praca

Sporo rzeczy w naszym życiu wymaga od nas ciężkiej pracy. Nieważne czy jest to praca na etacie, dążenie do osiągania swoich celów, czy relacje osobiste. Musimy ciężko pracować, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Niestety ciężka praca nie zawsze jest wystarczająca. Kiedy masz do dyspozycji tylko 24h i mnóstwo obowiązków oraz zadań, czasem ta jedna doba nie wystarcza. Musisz zacząć pracować inteligentnie aby uzyskać maksymalną wartość za swoją pracę i wysiłek.

W tym artykule podzielę się z Tobą wskazówkami dotyczącymi inteligentnej, czy też mądrej pracy. Zastosuj je, a doświadczysz lepszych wyników i wyższej wydajności w projektach nad którymi pracujesz. Ciężka praca jest bardzo dobra, ciężka i mądra praca daje najlepsze rezultaty, zaczynamy!

Przestań być perfekcjonistą

Bycie perfekcjonistą nie jest doskonałe, jeśli nie pozwala Ci osiągnąć więcej. Przestań obsesyjnie patrzeć na szczegóły i rusz w końcu z miejsca. Uwolnij się od tego nastawiania a zobaczysz, że to co już stworzyłeś zawsze będzie gotowe do ulepszenia.

Jeśli działa, trzymaj się tego

Nie wymyślał koła na nowo. Jeśli istnieje już recepta na sukces, trzymaj się jej wnosząc jedynie ewentualne poprawki. Stosuj te same formuły, które zadziałały idealnie u kogoś innego. Bądź innowatorem tylko wtedy, kiedy czujesz, że naprawdę warto!

Deleguj

Nie, to nie jest do końca tak, że nikt nie będzie w stanie zrobić czegoś lepiej niż Ty. Jeśli istnieją zadania o niższym wpływie wartości, a i tak należy je wykonać aby wszystko zadziałało, oddeleguj je komuś innemu. Jeśli masz kogoś takiego w pracy, po prostu to zrób. Jeśli prowadzisz firmę, zatrudnij kogoś, kto zrobi to za Ciebie. Zaoszczędzisz przy tym mnóstwo czasu.

Zatrzymaj się kiedy jesteś zmęczony

To oczywiste, że kiedy jesteś wypoczęty, możesz pracować szybciej i bardziej efektywnie. Z własnego doświadczenia wiem, że w chwilach przemęczenia ciągłe parcie do przodu może zniechęcić do pracy nawet na kilka dni. Odpocznij, kiedy Twój organizm się tego domaga, ładowanie baterii pomaga w osiąganiu więcej, a czasami nawet i szybciej.

Automatyzuj

Jeśli istnieje możliwość zautomatyzowania jakiegokolwiek z Twoich zadań, zrób to. Jako blogger, do pewnego momentu automatyzowałem swoje wpisy na Facebooku i własnym blogu. Pomagało mi to zaoszczędzić mnóstwo czasu, który mogłem poświęcić na inne projekty. Ostatnio musiałem wrócić do pisania na bieżąco z powodów ode mnie niezależnych i jestem w stanie odczuć dużą różnicę czasu, który poświęcam na wpisy. Automatyzacja pozwala Ci także na zarabianie pieniędzy, kiedy śpisz.

Ucz się od innych

Istnieje teoretycznie nieskończona liczba zasobów jakie możesz wykorzystać w swojej pracy. Ludzie wokół Ciebie, książki, kursy, szkolenia oraz oczywiście internet w którym możesz znaleźć dosłownie wszystko, zacznij korzystać z tych narzędzi!

Kiedy zacząłem pracować w moim sektorze rozwoju osobistego i na moim blogu, czytałem materiały ekspertów i inspirowałem się innymi blogerami . Dzięki temu natychmiast zyskałem ważne informacje i wiedziałem jak ma wyglądać mój projekt. Dzisiaj wciąż to robię. Inspiruję się i wciąż uczę od innych.

Sprawdzaj co działa

Sprawdzaj regularnie co zrobiłeś. Analizuj rzeczy, które działają i te, które nie działają. Usuwaj te drugie i zachowuj te, które przynoszą rezultaty, a wkrótce będziesz miał uproszczoną listę rzeczy, które działają. Bądź elastyczny, aby wprowadzać zmiany, które pomogą Ci uzyskać lepsze wyniki.

Cokolwiek robisz lub myślisz o czymś, co chciałbyś zrobić, jeśli w to wierzysz, rób to dalej! Bądź gotów na spadki energii i chęci do działania, ale znaj swój cel, swoja misję i swoje dlaczego, a prędzej czy później znajdziesz odpowiednią drogę do celu jaki sobie obrałeś. Życzę Ci wytrwałości rozwojowcu. Do następnego!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *