Cel

Przychodzi dzień w którym wiesz, że musisz zrobić wiele rzeczy. Nazbierało Ci się obowiązków z całego tygodnia. Sprzątanie, praca nad projektem do szkoły lub pracy, zakupy, nauka do testu na prawo jazdy, pranie, etc. Wszystko to może przytłoczyć.

W dzisiejszym wpisie podzielę się z Tobą listą rzeczy, która może ułatwić Ci uporządkowanie zadań i ułatwić zarządzanie nimi, zaczynamy!

Wyeliminuj niektóre zadania

Nie wszystko co uważasz za konieczne jest w rzeczywistości ważne. Użyj zasady Pareto 80/20. Zrozum, że 20% pracy jaką wykonujesz, daje większość rezultatów. Wyeliminuj to, co nie przynosi Ci odpowiednich efektów, a zajmuje tak samo, lub więcej czasu. Skup się na zadaniach, które rzeczywiście poprawiają Twoje nawyki, pomagają innym, poprawiają Twoje wyniki i te dzięki którym czujesz, że poruszasz się do przodu.

Bądź obecny w teraźniejszości

Spróbuj odejść od przeszłości wraz z popełnionymi błędami  w których zawiodłeś, z wszystkimi żalami i złymi wspomnieniami. Nie myśl o przyszłości i obawach oraz wątpliwościach z nią związanych, nie odgaduj tego, co będzie dalej oraz tego, czy będziesz zadowolony z wyniku.

Zostaw to wszystko i pozostań w chwili obecnej. Tylko tak będziesz w stanie być produktywny i dokończyć zadanie.

Skup się

Jesteś Ty i zadanie, nic więcej się nie dzieje. Pozbądź się wszystkich rzeczy, które mogą odwrócić Twoja uwagę. Zamknij kota w drugim pokoju, wyłącz telefon, zablokuj dostęp do niepotrzebnych kart internetowych. Skup się na zadaniu! Zrób je szybko i dobrze, a następnie przejdź do kolejnego.

Miej cel

Nie możesz zrobić czegoś, jeśli naprawdę w to nie wierzysz, jeśli nie uznasz tego za sensowne lub nie uważasz, że warto.

Zostaw wszystkie rzeczy, w których nie znajdziesz celu, i skup się na tych pozostałych. Gdy wiesz, że robisz coś znaczącego, masz dużo więcej energii do działania.

Wstań wcześniej

I zaplanuj swój dzień poprzedniej nocy. Zanim pójdziesz spać, przygotuj się do kolejnego dnia. Rozpisz sobie wszystkie zadania, które masz do zrobienia. Dzięki takiej liście wiesz już od samego rana co masz do zrobienia. Im wcześniej wstaniesz, tym więcej zrobisz, proste!

Te kilka prostych kroków jest tym, czego powinieneś spróbować aby lepiej wykonywać swoje zadania. Wyeliminuj niepotrzebne, znajdź sens w tym co robisz i bądź świadkiem tego, jak wszystko staje się łatwiejsze.

A Ty znasz jakieś sposoby na wykonywanie zadań łatwiej i szybciej? Podziel się tym w komentarzu. Miej dzisiaj wspaniały dzień!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *