porażka

Każdy z nas marzy o sukcesie. Nie ważne czy jest to sukces w biznesie czy w życiu prywatnym, zawodowy, miłosny czy jakikolwiek inny. Z pewnością nikt nie marzy o porażce i raczej rzadko bierze takową pod uwagę, a to źle i zaraz Ci wytłumaczę dlaczego. 

W pewnym momencie naszego życia, wszyscy zawiedliśmy siebie lub popełniliśmy jakiś błąd. Może to być coś tak prostego jak nie zdanie sprawdzianu z języka polskiego albo nie poradzenie sobie z egzaminem na prawo jazdy lub coś tak wielkiego jak przegrana w międzynarodowym konkursie. Bardzo łatwo jest zrezygnować, gdy coś nie idzie po naszej myśli. Ale gdyby wszystko było łatwe, nie zauważalibyśmy znaczenia porażki. Niepowodzenie nie oznacza, że nie pracowałeś zbyt ciężko, oznacza, że dostajesz kolejną szansę na podjęcie kolejnej próby, tym razem mądrzej i trochę inaczej. Dlaczego więc porażka jest dobra w osiąganiu sukcesu?

1. Niepowodzenie Cię wzmacnia!

Porażka i niepowodzenie może Cię zniszczyć, ale także buduje Cię na silniejszą osobę. Jeśli znasz historię takich ludzi jak Steve Jobs, Walt Disney lub Albert Einstein oraz wielu innych to wiesz doskonale, że porażki i niepowodzenia towarzyszyły im dość często w drodze do celów jakie sobie wyznaczyli. Jeśli zatem zostałeś powalony na ziemię przez niepowodzenie, stawaj na nogi i naciskaj mocniej, aby pokazać sobie, że nic nie może cię złamać.

2. Niepowodzenia pozbywają Cię strachu.

W jakiś sposób większość rzeczy, których się boimy w naszym życiu, łączy się z porażką. To strach przed niepowodzeniem (tak samo jak i strach przed sukcesem) powstrzymuje nas od zbadania naszych możliwości i opuszczenia naszych stref komfortu. Kiedy  przyzwyczaisz się do upadku, nie masz już czego się bać. Nie boisz się ryzykować i nie boisz się wyjść ze swojej strefy komfortu, która na tym etapie ma znacznie większe granice niż wcześniej.

3. Niepowodzenie to szansa.

Zamiast skupiać się na negatywnych rzeczach związanych z porażką, skup swoją energię na wszystkich pozytywach. Porażka uczy Cię stawiać czoła wszystkim niepowodzeniom tak samo jak uczy Cię być bardziej odpornym psychicznie oraz pokazuje do czego tak naprawdę jesteś zdolny! Dzięki niepowodzeniom za każdym razem, kiedy się podniesiesz, stajesz się osobą pewniejszą siebie, mądrzejszą, poznajesz siebie bardziej i jesteś osobą pełną współczucia.

4. Niepowodzenie jest doświadczeniem.

Tak naprawdę, wszystko przez co przechodzimy w życiu jest w jakimś mniejszym lub większym stopniu doświadczeniem dla nas. Porażka również należy do takich doświadczeń. Sukces to nie wszystko. Liczy się zrozumienie życia i nic oprócz większej lub mniejszej porażki nie może dać nam głębszego zrozumienia życia i zmienić sposobu w jaki patrzymy na wszystko co dzieje się wokół nas. Niepowodzenia zmieniają nas na lepszych ludzi i uczą, jak ważne jest nasze życie.

Przyjmuj porażki z wdziękiem i z uśmiechem na twarzy jako część Twojego życia i pozwól im nauczyć Cię, jak stać się silniejszą osobą na drodze do wyznaczonych celów. Podróż od niepowodzenia do sukcesu nie jest łatwa, ale jest całkowicie warta wszystkich Twoich wysiłków. Tak więc, nawet jeśli często się nie udaje, wstawaj i nigdy nie przestawaj próbować. Chowanie się przed porażką powstrzyma Cię przed sukcesem. Staw czoła burzy i podążaj ścieżką, którą sobie obrałeś, a na końcu nigdy nie będziesz żałować podjęcia kolejnej próby.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! Jak zbudować większą pewność siebie
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

2 odpowiedzi

  1. Porażka uczy podnosić się na nowo. Dzięki niej nasze życie nabiera ciekawszej formy, gdyż aby się otrząsnąć po porażce, staramy się poprawić swoje błędy, a dzięki temu jesteśmy silniejsi i nabieramy praktyki. Nabieramy pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *