rób więcej

Za każdym razem, kiedy wracam z urlopu, po dłuższej lub krótszej przerwie od pracy, zawsze mam ogromny problem z powrotem do swojej rutyny.

Wstawanie rano, dodawanie postów, projektowanie, czytanie, treningi, praca nad stroną, maile, etc. Niegdyś mega produktywny dzień staje się odległy i mija sporo czasu zanim wrócę na właściwy tor. Czy jest to spowodowane moim lenistwem? Może mam skłonności do zwlekania? Myślę, że po niewielkiej części jedno i drugie. Jedno jednak jest pewne, moja produktywność pikuje w dół! Można jednak temu w łatwy sposób zaradzić i właśnie tym się z Tobą dzisiaj podzielę. Zaczynamy!

Mam kilka zwyczajów/nawyków, które pomagają mi zwiększyć moją produktywność

1. Lista zadań na koniec każdego dnia

Najbardziej frustruje mnie myśl o tym, że nie wiem co mam robić danego dnia. Z ogromną pomocą przychodzi lista zadań. Rozpisuję sobie taką każdego dnia przed pójściem spać (przy okazji sprawdzając tą, która zapisałem wczoraj). Piszę zadania i czas jaki na nie przeznaczę. W ten sposób zawsze wiem co mam robić i ile mam na to czasu. Zdarzało mi się zapomnieć o tym, co mam akurat do zrobienia, a wgląd w taka listę szybko naprowadza mnie na właściwą ścieżkę i dzięki temu nie marnuję swojego czasu. Spędzam dzień produktywnie, więc polecam Ci również założyć sobie taki plan zadań.

2. Trudne zadania na pierwszy ogień

Dziesięciokilometrowy bieg zaraz po wstaniu z łóżka to najlepszy przykład. Potem już tylko prysznic, śniadanie, nauka Hiszpańskiego, książka, a następnie same przyjemne rzeczy, czyli projektowanie i ulepszanie strony. W moim przypadku ten bieg jest najtrudniejszy. Kiedy “żaba zostaje zjedzona”, reszta zdaje się być jak spacer po parku. Poranek to najlepszy czas na robienie najtrudniejszych rzeczy z listy bo właśnie wtedy mamy najwięcej energii.

3. Telefon w tryb samolotowy

Jak często sprawdzasz co dzieje się na Twoim telefonie? Ile razy zdarzyło Ci się “zerknąć tylko na chwilkę” na to, co dzieje się na Facebooku, a po pewnym czasie okazało się, że spędziłeś na “scrolowaniu” pół godziny? No właśnie. Miałem dokładnie tak samo. Odrobiłem swoją lekcję i teraz, kiedy siadam do pracy, przełączam telefon na tryb samolotowy. Odinstalowałem również wszystkie gry jakie na nim miałem, bo one również skutecznie odciągały mnie od priorytetów. Maile sprawdzam raz dziennie, a na wiadomości odpisuję w wyznaczonych przeze mnie do tego godzinach.

4. Praca przez godzinę na raz

Poziom glukozy w organizmie spada po około godzinnej sesji przed komputerem i siedzeniu w tej samej pozycji. To powoduje spadek koncentracji, dlatego warto podnieść się od biurka i troszkę poruszać. Wstań, zrób sobie herbatę lub kawę, przeciągnij się, włącz sobie jakąś muzyczkę (jeśli nie słuchasz podczas pracy). Staraj się pić małą szklankę wody podczas każdej przerwy i zaciągać się świeżym powietrzem. Aby uzyskać super wydajność, kreatywność i zwiększony poziom energii, zaleca się robienie właśnie takich przerw w ciągu dnia.

Dzięki takiemu małemu planowaniu możesz sprawić, że Twój dzień stanie się łatwiejszy w zarządzaniu, a dzięki temu Ty staniesz się bardziej produktywny. Z czasem wejdzie Ci to w nawyk a po powrocie z urlopów lub przerw w pracy, łatwiej będzie Ci powrócić do swojej rutyny, czego Ci życzę drogi czytelniku, abyś był super produktywny!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie


Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *