kreatywność

Wszystko zaczyna się w głowie. Wizje, cele, marzenia, pomysły, a także… ograniczenia. Te ostatnie często nie pozwalają nam do końca rozwinąć skrzydeł, ale mimo wszystko staramy się je pokonać. Jest jednak jedna rzecz, o której nierzadko zapominamy podczas pokonywania swoich ograniczeń. To kreatywność.

Czym jest kreatywność

Kreatywność to bardzo często zaniedbywana umiejętność, którą każdy z nas posiada. Jest to umiejętność, która pomaga w rozwiązywaniu problemów oraz pozwala spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy.

Nic nie pochodzi z niczego. Wszystko zostało kiedyś stworzone dzięki myślom i podejmowaniu akcji. Kreatywność polega na łączeniu rzeczy w celu uzyskania nowego znaczenia lub wartości.

Z tej perspektywy można znaleźć kreatywność w wielu dziedzinach.

Na przykład Mark Zuckerburg szybko odniósł sukces, wykorzystując dotychczasową koncepcję mediów społecznościowych i łącząc ją z niezwykle prostym interfejsem, który spodobał się znacznie szerszej publiczności. Uber i Lyft połączyli ideę tradycyjnej usługi taksówkowej z niezwykle wydajną aplikacją na smartfony.

Oba te przykłady łączą różne pomysły, znajdują wspólną płaszczyznę między różnicami i tworzą z nich zupełnie nowy pomysł.

Tym właśnie jest kreatywność!

Ograniczenia to w rzeczywistości możliwości 

Zaletą korzystania z kreatywności jest pomoc w widzeniu ograniczeń jako szans. Wyobraź sobie, że masz już umówione spotkanie ze swoją rodziną na grilla w parku. To jest Twój wolny dzień od pracy więc spokojnie zbierasz się do wyjścia z domu. Nagle dostajesz telefon od swojego współpracownika z informacją, że do Twojego biznesu, który prowadzisz chce dołączyć inwestor i jest bardzo zainteresowany współpracą, oraz, że chce się z Tobą spotkać na rozmowę właśnie dzisiaj, w czasie w którym Ty już jesteś umówiony… Jesteś ograniczony, ale dzięki swojej kreatywności możesz poprowadzić wideokonferencję przez telefon z parku wciąż spędzając czas w pobliżu swojej rodziny.

W tym miejscu udaje Ci się zamienić ograniczenie w szansę, która pozwala Ci osiągnąć Twój sukces.

Kreatywność to klucz do sukcesu

Kiedy wykorzystasz swoją kreatywną zdolność do przekształcenia swoich ograniczeń i niepowodzeń w możliwości, znajdziesz drzwi otwierające się dla Ciebie w obszarach, których być może nigdy wcześniej sobie nie wyobrażałeś.

Pamiętaj, że Twoje podejście jest również ważne, jeśli chodzi o osiągnięcie celu i rozwiązanie problemu.

Więc następnym razem, gdy poczujesz się ograniczony swoimi umiejętnościami, niepowodzeniami lub wyzwaniami, nie poddawaj się. Spójrz na sytuację i zobacz, jak możesz wykorzystać swoją kreatywność, aby znaleźć alternatywne rozwiązanie. Wspaniałości rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *