “klapkiem” są pomijane przez potencjalnych nabywców. Jeśli zdjęcia są słabej jakości to i towar, który sprzedajesz nie prezentuje się dobrze jakościowo. Proste.

8. Zdobądź jak najwięcej.

iPhone korzysta z funkcji recyklingu. Jeśli zatem posiadasz taki telefon, możesz pozwolić im odsprzedać swoje urządzenie. Bardzo możliwe, że to właśnie od nich otrzymasz najlepszą cenę. Omijaj skupy telefonów w których dostaniesz minimalną wartość swojego urządzenia. Właściciele takich prywatnych sklepików płacą marne grosze nawet za dobrej jakości i zadbane modele telefonów.

Oczywiście możesz zatrzymać swój telefon i mieć go “na czarną godzinę” w razie awarii swojego głównego urządzenia lub do tego aby korzystać z internetu lub tylko do robienia zdjęć… Zawsze jest jakaś opcja.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! Jak zbudować większą pewność siebie
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *