Strach przed porażką to coś, z czym wszyscy spotykamy się w pewnym momencie naszego życia. Jako ludzie, właśnie tak jesteśmy zaprogramowani. Z drugiej jednak strony istnieje wiele różnych sposobów, dzięki którym można wyeliminować lęk przed porażką.

Wszystko zaczyna się od jednego. Ciebie! 

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. I to jest prawda! Nie ma lekko i nie ma dróg na skróty. Aczkolwiek, rozbicie najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dzisiaj, pomoże Ci wyeliminować strach przed porażką.

-Oczyść swój sposób myślenia.

Myśl zawsze jest pierwszym krokiem do wszystkiego. Kiedy zaczynamy myśleć o rzeczach, które chcemy osiągnąć, nasz umysł zaczyna “walczyć” i wyszukiwać wszystkich możliwych informacji w danym temacie. Strach jest jedną z nich. Dlatego kiedy skupisz się tylko na jednej rzeczy, na swoim celu, który MUSI być mierzalny i możliwy do osiągnięcia, stawiasz bardzo ważny dla siebie krok – przestajesz się bać porażki. Wiara w osiągnięcie Twojego celu pokonuje ten strach! Jeśli więc mocno wierzysz w swój projekt – zrób to!

-Akceptacja niepowodzenia częścią procesu.

Musisz wiedzieć, że nie chodzi o to aby siedzieć bezczynnie i oczekiwać porażki(niepowodzenia), wszystko co musisz zrobić to zrozumieć, że jest to część procesu życia. Niezależnie od tego czy chcesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, odnaleźć własną motywację, lepiej radzić sobie w różnego rodzaju sytuacjach lub cokolwiek innego, musisz zaakceptować porażkę, która jest nieodłączną częścią w drodze do sukcesu. Strach to naturalna kolej rzeczy, to coś, co jest nieuniknione i jest jednym z głównych powodów dlaczego się zniechęcamy. Będąc świadomym tego, że na pewnym etapie staniemy w obliczu porażki, kiedy ten czas nadejdzie, będzie nam łatwiej sobie z nią poradzić i stawić jej czoła.

-Odpowiedni system wsparcia.

Bardzo ważny sposób na wyeliminowanie lęku przed porażką. Posiadając odpowiedni “system” wsparcia łatwiej będzie Ci radzić sobie z przeciwnościami. Nie zawsze musi to oznaczać posiadanie jednej osoby, która będzie przy Tobie w momencie kiedy wszystko będzie się walić. Przede wszystkim to Ty musisz być w stanie wspierać siebie i wierzyć w to co robisz kiedy nie wszystko będzie szło po Twojej myśli. Wytrwałość nic nie znaczy w momencie kiedy wszystko idzie zgodnie z planem. Moment w którym brakuje Ci sił definiuje Twoje podejście do sprawy. Ty musisz mieć wystarczająco dużo wiary i siły aby uspokoić swój umysł i iść dalej. To twój plan i Twoje marzenie dodaje Ci energii do tego aby dzisiaj też zbliżyć się do swojego celu. Nieważne czy jest to jeden duży lub kilka małych kroków. Ważne jest aby każdego dnia zrobić coś co sprawi, że będziesz się do niego przybliżał. Życzę Ci tego z całego serducha!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *