Produktywność

Robisz mniej niż powinieneś mieć zrobione? Dzisiaj bardzo łatwo jest mieć rozbiegany umysł co powoduje, że trudniej skupiamy się na zadaniach. Być może któryś z tych pomysłów pomoże Ci pozostać bardziej produktywnym.

1. Zdaj sobie sprawę z tego, że im więcej zrobisz, tym lepiej się poczujesz.

Wiele osób nawet nie próbuje lepiej zarządzać swoim czasem, ponieważ uważają, że nie będzie to miało większego znaczenia. I tutaj właśnie pojawia się problem. Pod koniec dnia są zmęczeni i dochodzą do wniosku, że tak naprawdę nic nie zrobili. Samopoczucie leci w dół, a negatywne myśli zaczynają napływać, ponieważ w głębi duszy wiedzą, że zmarnowali swój cenny czas. W momencie w którym zdecydujesz się na rozplanowanie swojego dnia, dojdziesz do wniosku, że jesteś w stanie zrobić o wiele więcej. Im wcześniej wstaniesz, tym dłuższy będzie dla Ciebie dzień. Ja wstaję o 05:45, ładuję się pozytywną energia w klubie 555 do którego sprawdzenia na Facebooku serdecznie Ciebie zachęcam. Następnie wychodzę pobiegać. Po powrocie prysznic i nauka Hiszpańskiego a następnie rozdział rozwojowej książki. O 08:30 zasiadam do śniadania z naładowanymi bateriami na cały dzień. Tylko z rana jestem w stanie tyle zrobić, gdzie większość ludzi wciąż jeszcze śpi. Im więcej zadań w ciągu dnia jestem w stanie osiągnąć, tym lepiej się z tym wszystkim czuje i wiem, że nie zmarnowałem swojego czasu. To wciąż nie jest dla mnie 100% rutyna więc zawsze piszę sobie plan na każdy kolejny dzień.

2. Bądź świadomy tego, ile masz czasu do dyspozycji.

Nasz czas jest ograniczony i nie ma co do tego wątpliwości, to jak go wykorzystamy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Uderzenia naszego serca możemy zużyć na seks, narkotyki i rock and roll co z pewnością wprawi nas w dobry nastrój, ale z drugiej strony takie życie będzie o wiele bardziej mniej wartościowe od tych, którzy postanowili je spędzić bardziej produktywnie i poprawiać przy okazji życie innych. Pomyśl o tym.

3. Zawsze miej coś do zrobienia w gotowości.

Spędzamy tak dużo czasu w autobusach lub pociągach, stojąc w kolejkach w supermarketach lub siedząc w poczekalniach. Posiadanie czegoś produktywnego do zrobienia może pomóc Ci zrobić więcej i przyspieszyć Twój czas oczekiwania. Miej jakąś książkę przy sobie na takie okazje. W dzisiejszych czasach to nie problem odpalić amazon kindle na telefonie. Możesz też odpowiedzieć na wiadomości czekając gdzieś w poczekalni lub dodać  wartościowego posta na grupę, którą zarządzasz.

Wiele osób, patrząc na innych zastanawia się; “jak ta osoba tyle zrobiła?”, pod koniec dnia zastanawia się; “kiedy ten dzień minął?” a w wieku 40 lat, patrzy wstecz zastanawia się, gdzie umknęły te lata… Mam nadzieję, że wgląd w te 3 pomysły pomoże Ci stać się bardziej produktywną osobą i że będziesz w stanie wyciągnąć z czasu który masz do dyspozycji jak najwięcej.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *