Kiedy odważasz się marzyć, bierzesz aktywny udział w swoim życiu. Jesteś obecny i pozwalasz sobie na doświadczenie rzeczy, które Ci się przydarzają. Podejmując świadomy wysiłek, aby wyznaczyć cele i je osiągnąć, będziesz mieć bogatsze doświadczenie życiowe. W tym artykule omawiamy kilka powodów, dla których warto marzyć. Zaczynamy!

Żyj życiem bez żalu!

W życiu jest wiele doświadczeń, które nie pojawiają się zbyt często. Na przykład Kometa Halleya pojawia się raz na 75 lat. W rezultacie większość ludzi podejmuje poważny wysiłek, aby doświadczyć tego tylko raz w życiu. Kiedy rozumiesz, że jest to coś wyjątkowego, starasz się, aby było to niezapomniane doświadczenie.

Nie ma nic gorszego niż zbyt późne uświadomienie sobie, że nigdy nie żyłeś pełnią życia. Uznając, że Twoje życie jest tak wyjątkowe, jak kometa Halleya, będziesz żyć jego pełnią każdego dnia. Kiedy odważysz się marzyć, przełamiesz swoje granice i lęki. Do dzieła!

Wyjdź poza strefę komfortu! 

Twoja strefa komfortu to takie cudowne miejsce, prawda? Chociaż może być świetna i przytulna, jest to również miejsce w którym umierają wielkie marzenia. Aby odważyć się marzyć w wielkim formacie, musisz przekroczyć obecne granice. Badanie Yale mówi, że stabilność wyłącza dostęp do Twojego mózgu. Innymi słowy, kiedy pozostajesz w strefie komfortu, Twój mózg przestaje się uczyć.

Marzeniami zachęcasz swój mózg do wyobrażenia sobie drogi do osiągnięcia tego marzenia/celu, a poziom Twojej niepewności powoduje, że boisz się opuścić swoją strefę komfortu. Przełam tą niepewność!

Wszystkie Twoje niepewne myśli są znakami, że zamierzasz opuścić strefę komfortu. Zamiast uciekać od tych doświadczeń, spróbuj się w nie zanurzyć i daj się im ponieść! Wkrótce poczujesz jak cudownym uczuciem jest latać poza swoją strefą komfortu.

Inspiruj innych!

Pomyśl o historiach, które motywują Cię do działania. Są to zazwyczaj historie ludzi, którzy pokonali swój lęk i osiągnęli coś wielkiego. To bohaterowie, którzy żyją pośród nas, ludzie wykazujący się odwagą i ośmielający się marzyć w obliczu przeciwności losu.

Możesz inspirować pokolenia swoim wkładem, jeśli odważysz się marzyć i zaczniesz spełniać swoje marzenia!

Napisz własną historię

Czy zagłębiłeś się kiedyś w dobrej książce? Rzeczywiście, książki pozwalają zarówno autorowi, jak i czytelnikowi korzystać z ich wyobraźni. Autor umieszcza swoją historię na każdej stronie, a czytelnik używa swojej wyobraźni do jej interpretacji.

Twoje życie jest jak zagłębienie się w dobrej książce. Każdego dnia, kiedy się budzisz, piszesz kolejny rozdział. Nikt nie wie, jak skończy się ta historia, ale Ty możesz napisać ją po swojemu. To Ty trzymasz pióro i zapisujesz na kartkach swoje życie. Bądź artystą i inspiruj tą postawą innych, niech moc będzie z Tobą!

Twoje życie jest najlepszym darem wszechświata, więc nie zmarnuj go! Bądź gotów odważyć się marzyć i pozwolić sobie na błędy. Rzeczy nie zawsze będą szły po Twojej myśli, ale to nie znaczy, że nie znajdziesz sposobu na pokonanie stojących przed Tobą wyzwań. Staraj się każdego dnia być trochę lepszym, a zanim się zorientujesz, będziesz wszystkim, czym myślałeś, że możesz być, a nawet kimś więcej! Tego Ci życzę. Wspaniałości rozwojowcu!

Nie zapomnij zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *