Wiedza

Każdy z nas jest w większym lub mniejszym stopniu rozwinięty intelektualnie i posiada swój level inteligencji. Ważne jest, aby wiedzieć jak używać wszystkich ogólnodostępnych technik i narzędzi do tego, aby zwiększyć swój poziom inteligencji. W tym artykule właśnie tymi narzędziami się z Toba podzielę. Zaczynamy!

  • Pierwszym narzędziem, za pomocą którego możesz zwiększyć swoją inteligencję, jest żywność zawierająca witaminy nootropowe.

Nootropy to witaminy “podkręcające mózg”, znajdujące się w pożywieniu, które faktycznie stymulują wzrost nowych neuronów w mózgu, to proces zwany neurogenezą. Codzienne spożywanie pokarmów takich jak; karczochy, jeżyny, orzechy włoskie czy szpinak nie tylko prowadzi do produkcji neuronów, ale także powoduje, że łączność między nimi w mózgu jest większa.

 

  • “Super żywność” to kolejne narzędzie żywnościowe używane przez najbardziej inteligentnych ludzi w społeczeństwie.

Nasz mózg nie może prawidłowo funkcjonować, jeśli nie ma odpowiedniej ilości składników odżywczych. W wielu przypadkach ludzie mają trudności z koncentracją ponieważ mają niedobór składników odżywczych. Dzieje się tak dlatego, że dieta większości ludzi w naszym nowoczesnym świecie jest pełna konserwantów, pestycydów, sztucznych aromatów i innych substancji chemicznych, które tępią myślenie i zwiększają letarg. Poprzez jedzenie żywności, takiej jak brokuły, jagody, pomidory, kurkuma, zielona herbata i ciemna czekolada, można dostarczyć mózgowi składników odżywczych, których potrzebuje, aby funkcjonować z optymalną wydajnością regularnie.

 

  • Po przyjęciu odpowiednich narzędzi, składników odżywczych, witamin i katalizatorów nadszedł czas, aby wykorzystać te narzędzia, wprowadzając odpowiednie techniki i ćwiczenia mentalne, aby stymulować wzrost umysłowy.

Ucząc się czegoś nowego codziennie (nawet jeśli jest to coś małego i pozornie nieistotnego) pobudzamy naszą rosnącą zdolność do przetwarzania nowych informacji. Wykorzystanie mózgu i jego zdolności do wzrostu każdego dnia to nie tylko pewny sposób na zwiększenie inteligencji, ale także podstawowy aspekt długowieczności. Po prostu czytając artykuł informacyjny (blog do more – be more 😉 oglądając edukacyjny film lub słuchając pouczającego wykładu, możesz zwiększyć swoją aktywność i zapobiec chorobom takim jak Alzheimer i demencja.

 

  • Gra w tenisa z półkulami mózgu jest ostatnią techniką, która może znacznie zwiększyć Twoją inteligencję. Jeśli ćwiczyłeś jedną półkulę mózgu, czytając książkę, daj jej przerwę i ćwicz drugą, rysując obraz.

Gdy obie półkule mózgu są używane regularnie, związek między częściami Twojego umysłu staje się bardziej spójny. Ta zrównoważona perspektywa zwiększy możliwości obliczeniowe i wszechstronne Twojego mózgu.

 

Podsumowując, kiedy spożywasz odpowiednią żywność, witaminy i składniki nootropowe, które zwiększają zdolność mózgu do zatrzymywania pamięci, pozwalasz mózgowi fizycznie rosnąć. Jeśli następnie zastosujesz techniki, które pozwolą zwiększyć pamięć mózgu i łączność między neuronami, nieuchronnie znacznie zwiększysz swoją inteligencję! Tego Ci życzę drogi czytelniku. Miej dzisiaj wspaniały dzień!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

 
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *