online

Produktywność to bardzo ciekawa rzecz. Jest miarą czasu, który poświęcasz na zrobienie czegoś. To następstwo motywacji do działania. W rzeczywistości wielu ludzi skupia się przy niej na wyniku, który nie jest dla nich satysfakcjonujący.

Potrafimy trwonić czas zawodowo! Robimy coś przez wiele godzin, aby przy końcowym wyniku zauważyć, że nie zrobiliśmy prawie nic. Nasze nawyki związane z pracą przez internet są tego znakomitym przykładem. To, co możesz zrobić, pracując przez internet, może zabić Twoje skupienie na rzeczach ważnych. Aby to zrozumieć, musisz wiedzieć jak zdefiniować problem.

Problem nr 1. Serfowanie po sieci bez celu.

Myślę, że znasz ten scenariusz. Masz kilka otwartych kart, w tym Facebook, YouTube i może jakąś stronę poświęconą wydarzeniom na świecie. Co chwilę powiadomienie z Facebooka odciąga Twoją uwagę od głównego zadania, potem włączasz jakiś filmik udostępniony przez kogoś na YouTube i tak okazuje się, że zmarnowałeś już godzinę czasu, która była poświęcona zadaniu, które miałeś do wykonania. Tak oto Twoja produktywność “idzie się kochać”, a Ty pozostajesz z niedokończonym zadaniem do zrobienia.

Jak temu zaradzić?

Jeśli naprawdę potrzebujesz szybkiego rozwiązania, zainstaluj i aktywuj oprogramowanie blokujące dostęp do niektórych platform. Możesz to również zrobić z pozycji przeglądarki, lub włączyć tryb samolotowy. Jeśli zadanie wymaga połączenia internetowego, możesz je najpierw zapisań w WordPadzie w trybie offline aby po skończeniu, z powrotem włączyć WiFi i wrzucić dany opis do sieci. W moim przypadku działa doskonale. Telefon również przechodzi w tryb samolotowy na czas wykonania zadania. Dodatkowo ustal sobie ramy czasowe potrzebne do wykonania zadania aby narzucić sobie presję. Oczywiście bez przesady, ale też bez zbytniego przeciągania. Jeśli uważasz, że dane zadanie można zrobić w ciągu godziny, nie przeznaczaj sobie na nie połowy dnia.

Problem nr 2. Bycie niewystarczająco dokładnym

Nie wiesz jak dokładnie wygląda Twoje zadanie? Prawdopodobnie będziesz marnował swój czas na bezsensowne serfowanie po mediach społecznościowych i klikanie w linki do YouTube. Ważne jest aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, abyś mógł skupić się na tych naprawdę ważnych. Pomoże Ci to podwoić Twoje wyniki podczas pracy.

Jak temu zaradzić?

Podjęcie poniższych kroków Ci w tym pomoże:

  • Zrezygnuj z subskrypcji dowolnej witryny lub usługi wysyłającej Ci swoje oferty. Od teraz, jeśli czegoś potrzebujesz, po prostu wpisz adres strony i sprawdź, co nowego.
  • Blokuj wyświetlanie reklam w witrynach. Możesz to zrobić, instalując AdBlock jako rozszerzenie do chrome. Dla innych przeglądarek program może się różnić nazwą i właściwościami.
  • Wyłącz powiadomienia na Facebooku i w innych sieciach społecznościowych, z których korzystasz codziennie. Przejdź na kartę ustawień i zobacz, co możesz zablokować, wyłączyć lub usunąć. Dzięki temu Twój telefon nie będzie co chwile brzęczał.
  • Ustal plan działania i wyznacz ramy czasowe na jego wykonanie.
Problem nr 3. Brak umiaru

Nie możesz być produktywny online, gdy jesteś podłączony do sieci 24/7. Twój umysł potrzebuje przerwy od technologii, a najlepszy czas na zrobienie tego zdaje się być około dwóch godzin przed snem. Tak, wiem, chęć sprawdzenia Facebooka tuż przed snem może być silniejsza od Ciebie, pamiętaj jednak o tym, że niebieskie światło, które jest emitowane przez nasze urządzenia (laptop, telefon) może pobudzić Twój mózg i utrudnić zaśnięcie przez kilka następnych godzin.

Jak temu zaradzić?

Aby temu zaradzić, po prostu się odłącz po tym jak zrobisz wszystko co było związane z Twoją pracą online. Odłóż telefon do drugiego pomieszczenia aby nie korcił Cię rano zaraz po przebudzeniu. Dodatkowo zmusi Cię on do wstania z łóżka, kiedy zadzwoni alarm, a skoro już jesteś na nogach, nie ma sensu wracać do łóżka. Możesz już zacząć swój dzień! Zasiądź do swojej pracy w odpowiednim czasie, po porannej rutynie i zjedzeniu pożywnego śniadania aby dostarczyć do swojego ciała i mózgu odpowiednie środki odżywcze.

Praktyki te pomogą Ci zmienić nie tylko nawyki online, ale cały dzienny harmonogram. Będziesz mieć więcej czasu dla siebie, ponieważ skoncentrowany umysł sprawi, że sprawy zostaną wykonane w krótszym czasie. Spróbuj, bo sporo czasu masz do stracenia, a dzięki tym technikom możesz go tylko zyskać. Do dzieła!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

 

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *