O czym rozmawiać na pierwszej randcePierwsza randka to zawsze coś wielkiego. Znasz już miejsce do którego się wybierzecie na kolację, masz już odpowiedni strój, rodzice pożyczą auto… W Twojej głowie pozostaje tylko jedna myśl. O czym będziecie gadać?

Myślę, że kiedyś, w latach dziewięćdziesiątych tematy jakie omawiało się na randkach były zdecydowanie inne od tych, które porusza się teraz.  Co nie uległo zmianie, to na pewno to, że zawsze chcemy aby randka się udała. Warto się na nią wybrać przygotowanym, mając w zanadrzu interesujące tematy do opowiadania. Kiedy czujesz się przygotowany, jesteś również pewniejszy siebie, a wtedy wszystko idzie po Twojej myśli.

Po pierwsze. Nie myśl za dużo 

Kiedy myślisz o tym za dużo, starasz się zbadać każdy najmniejszy szczegół i zaczynasz martwić o rzeczy, o które nie powinieneś. To powoduje Twój paraliż, a przez to tracisz swoją naturalność i widać po Tobie, że jesteś spięty. Wyluzuj, bądź sobą, baw się dobrze i co najważniejsze, jesteś przecież przygotowany, a to pozwoli Ci bardziej cieszyć się spotkaniem.

Oczywiście nie mówię tutaj o tym, abyś był przygotowany jak na egzamin. Po prostu, kiedy jesteś gotowy, jesteś też pewniejszy siebie a co za tym idzie, bardziej zrelaksowany. Pomoże Ci to w omawianiu różnych tematów, a tych może być naprawdę sporo.

Kwestię pewności siebie opisuję w moim e-book’u którego możesz zakupić pod tym linkiem.

w promocyjnej cenie za jedyne 9,90 zł. Śpiesz się! Promocja trwa do końca lutego. 

1. Przyznaj, że trochę się denerwujesz.

To może doprowadzić drugą osobę do przyznania się do tego, że też jest troszkę poddenerwowana spotkaniem. Może to załagodzić niektóre napięcia i doprowadzić do wspólnego śmiechu.

2. Czy masz jakieś ulubione miejsca, które odwiedzasz?

Bardzo ciekawy temat pozwalający poznać zainteresowania podróżnicze drugiej osoby. Miejscami takimi mogą być kraje, miejscowości, jeziora, lasy, dyskoteki, restauracje, biblioteka, etc. Możliwości jest naprawdę wiele, a temat można kontynuować bardzo długo.

3. Gdzie dorastałaś/dorastałeś i gdzie czujesz się jak w domu?

Doskonały temat do tego aby dowiedzieć się, gdzie ktoś się urodził i jakie miejsce sprawia, że czuje się tam jak w domu. Pomaga on zrozumieć to, gdzie ktoś lubi przebywać i w jakich miejscach lubi spędzać najwięcej czasu.

4. Co masz na swojej liście marzeń do zrealizowania? 

Wspaniale jest dowiedzieć się, co inni chcieliby zrobić w swoim życiu, czasami może to również wygenerować nowe pomysły dla Ciebie! Niektórzy posiadają aktywną listę, inni zaś nie mają takowej wcale. To dobra okazja do tego aby przekonać drugą osobę do tego, aby stworzyła sobie taką listę.

5. Jaka jest najstraszniejsza/najgłupsza/najodważniejsza rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłaś/zrobiłeś?

Temat rzeka. Tak naprawdę można na to poświęcić całą randkę. Jeśli jednak dana osoba nic takiego nie robiła w przeszłości (co jest raczej niemożliwe, lub jesteś na randce z wyjątkowo spokojną osobą), warto zadać pytanie, co takiego z tych rzeczy chciałby zrobić?

6. Co Cię rozśmiesza?

Ten temat może połączyć wasze zainteresowania związane ze śmiechem. Mogą to być różne rzeczy. Koty w internecie, kabarety, zabawne sytuacje, śmiech dziecka, filmy, dowcipy, muzyka, zwierzęta, etc. Każdy z nas posiada jakąś rzecz lub zna jakąś sytuację, która potrafi rozbawić go do łez. Warto się tym dzielić.

7. Czy lubisz gotować, a jeśli tak to jakie są Twoje ulubione dania do przyrządzania?

Przez żołądek do serca. “Ja lubię spędzać czas w kuchni, przyrządzać różne potrawy i eksperymentować z przyprawianiem dań. Potrafię przyrządzić rybę, ugotować grecką zupę pomidorową i, choć jestem wegetarianinem, potrafię również usmażyć stek. Znam wiele przepisów na różne okazje więc jeśli chcesz przepis na jakieś danie, daj znać, lub na następną randkę umówimy się u mnie, przygotuje coś smacznego”… Otwiera Ci to drogę do kolejnego spotkania, więc wszystko idzie zgodnie z planem.

8. Jaki jest Twój ulubiony film?

Temat na który bardzo łatwo się rozmawia i warto taki podjąć, aby otworzyć sobie drzwi do kolejnej randki, którą możecie spędzić w kinie na jakimś filmie, którego być może oboje będziecie fanami.

9. Jak wyglądałaby Twoja praca marzeń i czy w ogóle taką masz?

Niektórzy ludzie są spełnieni w swoim miejscu pracy. Robią to co lubią, wykonują pracę swoich marzeń i dostają za to wynagrodzenie. Ale nie oszukujmy się, większość ludzi tak nie ma. Nawet jeśli lubią swoją pracę, czują, że mogliby robić coś lepszego. Warto o tym porozmawiać.

10. Jak wyglądałby Twój idealny dzień?

Dla każdego inna wersja. Dla jednych może to być leżenie na plaży, inni powiedzą, że czas spędzony z rodziną. Dla mnie idealny dzień to… dzień produktywny połączony z odpoczynkiem. Przyjemne z pożytecznym. Czasem dzień zakończony totalnym relaksem w towarzystwie mojej lepszej połówki…

Tematów oczywiście jest znacznie więcej i wszystko zależy od tego, czym tak naprawdę się interesujesz, lub czego chciałbyś dowiedzieć się od drugiej osoby.

Pamiętaj jednak, żeby nie poruszać tematów związanych z Twoją byłą/byłym, religią, polityką, pieniędzmi i seksem. Każdy może być dość drażliwy i źle przyjęty przez drugą stronę. Osoba, która siedzi naprzeciwko Ciebie nie chce również słyszeć, że poszukujesz osoby która jest prawnikiem, lekarzem, lub uwielbia koty i najlepiej by było gdyby miała tych ostatnich około 10 w domu. To randka a nie spotkanie z terapeutą, więc nie mów tego, co jest Ci potrzebne w tym momencie do życia i jak wyobrażasz sobie razem przyszłość.

Gdy zdecydujesz się na randkę, upewnij się, że podejdziesz do niej w odpowiedni sposób. Chodzi o dobrą zabawę, a nie o to, żeby wszystko było jak na komisji poboru do wojska. Miej zatem kilka interesujących tematów, które możesz omówić, a będziesz pewniejszy siebie i bardziej zrelaksowany. Pamiętaj aby być sobą i dobrze się bawić. Powodzenia!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! Dowiesz się z niego jak zbudować niezachwianą pewność siebie, która z pewnością pomoże Ci przełamać pierwsze lody nie tylko na randce, ale i podczas budowania relacji z innymi 🙂

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

2 odpowiedzi

    1. Dziękuję i trzymam za Ciebie kciuki 🙂 Ważne, żeby być przy tym sobą, bo w czasach w których sporo ludzi udaje kogoś kim nie jest, bycie sobą to ogromny plus już na samym początku spotkania 🙂 Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *