sukces

Zatrzymaj się na chwilę i zastanów się głęboko; jak opisałbyś sukces? 

Jeśli Twój opis sukcesu jest zdominowany przez pieniądze, lub przez status społeczny, to muszę Cię zmartwić, Twój obraz sukcesu jest niestety wadliwy.

Dla przykładu, istnieje mnóstwo ludzi, którzy mają “nieskończoną” ilość gotówki, ale kiedy zapytamy ich, czy są szczęśliwi? Ich odpowiedz będzie negatywna.

Niektórzy mają ogromne dochody i sporo gotówki do dyspozycji, ale pracują tyle godzin w ciągu dnia, że ​​nie mają życia poza pracą.

Czy można uznać tych ludzi za sukcesywnych? Na pierwszy rzut oka zapewne tak.

Jednak w rzeczywistości sukces odnosi się do szczęścia i spełnienia w życiu.

Ale istnieje więcej niż jedna definicja sukcesu. Wystarczy spojrzeć na powyższy przykład osoby, która zbyt ciężko pracowała, aby wydać pieniądze. Jeśli jest zadowolona ze swojego życia, nie powinniśmy jej krytykować. I tak  nie robimy…

A co z Tobą? Czy masz jasną definicję na to, jak wygląda Twój sukces?

Jeśli nie, być może będziesz ciągle gonić za cudzym pomysłem na sukces, co może sprawić, że będziesz się czuł nieszczęśliwy i niespełniony.

Dobra wiadomość jest taka, że w ciągu najbliższych kilku minut poznasz narzędzia dzięki którym będziesz mógł stworzyć krystalicznie czysty obraz Twojego sukcesu.

Pozytywne myślenie

Bo przy odpowiednim nastawieniu wszystko wydaje się być możliwe.

Ważną rzeczą, którą możesz zrobić, jest stopniowe zwiększanie swojej pozytywności i pewności siebie poprzez śledzenie postępów w osiąganiu celów. I za każdym razem, gdy je osiągasz – jakkolwiek małe by one były – pamiętaj, aby to uczcić! To świetny sposób na to, aby osiągnąć sukces w życiu.

Cel

Jaki jest Twój cel w życiu?

Tak, to jedno z tych pytań na które trzeba poświęcić trochę więcej czasu. Trochę Ci w tym pomogę;

Jeśli szukasz sławy i kariery, często nie znajdziesz nic poza właśnie sławą i karierą. Jeśli zaś będziesz szukał głębszego celu, znajdziesz coś więcej niż tylko karierę i sławę. Znajdziesz swoje powołanie. Te właściwe pozwoli Ci kroczyć tą jedyną i odpowiednią dla Ciebie ścieżką. Bycie świadomym tego, że jest się w życiu na właściwej drodze sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, a to jest automatycznym sukcesem.

Nie trzeba szukać daleko. Jest to poparte naukowo, że ludzie, którzy mają cel w życiu i znają swoje powołanie, maja wzrost w:

 • Zdrowiu psychicznym i fizycznym
 • Samoocenie
 • Odporności
 • Ogólnym samopoczuciu

Nie myl jednak szukania szczęścia i sukcesu z dążeniem do celu.

Co więc jest Twoim celem?

Jeśli starasz się go zidentyfikować, poszukaj rzeczy w swoim życiu, w których jesteś dobry. Rzeczy, które sprawiają, że szybciej bije Ci serce. Rzeczy, które powodują, że Twoje oczy szklą z zachwytu… Zachwyć się zatem i przynieś korzyści światu.

Pamiętaj jednak, że najlepsze rzeczy jakie przytrafiają nam się w życiu to nie rzeczy materialne.

Stań się lepszą wersją siebie 

Czy Twoje przekonania Cię powstrzymują?

Jeśli tak jest, oto trzy rzeczy, które możesz zrobić TERAZ, aby wyrwać się z tej pułapki umysłu;

 • Poznaj magię wyznaczania celów: bez celów będziesz dryfował przez życie jak plastikowa butelka na morzu. Z drugiej strony, dzięki nim będziesz jak sprinter biegnący w kierunku mety. Cele są naprawdę potężnymi narzędziami. Będą kierować Twoją koncentracją i energią, i pozwolą Ci śledzić Twoje postępy.
 • Zwiększ pewność siebie: możesz to zrobić, pokonując wyzwania, które przychodzą Ci na myśl. Na przykład, jeśli obawiasz się wystąpień publicznych, zmierzyć się z tym wyzwaniem, zgadzając się na regularne prezentacje dla swojej firmy lub dołączając do spotkań grup publicznych w tematach, którymi się interesujesz, np. kuchnia, e-sport, muzyka lub konsole i gry.
 • Rozwijaj zdrowe nawyki:  mówię o pozytywnych nawykach, które będą Ci służyć każdego dnia. Nawyki takie jak uczenie się obcego języka, dobre odżywianie, lub wczesne wstawanie. Kiedy te rzeczy staną są dla Ciebie automatyczne, będziesz czerpać z nich niesamowite korzyści.

I zawsze pamiętaj, żeby nie porównywać się z innymi. Porównuj się tylko z tym, kim byłeś wczoraj. Każdy, nawet najmniejszy krok wprzód (a czasem także i w tył) sprawia, że jesteś lepsza wersją siebie.

Sukces to akceptacja siebie!

Zmień swój sposób myślenia, stawiając czoła wyzwaniom i pokonując je. Następnie poświęć czas na odkrycie swojego celu. A kiedy już go znajdziesz – zacznij podążać w jego kierunku. Rób to we własnym tempie nie czyniąc nikomu krzywdy po drodze a gwarantuję Ci, że odniesiesz sukces.

Może Ci w tym pomóc kurs: 4 kroki do życia w zgodzie ze sobą, dzięki któremu:

 • Nauczysz się osiągać i pielęgnować wewnętrzny spokój,
 • Zbudujesz naturalną pewność siebie,
 • Dowiesz się, jak uczynić emocje swoim sprzymierzeńcem,
 • Uwolnisz pełnię swojego potencjału.

Pamiętaj. Sukces nie jest kluczem do szczęścia, szczęście to klucz do sukcesu. Jeśli kochasz, to co robisz, odniesiesz sukces w życiu.

Stanie się lepszą wersją siebie zajmie trochę czasu, ale będzie tego warte. Nie tylko obudzisz w sobie niewykorzystany do tej pory potencjał w swoim życiu, ale także rozwiniesz szacunek i miłość do samego siebie. Wspaniałości!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *