Życie jest przepełnione lekcjami. Niektórych trzeba się nauczyć na własnej skórze. Wiele można się nauczyć od innych. Dzisiaj zapraszam Cię do zapoznania się z listą lekcji życiowych, które pomogą Ci stać się lepszą wersją siebie. Zaczynamy!

Lepiej coś zrobić niedokładnie niż tylko perfekcyjnie zaplanować

Ile razy nie zaczynałem pracy nad żadnym z moich projektów bo uważałem, że nie są dość dobrze zaplanowane. Mówiłem, że jestem perfekcjonistą i wszystko musi być tip-top. Gówno prawda! Perfekcjonizm powstrzymuje od postawienia pierwszego kroku…  Zacznij i ucz się podczas procesu powstawania Twojego projektu. Pierwszy smartphone był niedopracowany niemalże w każdym calu a mimo to został wypuszczony do sprzedaży. Dzisiaj wszyscy wiemy jak wyglądają nasze telefony i wiemy, że wciąż są ulepszane. Podróż 1000 mil zaczyna się od postawienia pierwszego kroku! Bój się i rób!

Zawsze oczekuj od siebie więcej!

Jedyną różnicą jaka jest między Tobą, a kimś, kto żyje życiem którym Ty zawsze chciałeś żyć jest to, że ten ktoś zdecydował się i oczekiwał od siebie w życiu więcej niż Ty. Masz w sobie moc, zacznij jej używać!

Żyj życiem prawdziwym dla siebie!

Jedną z najczęstszych rzeczy, których ludzie żałują, gdy zbliżają się do końca swoich dni, jest to, że chcieliby mieć odwagę, by żyć życiem dla siebie, a nie życiem, którego inni od nich oczekiwali. Bądź sobą i rób to, co uważasz dla siebie za słuszne. Nikt za Ciebie nie przejdzie przez życie.

Bądź obecny!

Bycie obecnym jest potęgą! Pełna obecność oznacza bycie w pełni otwartym. Kiedy jesteś obecny nie myślisz o tym co powiedzieć, kiedy inni skończą mówić, nie patrzysz co chwilę na swój telefon myśląc o tym co się dzieje w mediach społecznościowych. Kiedy jesteś obecny, jesteś w TU i TERAZ. W pełni świadomy i w pełni szczęśliwy.

Zapisz, a następnie zrób to!

Zapisuj swoje cele każdego dnia. Po prostu wyjmij swój zeszyt lub kartkę papieru i zapisz to! Zapisywanie celów sprawi, że Twój umysł pozostanie świadomym tego, czego chce i zmotywuje Cię do bycia odpowiedzialnym za realizację tych celów.

Komunikacja jako Twoja umiejętność nr.1 

Zdolność do komunikowania się z innymi jest najcenniejszą umiejętnością, jaką możesz kiedykolwiek rozwinąć. Naucz się także jak największej liczby technik komunikacji. Jak pisać zwięźle? Jak używać gestykulacji?Jak opanować mowę ciała, etc.

Rozwijaj swój sposób myślenia każdego dnia

Ludzie, którzy ciągle narzekają, obwiniają i odmawiają wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, nie mają nastawienia na rozwój. Zapomnij o nich i skup się na rozwoju siebie! Rozwój sposobu myślenia oznacza, że ciężka praca każdego dnia jest w stanie pokonać talent, że skupiasz się tylko na tym, nad czym masz kontrolę, że nie obwiniasz innych za popełnione błędy, uczysz się na nich i dzięki nim jesteś silniejszy! Rozwój osobisty prowadzi do lepszego zrozumienia duchowego, a podróż wgłąb siebie to jedna z najwspanialszych przygód jakie mogą Cię spotkać w życiu.

Czytaj!

Czytaj książki które rozwijają Twój umysł! Jedynym efektem uboczny czytania książek jest jego brak. Czytając zawsze uczysz się czegoś nowego, poznajesz inne spojrzenie na świat, rozwijasz się i otrzymujesz w zamian więcej pomysłów, które z łatwością wpadają do Twojej głowy. Pół godziny z książką każdego dnia jest w stanie nauczyć Cię technik szybszego czytania i lepszej koncentracji. Czytaj!

Bądź wdzięczny!

Bądź wdzięczny każdego dnia za kolejną szansę doświadczania tego co Cię otacza! Ciesz się możliwością oddychania powietrzem, zdrowiem, dostępem do bieżącej wody, światłem w lodówce i dotykiem bliskiej osoby. Jesteś szczęściarzem mając to wszystko w zasięgu ręki. Doceń to zanim będzie za późno…

Oto i one, kilka lekcji życiowych, których nauczyłem się w przeciągu ostatnich lat, które wierzę, że pomogą i Tobie stawać się lepszą wersją siebie każdego dnia! Wierzę, że zainspirują Cię do poprawy siebie bo przecież zawsze możemy być lepsi! Wspaniałości rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *