planner

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie będzie Twoje życie za 5 czy 10 lat? Czy będziesz robił to samo, co dzisiaj? Czy będziesz miał tę samą pracę, to samo mieszkanie, ten sam samochód? … Tak naprawdę istnieją tylko trzy możliwości tego jak Twoje życie będzie wyglądało w przyszłości:

 

 

 

  1. Będzie takie samo
  2. Będzie gorsze
  3. Będzie lepsze

Naprawdę nie ma innego wyboru. Jeśli pomyślałeś (w co wątpię) o pierwszej lub drugiej opcji, możesz przestać czytać bo nie ma potrzeby ustalania długoterminowych celów w Twoim życiu. Jeśli wybrałeś opcje trzecią, ustalanie celów długoterminowych jest najlepszym sposobem na to, aby dotrzeć do miejsca w którym chcesz być.

 

Gdzie chcesz być za pięć lat? Wszyscy wyobrażamy sobie jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Co będziemy robić, jak i z kim będziemy żyć. Podczas gdy bardzo rzadko staje się tak, jak to sobie wyobrażaliśmy, ważne jest, aby wyznaczyć długoterminowe cele i pracować nad nimi. Bez nich po prostu błądzimy na ścieżce życia i nie wiemy w którą stronę iść. Jednak same cele nie wystarczą, trzeba jeszcze podjąć działania. Bez nich polegamy tylko na szczęściu, że w jakiś magiczny sposób wszystko się ułoży.

 

Osiąganie sukcesu dzięki długoterminowym celom.

 

Bardzo mała część z nas może liczyć na odziedziczenie fortuny w spadku lub wygraną na loterii. Przy tak wielu innych opcjach na świecie, jedyną rzeczą, która powstrzymuje nas przed spełnianiem naszych marzeń, jesteśmy… my sami. Strach przed niepowodzeniem jest powodem, dla którego większość ludzi nigdy nie osiągnie takiego sukcesu, jaki mogliby osiągnąć. Zmiana jest bolesna i szczerze, nikt nie chce przegrać i niełatwo jest wyjść ze swojej strefy komfortu.

 

Ustawiając długoterminowe cele, a następnie dzieląc je na mniejsze, które są łatwiejsze do osiągnięcia, stworzysz własną spersonalizowaną mapę, która zaprowadzi Cię do sukcesu. Podczas gdy droga do osiągnięcia Twoich celów nigdy nie będzie linią prostą i zawsze napotkasz na niej na objazdy i wyboje, tak wszystko to jest częścią podróży i sprawia, że osiągnięcie celu jest niewiarygodnie budujące.

 

Dla lepszego wyznaczania celów, oddaje w Twoje ręce darmowy 12 stopniowy przewodnik, który pomoże Ci dokładniej opisywać swoje cele i wskaże drogę do ich osiągania. Dzięki niemu będziesz wiedział jakie narzędzia będą Ci potrzebne w drodze i jakim przeszkodom będziesz musiał stawić czoła. Możesz go pobrać tutaj lub klikając w zdjęcie: przewodnik

Dobry plan to początek drogi do celu i do spełniania marzeń. Upewnij się, że jest dla Ciebie zrozumiały i osiągalny. Ten przewodnik Ci w tym pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *