zadanie

Życie byłoby o wiele wspanialsze, gdybyśmy robili tylko to, na co mamy ochotę. z drugiej strony jednak taka wolność miałaby swoją cenę. Wiele znaczących osiągnięć ludzkości nie byłoby stworzonych gdybyśmy nie zmuszali się do kolejnych prób i nie wykonywali poleceń wizjonerów. 

Jeśli zatem to czytasz, istnieją szanse na to, że właśnie musisz się zmusić do zrobienia jakiegoś projektu, który odkładasz zbyt długo. Być może zwyczajnie szukasz wskazówek, które zwiększą Twoją produktywność i pozwolą Ci uniknąć zwlekania z czymkolwiek. Niezależnie od przyczyny, jesteś we właściwym miejscu i postępujesz również właściwie, ponieważ szukasz rozwiązania i starasz się zminimalizować efekt zwlekania z postawionymi przed Tobą zadaniami.

Jak zatem możesz poradzić sobie z unikaniem zadań, które przed Tobą stoją?

  • Przestań robić ogromną górę z kreciego kopca

Dużym powodem dla którego ludzie zwlekają z zadaniami jest to, że robią z tego ogromną sprawę. Jak zapewne wiesz, że przyczyny takiego zachowania wiążą się z tym, jak bolesne, nudne lub trudne jest ukończenie zadania. Cóż, niektóre zadania mogą być nudne i trudne, ale nuda i ciężka praca nie powinny być powodami, by unikać robienia czegoś! Z drugiej strony, zwlekanie powoduje stres, więc może mieć długoterminowy wpływ na ogólne samopoczucie.

Staraj się więc dzielić zadania na etapy, które nie tylko będą łatwiejsze do przejścia, ale mogą się też okazać bardziej interesujące z perspektywy wglądu na cały projekt. Kawałek po kawałku będzie Ci się ujawniał cały obraz. Z dnia na dzień będzie nabierał kształtu, aż w końcu dojdziesz do fazy końcowej jaką jest Twoje zwycięstwo nad… samym sobą.

  • Znajdź zalety w ukończeniu zadania

Nie tylko pokonasz swoja słabość, jaką jest prokrastynacja i unikanie zadań, ale też otrzymasz pochwałę lub może nawet nagrodę finansową (prędzej czy później zaczniesz zarabiać na swoim projekcie, nawet jeśli teraz nie przynosi Ci żadnych korzyści finansowych, na pewno w przyszłości się opłaci). Oprócz tego pomyśl o długoterminowych korzyściach dzięki którym będziesz mógł podnieść swoje poczucie wartości.

  • Pozbądź się rozpraszaczy

Jednym z kolejnych powodów, dla których ludzie odkładają robienie czegoś na kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy, jest brak produktywnego środowiska. Rzeczywiście, może ono stanowić ogromną przeszkodę dla wydajności; na przykład media społecznościowe, brzęczący co chwilę telefon i telewizja są dobrze znanymi przyczynami, dlaczego tak wielu ludzi nie wypełnia swoich zadań. Kiedy siadasz do pracy, pozbądź się tego wszystkiego z otoczenia. zostaw telefon w drugim pomieszczeniu, zablokuj zakładkę Facebooka na czas pracy nad projektem, wyłącz telewizor i posprzątaj swoje biurko. Będziesz zdumiony tym, jak wiele można zrobić w ciągu dwóch godzin skupienia i ciągłej pracy.

  • Odpuść sobie perfekcjonizm

Bycie perfekcjonistą wiąże się z dużym ryzykiem dla wydajności. Na przykład tacy ludzie zwykle czekają, aż wszystko będzie idealne, aby rozpocząć pracę, więc taka mentalność może powstrzymać Cię od wykonania Twoich zadań. Poza tym lepiej jest koncentrować się na byciu lepszym, zamiast na byciu idealnym. Postaw pierwszy krok i zacznij działać, pomysły przyjdą po drodze, a Ty będziesz mógł udoskonalać swój projekt na bieżąco.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

 

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *