odwaga

Jeśli miałbyś wybrać między lękiem, a nieustraszeniem, co najlepiej by Ciebie opisało?

Czy należysz do osób które wstrzymują się z podejmowaniem decyzji z powodu strachu? Czy jesteś zadowolony ze swoich podjętych akcji? Czujesz się ograniczony, a może nawet masz żal do siebie o to, że nie byłeś bardziej odważny w podejmowaniu decyzji w przeszłości?

Tak, wiem, ten grad pytań może być przytłaczający i spowodować, że odechce Ci się dalej czytać, ale sprawa jest dość poważna. Chodzi o to, abyś zrozumiał, jak ogromny wpływ na Twoje życie ma strach, który jest naszą naturalną emocją.

Ale tak naprawdę nie istnieje. Jest tylko naszą iluzją, którą sami sobie projektujemy. Wyobraź sobie, że jesteś w ciemnym pomieszczeniu i nie jesteś w stanie nic zobaczyć. Słyszysz jakieś szmery dobiegające z drugiego końca pomieszczenia, nie masz pojęcia co tam jest więc Twoją naturalną reakcją będzie strach… Strach przed nieznanym.

Trudno jest czuć się komfortowo i posuwać naprzód kiedy nie wiemy co znajduje się przed nami. Badania psychologów wykazują, że generalnie wolimy przewidywać konsekwencje, ponieważ pozwala nam to zarówno psychicznie, jak i fizycznie przygotować się do wyniku, więc nie jesteśmy zaskoczeni.

Istnieje wiele warstw i emocji związanych z lękiem przed nieznanym, a przezwyciężenie ich wiąże się z podejmowaniem decyzji i wkraczaniem w niekomfortowe dla nas sytuacje pomimo obecnego strachu.

Zwiększ swoją pewność siebie

Zanim zaczniesz stawiać czoła swoim lękom, ważne jest, abyś zrozumiał siebie, swoje ograniczenia i możliwości, tak abyś mógł być najlepszą wersją  siebie na drodze pełnej przeszkód, bo te pojawią się na pewno. 

Musisz wiedzieć, że jedyną osobą, która nadaje wartości w Twoim życiu jesteś Ty sam! Pewność siebie budujesz poprzez doświadczenia i umiejętności, które zdobywasz w życiu. Poprzez popełniane błędy i wyciągnięte z nich nauki, ale przede wszystkim poprzez wykraczanie poza strefę Twojego komfortu.

Jeśli chcesz mieć coś, czego nigdy wcześniej nie miałeś, musisz zacząć robić rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś. Nauka pływania, surfingu, śpiewu, gry na gitarze, skok na bungy, ze spadochronem, nurkowanie, wspinaczka, czy zwykłe zagadanie do obcej osoby stojąc w kolejce w sklepie pozwolą Ci bardziej uwierzyć w swoje możliwości, wywindować w górę swoje wartości, a co za tym idzie, nabrać więcej pewności siebie i łatwiej radzić sobie ze strachem. Do dzieła!

Użyj mocy wizualizacji

Innym mniej znanym, ale bardzo potężnym narzędziem, które pomoże Ci pokonać Twoje obawy, jest technika wizualizacji.

Wizualizacja, uważana za formę prób umysłowych, cieszy się popularnością od czasu, gdy Sowieci zaczęli ją wykorzystywać w latach 70 by rywalizować w sporcie. Obecnie wielu sportowców stosuje tę technikę, w tym Tiger Woods, czy Conor McGregor. Nawet mistrz wagi ciężkiej, nieżyjący już Muhammad Ali, używał różnych praktyk mentalnych, aby wzmocnić swój występ na ringu.

Badania wykazują, że obrazowanie psychiczne wpływa na wiele procesów poznawczych w mózgu: kontrolę motoryczną, uwagę, percepcję, planowanie i pamięć. Tak więc mózg jest szkolony do rzeczywistej wydajności podczas wizualizacji.

Stwierdzono, że praktyki umysłowe (wizualizacje) mogą zwiększać motywację, pewność siebie, skuteczność, poprawiać wydajność mózgu oraz stymulować go do osiągnięcia sukcesu. Wszystko to powoduje, że strach przestaje mieć aż tak wielkie znaczenie i schodzi na trzeci plan, a co za tym idzie, zapominamy o nim.

Pokonaj swój strach i osiągaj swoje cele 

Co masz do stracenia? Dlaczego Twój lęk ma mieć nad nad Tobą kontrolę? Wszyscy mamy jakieś obawy i przechodzimy przez różne stopnie porażki w naszym życiu, ale tylko tak będziemy w stanie wzrastać, nabierać więcej pewności siebie i uczyć się czegoś nowego. Bój się i rób! Nadaj swojemu życiu więcej wartości i postępuj według swoich zasad. Jeśli istnieją jakiekolwiek obawy, które powstrzymują Cie od ruszenia naprzód i postępu, to właśnie teraz nadszedł czas, aby podjąć aktywny krok w kierunku ich zrozumienia i przezwyciężenia. Odwagi rozwojowcu! Zacznij spełniać swoje marzenia!

Do rozpoczęcia czegokolwiek będzie Ci potrzebna motywacja. Siła, która Cię napędzi do działania. Zapoznaj się z kursem “naturalna motywacja” który pomoże Ci osiągnąć stan do działania tak silny, że nikt i nic nie będzie w stanie Cię powstrzymać! Nie masz nic do stracenia.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *