konsolaGry wideo są często krytykowane. A to przez gry rodzi się przemoc, a to przez gry młodzież nie ma wystarczająco ruchu, a to granie odbiera czas i nie pozwala spędzać go ze znajomymi na świeżym powietrzu… Kiedyś byłem hardcorowym graczem i ciągle słyszałem, że marnuje swój czas i że gry to nic dobrego. No cóż, to dzięki grom właśnie nauczyłem się podstaw języka angielskiego. Jednak nauka języka obcego to tylko jedna z korzyści jakie może przynieść granie w gry wideo.

1. Gry wideo mogą pomóc dzieciom uczyć się lepiej.

Niektóre gry wideo mają element edukacyjny. Mogą pomóc dzieciom uczyć się liter i cyfr lub pomagać w ich słownictwie i umiejętnościach podejmowania decyzji. Wybór odpowiedniej gry może pomóc młodszym dzieciom w przygotowaniu się i rozpoczęciu pierwszej szkoły.

2. Gry wideo mogą poprawić umiejętności myślenia.

Gry wideo, które skupiają się na zagadkach, mogą poprawić umiejętności myślenia i zwiększyć kreatywność. Mogą nauczyć  tworzyć logiczne rozwiązania oraz zrozumieć działania jakie wpływają na zakończenie zadania.

3. Gry wideo nierzadko poprawiają zdolność do podejmowania decyzji w ułamku sekundy.

Podczas gdy gry wideo są ogólnie krytykowane, jeśli chodzi o rozwój fizyczny, istnieją również pewne korzyści. Koordynacja ręka-oko może być rozwijana poprzez dowolną grę wymagającą szybkiego działania. Może to poprawić zdolność do podejmowania decyzji w ułamku sekundy, nawet gdy gracz znajduje się pod presją.

4. Gry wideo mogą dać Ci aktywność fizyczną.

Konsole do gier, jako dodatek oferują kontrolery ruchu. Bardzo popularna jakiś czas temu konsola do gier Wii od Nintendo wykorzystywała kontrolery ruchu do sterowania postaciami na ekranie. Nierzadko podczas gry można było się spocić. XBox Kinect to kolejny model gry, który działa na podobnej zasadzie. PlayStation posiada kontrolery Move w swojej ofercie. Wciąż rozwijająca się wirtualna rzeczywistość często zmusza gracza do poruszania się całym ciałem podczas rozgrywki. Niektóre gry oferują plany treningowe i personalnego trenera z którym można ćwiczyć.

5. Gry wideo to dobra zabawa i rozrywka dla całej rodziny.granie

Zasadniczo gry wideo są rozrywką. Niezależnie od tego, czy wolisz gry RPG, wyścigowe czy strzelaniny, łatwo jest się zaangażować w doświadczenia płynące z grania. Gry wideo posiadają szeroki wachlarz gatunków do wyboru, co pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. System ocen pomaga w wyborze i pozwala sprawdzić dla kogo dany tytuł jest odpowiedni.

6. Dobieraj odpowiednie gry dla siebie aby cieszyć się przyjemnością płynącą z rozgrywki.

Nie każda gra wideo zawiera przemoc, wulgarny język lub tematy dla dorosłych. W rzeczywistości wiele z nich jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych i może być przyjemna dla prawie każdego. Dla przykładu, gry z serii Lego są popularne wśród dzieci i dorosłych ze względu na brak materiałów budzących sprzeciw.

Podobnie jak w przypadku wszystkiego innego w życiu, kluczem do cieszenia się z grania jest umiar. Prawie każda czynność, gdy jest wykonywana w nadmiarze, może mieć negatywne skutki. Gry wideo nie wyróżniają się niczym w tym przypadku. Jeśli okaże się, że częściej sięgasz po pada, zamiast skupić się na priorytetach, być może nadszedł czas na to, aby zrobić sobie przerwę i zastanowić nad kilkoma rzeczami. Dla tych, którzy zaniedbują swoje życie dla gier, może być potrzebna profesjonalna pomoc. Natomiast grając w nie w sposób odpowiedzialny można bezpiecznie mieć je w swoim otoczeniu. Ważne jest aby gry wideo nie stały się całym Twoim życiem, chyba że jest to Twój sposób na zarabianie pieniędzy i są one częścią Twojego zawodu. To co? Partyjka w Fifa lub Tekkena?

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! Jak zbudować większą pewność siebie
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *