kreatywność

Wszystko zaczyna się w głowie. Wizje, cele, marzenia, pomysły, a także… ograniczenia. Te ostatnie często nie pozwalają nam do końca rozwinąć skrzydeł, ale mimo wszystko staramy się je pokonać. Jest jednak jedna rzecz, o której nierzadko zapominamy podczas pokonywania swoich ograniczeń. To kreatywność.

Czym jest kreatywność

Kreatywność to bardzo często zaniedbywana umiejętność, którą każdy z nas posiada. Jest to umiejętność, która pomaga w rozwiązywaniu problemów oraz pozwala spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy.

Nic nie pochodzi z niczego. Wszystko zostało kiedyś stworzone dzięki myślom i podejmowaniu akcji. Kreatywność polega na łączeniu rzeczy w celu uzyskania nowego znaczenia lub wartości.

Z tej perspektywy można znaleźć kreatywność w wielu dziedzinach.

Na przykład Mark Zuckerburg szybko odniósł sukces, wykorzystując dotychczasową koncepcję mediów społecznościowych i łącząc ją z niezwykle prostym interfejsem, który spodobał się znacznie szerszej publiczności. Uber i Lyft połączyli ideę tradycyjnej usługi taksówkowej z niezwykle wydajną aplikacją na smartfony.

Oba te przykłady łączą różne pomysły, znajdują wspólną płaszczyznę między różnicami i tworzą z nich zupełnie nowy pomysł.

Tym właśnie jest kreatywność!

Ograniczenia to w rzeczywistości możliwości 

Zaletą korzystania z kreatywności jest pomoc w widzeniu ograniczeń jako szans. Wyobraź sobie, że masz już umówione spotkanie ze swoją rodziną na grilla w parku. To jest Twój wolny dzień od pracy więc spokojnie zbierasz się do wyjścia z domu. Nagle dostajesz telefon od swojego współpracownika z informacją, że do Twojego biznesu, który prowadzisz chce dołączyć inwestor i jest bardzo zainteresowany współpracą, oraz, że chce się z Tobą spotkać na rozmowę właśnie dzisiaj, w czasie w którym Ty już jesteś umówiony… Jesteś ograniczony, ale dzięki swojej kreatywności możesz poprowadzić wideokonferencję przez telefon z parku wciąż spędzając czas w pobliżu swojej rodziny.

W tym miejscu udaje Ci się zamienić ograniczenie w szansę, która pozwala Ci osiągnąć Twój sukces.

Kreatywność to klucz do sukcesu

Kiedy wykorzystasz swoją kreatywną zdolność do przekształcenia swoich ograniczeń i niepowodzeń w możliwości, znajdziesz drzwi otwierające się dla Ciebie w obszarach, których być może nigdy wcześniej sobie nie wyobrażałeś.

Pamiętaj, że Twoje podejście jest również ważne, jeśli chodzi o osiągnięcie celu i rozwiązanie problemu.

Więc następnym razem, gdy poczujesz się ograniczony swoimi umiejętnościami, niepowodzeniami lub wyzwaniami, nie poddawaj się. Spójrz na sytuację i zobacz, jak możesz wykorzystać swoją kreatywność, aby znaleźć alternatywne rozwiązanie. Wspaniałości rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *