produktywność

Wygląda na to, że jesteśmy teraz super zajęci. Pędzimy chcąc osiągnąć jak najwięcej, jednak nie wystarcza nam na to wszystko czasu. Właśnie dlatego kluczowe znaczenie ma doskonalenie naszych umiejętności organizacyjnych, aby zmaksymalizować czas, który mamy do dyspozycji.

Rozczarowujące jest to, że mamy zbyt wiele rzeczy do zrobienia, ale brakuje nam motywacji, wytrwałości, nie jesteśmy produktywni, marnując czas na oglądanie Netflix i przez to (przeważnie nieświadomie) obniżamy swoje poczucie wartości.

Ale, skoro wylądowałeś już na tej stronie i czytasz teraz ten artykuł, znaczy to, że poszukujesz rozwiązania i kierujesz swój umysł w stronę produktywnego sposobu myślenia. Brawo Ty! Przyjrzyjmy się zatem kilku elementom, które pomogą Ci poprawić pracę Twojego umysłu i skupić się na tym, co naprawdę ważne.

Motywacja

Zdecydowanie niezastąpiona część naszej wydajności! Nie można bowiem osiągnąć wysokiego poziomu produktywności bez odpowiedniej i mocnej motywacji. Motyw i akcja to paliwo dzięki któremu jesteśmy w stanie osiągnąć nasze marzenia i cele. Wkracza, kiedy wysiłek i praca jaką musisz włożyć w projekt nad którym właśnie pracujesz daje Ci ogromną satysfakcję związaną z osiągnięciem celu, jaki sobie postawiłeś. Motywacja to jeden z elementów, który prowadzi Cię do niego. Bez niej, prawie niemożliwe jest utrzymanie produktywnego sposobu myślenia.

Wytrwałość

Stanowi kolejny kluczowy element, który powiązany jest z produktywnością. Dążenie do celu z uporem maniaka nakierowuje Twój umysł na produktywne myślenie i szukanie rozwiązań. Jest niczym, kiedy wszystko idzie po Twojej myśli i wkracza w momencie, kiedy plan zaczyna się walić. Wytrwałość pozwala Ci przezwyciężyć niepowodzenia, uczyć się na doświadczeniach i pomaga wykorzystywać je na nasza korzyść.

Skupienie

Skupienie się na więcej niż jednej rzeczy w tym samym czasie może wydawać się przytłaczające. Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że wielozadaniowość pozwala Ci być na bieżąco, robiąc wiele rzeczy w tym samym czasie, ale to tylko fałszywe wrażenie. Badania wykazują, że wielozadaniowość ogranicza produktywność. Skup się! Doprowadzaj rozpoczęte projekty do końca lub chociaż buduj je na solidnych fundamentach aby w przyszłości je udoskonalać. Dzięki skupieniu się na jednej rzeczy na raz, zauważysz, że Twoja produktywność znacząco się poprawia.

Rytm

Każdy z nas nadaje na innych falach i działa we własnym, naturalnym tempie. Bardzo ważne jest, aby odnaleźć w sobie ten właściwy rytm i dostosować rozwój i pracę do własnych potrzeb. Działaj tam, gdzie czujesz się najlepiej i działaj z właściwą dla swojego umysłu prędkością a zauważysz, że Twoja produktywność osiąga wysoki poziom wydajności.

Pewność siebie

Jak zbudować większą pewność siebie

Produktywny sposób myślenia nie byłby możliwy bez wiary w siebie. Kiedy jesteś pewien własnych możliwości i umiejętności, wiesz, że jesteś w stanie zrobić to, co postanowiłeś. Przez brak pewności siebie nie jesteśmy w stanie dotrzeć do naszego największego potencjału. Dzięki odpowiednio wyważonej pewności siebie jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałość!

Jeśli jest coś, co chciałbyś dodać do tej listy, serdecznie zapraszam Cię do podzielenia się tym w sekcji komentarzy. Miej dzisiaj wspaniale produktywny dzień rozwojowcu!

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *