mentalnie

Myślę, że i Ty znalazłeś się nie raz w miejscu w którym utknąłeś na dobre. Takim mentalnym “blokowisku”. Robiłeś wszystko, aby zabić czas i nie przyznawałeś się do tego, że właśnie uderzyłeś w mur. 

Pokonywanie mentalnych blokad wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. W tym artykule podzielę się z Tobą sposobami na ich przezwyciężenie i powrót do twórczego myślenia.  Zaczynamy!

Musisz wiedzieć, że blokady pojawiają się w momencie w którym nie jesteśmy w pełni obecni. Zastanawiamy się nad tym, co będzie w przyszłości lub rozpamiętujemy przeszłość. To nie pozwala nam być w pełni obecnym w teraźniejszości. Dobrym sposobem na to, aby powrócić obecności jest…

Prysznic

Wzięcie prysznica to prosty i skuteczny sposób, aby zwrócić naszą uwagę z powrotem w teraźniejszość. Dodatkowo branie prysznica pozwala nam na więcej kreatywnych rozwiązań naszych problemów. Dzieje się tak dlatego, że pod prysznicem czujemy się bardziej zrelaksowani.  Ma on również pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przemiana gorącej wody w letnią i zimną poprawia nasze krążenie i przepływ krwi do mózgu, co z pewnością sprawi, ze poczujemy się lepiej.

Zmień otoczenie

Zadaniem naszych mózgów jest modelowanie naszego otoczenia. Nasz mózg to maszyna przeznaczona do tworzenia wzorców opartych na myślach, słowach i czynach.

Bardzo często mentalna blokada jest wynikiem utknięcia w niechcianym schemacie tych samych, często negatywnych myśli. Najlepszym sposobem na pokonanie takiej blokady jest zmiana otoczenia. Dotyczy to zarówno naszego zewnętrznego, jak i wewnętrznego świata. To proste jak wyjazd na wakacje do miejsca w którym jeszcze nigdy nie byłeś, lub wzięcie udziału w kursie rozwojowym, w którym normalnie nigdy nie wziąłbyś udziału.

Wszystko, co zakłóca tę samą, starą rutynę, może być niezwykle skuteczne, pomagając nam poszerzyć naszą perspektywę. W ostatecznym rozrachunku pomoże nam dostrzec nowe rozwiązania starych problemów i pozytywniej spojrzeć na zadania, które stoją przed nami.

Musisz wiedzieć, że Twoja mentalna blokada powstaje w momencie w którym zaczynasz skupiać się na tym czego nie chcesz, zamiast na tym, co chcesz w życiu. Gdy zaczynasz odwracać swój wzrok od celu, jaki sobie postawiłeś, zaczynasz dostrzegać przeszkody, które na tym etapie wydają się być nie do pokonania. Zaczyna Cię to wszystko przerastać i tak właśnie buduje się mentalny mur, który może powstrzymać Cię od działania na wiele tygodni. Będąc tego świadomym, możesz z tym coś zrobić, lub patrzeć jak na Twoich oczach powstaje ściana z którą prędzej czy później i tak będziesz musiał się zmierzyć. Podejmuj działania natychmiast, aby pokonać tą mentalną blokadę, kiedy nie jest jeszcze wystarczająco mocna.

Jeśli żadna z powyższych sugestii do Ciebie nie trafia, myślę, że przyszedł czas na to, aby poprosić kogoś o pomoc. Upewnij się, że osoba, którą prosisz o pomoc jest warta zaufania i w przeszłości też musiała poradzić sobie w podobnej sytuacji. Prosząc o pomoc, zyskujesz opinię kogoś innego i jesteś w stanie zapewnić sobie kolejną szansę na rozwiązanie problemu który przed Tobą stoi.

Blokada mentalna może dopaść każdego. Jest to coś, czego nie trzeba się wstydzić i można się do tego przygotować. Taki brak weny, motywacji i sensu w tym co robisz może skutecznie powstrzymywać od działania, ale to właśnie działanie uwalnia od strachu i jest w stanie powalić każdy, nawet ten największy mentalny mur. Podróż 1000 mil zaczyna się od postawienia zaledwie jednego małego kroku. W drogę!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *