Praca w domu i korzyści z nią związane

homework

 

 

Praca w domu, z dala od zgiełku wielkich zakładów pracy ma swoje ogromne korzyści. Taki komfort przekłada się na Twoje wyniki i Twoją produktywność. 

 

 

 

Oczywiście jak wszystko, ma to swoje plusy i minusy i tak jak ze wszystkim, tutaj również trzeba zachować umiar. Oto kilka powodów, dla których można rozważyć podejście do pracy w odosobnieniu, a które mogą zwiększyć Twoją produktywność w perspektywie długoterminowej.

 

1. Zmniejszenie stresu

 

Ludzie, którzy zdecydowali się pracować w domu mają więcej czasu dla siebie i łatwiej jest im utrzymywać zdrowszy tryb życia. Jesz kiedy jesteś głodny a nie wtedy, kiedy ktoś Ci narzuca czas w którym musisz zjeść. Jeśli zdrowo się odżywiasz i spędzasz więcej czasu z rodziną lub przyjaciółmi, w końcu poczujesz się mniej zestresowany niż zwykle, co przyczyni się do bardziej produktywnego dnia pracy.

 

2. Zwiększenie ogólnego szczęścia

 

Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii przez uniwersytet Warwick wykazało, że ludzie pracujący w domu są bardziej szczęśliwi. Przekłada się to na zwiększenie produktywności o 12% w porównaniu do tych, którzy muszą wychodzić do pracy, co powoduje, że ich produktywność spada. Dowodzi to, że szczęście ma ogromny wpływ na to ile jesteśmy w stanie zrobić. Im bardziej pozytywni i szczęśliwi jesteśmy, tym więcej możemy osiągnąć.

 

3. Niezależność

 

Każdy z nas chciałby być niezależny, mieć wystarczająco dużo czasu dla siebie i dla rodziny, wystarczającą ilość gotówki potrzebnej na to aby godnie żyć i spełniać swoje marzenia. Nigdy nie będzie lepszego sposobu na to aby sprawdzić jak dużo jesteś w stanie osiągnąć, niż… wypróbowanie go. Rozpoczęcie własnego projektu wiąże się z mnóstwem poświęconego czasu, ale myśląc w perspektywie długoterminowej, na pewno przyniesie korzyści. To może doprowadzić Cię do niezależności. Jeśli jednak poniesiesz klęskę, zawsze będziesz bogatszy w doświadczenia a te z kolei pozwolą Ci łatwiej pokonywać trudności w przyszłości, a wizja niezależności nie będzie już taka straszna.

 

4. Mądrzejsza praca, zamiast cięższej

 

Praca dla kogoś nigdy nie należała do łatwych. Nierzadko na etacie nie ma nawet czasu na to aby pomyśleć o tym, żeby zacząć pracować mądrzej (osoby pracujące w restauracjach o intensywnym serwisie wiedzą o czym mówię). Praca w domu daje możliwości pomyślenia o kolejnym kroku, czas na rozpisanie planu i zadań na każdy kolejny dzień. Osiąganie małych celów z listy sprawia, że Twoja praca jest mądrzejsza a Ty jesteś w stanie zrobić więcej.

 

Jeśli “męczysz” się w pracy na etacie i chcesz coś zmienić, ale nie jesteś pewien w czym mógłbyś się sprawdzić, poświęć chwilę dla siebie i zastanów się co jest dla Ciebie ważne w życiu? W czym jesteś dobry? Jak na swojej pasji (do czegokolwiek) możesz zacząć zarabiać? Czyż nie o to chodzi w życiu, aby robić to, co się kocha i przy okazji zarabiać na tym pieniądze? Pobierz mój darmowy przewodnik do skutecznego wyznaczania celów, który pomoże Ci w tym procesie i da Ci jaśniejsze światło na to, co mógłbyś robić w życiu, aby spełniać swoje marzenia. Możesz go znaleźć na kartach biblioteki, lub pobrać bezpośrednio klikając w zdjęcie. Miej dzisiaj wspaniały dzień!

Przewodnik - cover

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *