kalendarz

Nowy rok to doskonały czas dla tych, którzy będą mówić Ci jak lepiej żyć, zdrowiej się odżywiać i zarabiać więcej. Łatwo jest się w tym wszystkim pogubić…

Czasem możesz się poczuć tak, że od nawału tych wszystkich opinii sam już nie będziesz wiedział co chcesz i jak tego osiągnąć. Postanowiłem Ci w tym trochę pomóc. Oto krótka lista rzeczy, które powinieneś usunąć ze swojej noworocznej listy postanowień. Zaczynamy!

1. Przestań wydawać pieniądze na bezsensowne prezenty

W tym roku możesz natknąć się na czyjeś urodziny, uroczystość weselną, komunię, ukończenie studiów, awans w pracy, etc. To takie poczucie obowiązku, kiedy musisz kupić prezent na taką właśnie okazję. Pomyśl o tych wskazówkach za każdym razem, kiedy będziesz musiał coś kupić;

  • Zaplanuj zakup z góry

Tak wiem, łatwo powiedzieć. Jeśli jednak spróbujesz zaplanować, które dary będziesz potrzebował w tym roku na zbliżające się okazje, unikniesz dokonywania zakupów na ostatnią chwilę. Do tego będziesz miał możliwość śledzenia produktów i zakupienia ich po jak najlepszej cenie.

  • Spróbuj doświadczyć czegoś nowego

Zamiast wymieniać się prezentami na urodziny, lub obdarowywać z innej okazji, zainicjuj coś innego, nowego. Być może wspólny wyjazd z rodziną w jakieś ciekawe miejsce pomoże odświeżyć więzi między wami. Zamiast dawania sobie materialnych rzeczy, spędźcie ze sobą trochę czasu w miejscu do którego zawsze chcieliście razem pojechać.

2. Nie przesadzaj z dietami i treningami fitness 

Rozpoczynanie roku od kolejnej diety lub programu siłowego z niewłaściwą motywacją i podejściem do tematu, spowoduje, że Twoje roczne wykupienie karnetu na siłownie zostanie porzucone już w kilka dni lub tygodni od podjęcia pierwszego treningu.

W jaki sposób możesz zrównoważyć swoje noworoczne postanowienie tak, aby przetrwało? Oto co możesz zrobić;

  • Znajdź aktywność fizyczną, którą polubisz!

Nawet jeśli nie lubisz uprawiać sportu, z pewnością znajdziesz coś, co zrobiłbyś z przyjemnością. Szybki chód, jazda rowerem, wspinaczka, fitness, pływanie… Lista jest bardzo długa. Znajdź dla siebie aktywność fizyczną, która będzie Ci sprawiać przyjemność i dawać zadowalające rezultaty. To gwarancja wytrwania w postanowieniu!

3. Pozbądź się niezdrowych, czasochłonnych nawyków
 
  • Począwszy od oglądania telewizji.

To chyba największy demotywator i pochłaniacz czasu, który możesz zdecydowanie lepiej konsumować, niż tylko siedzieć przed telewizorem. Zacznijmy od tego, że informacje jakie przepływają do nas, w większości przypadków są negatywne, a to potrafi skutecznie zniechęcić do działania. Wyłącz telewizor i włącz myślenie, tak na dobry początek.

  • Siedzenie na “fejsie”

Pamiętam, kiedy Facebook był moją poranna rutyną. Zanim jeszcze mój mózg się obudził, ja już “scrollowałem” informacje na tablicach innych. I tak zajmowało mi to około godziny porannego czasu. Zamiast tego, przez godzinę można zrobić znacznie więcej niż tylko “lajkować” posty znajomych. Bądź tego świadom i zacznij dzień od naturalnego wybudzenia się ze snu a następnie ogranicz śledzenie poczynań swoich wirtualnych znajomych. Zajmij się sobą i poświęć sobie więcej czasu, a dojdziesz do wniosku, że jesteś w stanie osiągnąć znacznie więcej!

4. Naucz się odłączyć od swojego telefonu

Oj dzieję się na świecie. Zbyt dużo do obejrzenia, poznania, przeczytania, podglądnięcia, przesłuchania… I jak w tym wszystkim odmówić pokusie sprawdzania telefonu i zacząć korzystać z niego w sposób kontrolowany?

  • Ogranicz dzienne spożycie baterii.

Dla przykładu, zacznij swój dzień z 50% baterii i zarządzaj nim tak, aby starczyło Ci jej do końca dnia. Ogranicz siedzenie na Instagramie i Facebooku oraz pozbądź się z niego czasochłonnych i niewartościowych aplikacji i gier.

  • Ustaw go w tryb samolotowy.

W czasie, w którym jesteś skupiony na pracy, przełącz telefon w tryb, w którym nie będzie Cię on rozpraszał. Wynieś go do drugiego pomieszczenia i pozostaw poza zasięgiem swojego wzroku na czas pracy nad Twoim projektem.

W w tym roku, obiecaj sobie jedno:

Zamiast mieć niekończącą się listę zadań i zobowiązań, skup się na naprawdę znaczących. I przekreśl całą resztę bez poczucia winy.

Mniej znaczy więcej. Spraw, aby ten rok się liczył. Trzymam za Ciebie kciuki!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *