dół

Nie często zdarza mi się mieć chwile słabości i momenty w których nic mi się nie chce, oraz takie, kiedy pytam siebie, czy to wszystko co robię ma sens. Jednak zdarzają się takie momenty i to jest normalna kolej rzeczy.

Nie możemy być szczęśliwi, naładowani pozytywną energią i chętni do działania cały czas. Motywacja w końcu spadnie, poziom entuzjazmu poleci kilka stopni w dół i najzwyczajniej w świecie będziemy chcieli od tego wszystkiego odpocząć. jeden dzień takiego odpoczynku i “nicnierobienia” to w moim przypadku bardzo dużo i z reguły staram się wrócić na właściwy tor już kolejnego dnia.

Czasem, kiedy czuję, że nic się nie zmieniło następnego dnia, staram się ruszyć do działania mimo wszystko i mam na to kilka sposobów, którymi chciałbym podzielić się z Tobą właśnie w tym artykule. Zapraszam!

Złap kontakt

Zadzwoń do kogoś, spotkaj się, lub po prostu porozmawiaj z kimś komu ufasz na temat tego, co powstrzymuje Cię akurat teraz od podjęcia działania. Zawsze są ludzie, którzy mogą pomóc Ci w rozwoju Twojej kariery. Kluczem do tego jest przypomnienie im o swoim istnieniu.

Wyjdź z domu

Tak, wiem. Może być tak, że nie chce Ci się nigdzie ruszać, zwłaszcza kiedy na zewnątrz jest zimno i na dodatek pada deszcz, rozumiem to. Jednak świeże powietrze znakomicie poprawia prace mózgu i odświeża myślenie. zabierz ze sobą swój notatnik ponieważ jasne myślenie daje wyjątkowa okazje do nowych pomysłów, warto je zapisać.

Posprzątaj

Nie ma większego znaczenia co to będzie. Twoje mieszkanie, biuro, skrzynka odbiorcza czy pulpit komputera. Po prostu zrób z tym porządek. W czystym otoczeniu lepiej się pracuje i myśli. Jeśli po wszystkim, Twoje nastawienie się nie zmieni, wiedz, że właśnie zrobiłeś coś produktywnego, sprzątając mieszkanie lub coś, co odkładałeś już od dłuższego czasu.

Uderz na siłownie

Albo wyjdź pobiegać. Rusz się. Gwarantuję Ci, że to poprawi Twoje samopoczucie. Siłownia nawet dwa razy w tygodniu znacząco poprawi Twój stan zdrowia. Być może basen lub sauna wprawi Cie w lepszy nastrój i chęć do działania. Cokolwiek to jest, zrób to!

Nie rób nic

No tego to się chyba nie spodziewałeś? Usiądź w fotelu i zrelaksuj się. Inni mogą Cię nazwać leniem, ale prawda jest taka, że wiele można powiedzieć o zwiększeniu wydajności poprzez rozluźnienie mózgu. Spróbuj i po prostu odpocznij.

Podejmij wyzwanie, aby nauczyć się czegoś nowego

W moim przypadku była to obsługa Photoshopa, krótki kurs o zwiększeniu pewności siebie, automatyzacja wiadomości, układanie kostki Rubika. Cokolwiek to jest, miej pewność, że jest to coś, czego możesz się nauczyć w niedługim czasie. Dobra zabawa połączona z edukacją.

Jeśli masz jakieś pomysły na to, jak pozostać produktywnym podczas chwil słabości, podziel się w komentarzach. Miej dzisiaj wspaniały dzień rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie


Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *