motywacja

Ludzie mają tendencję do zapominania o tym, że poddanie się niczego nie naprawi. Może przez chwile poczują ulgę, bo nie będą musieli stawiać czoła  wyzwaniom, ale ta “satysfakcja” jest ulotna i bardzo szybko mija. W dzisiejszym wpisie poznasz sposoby na to, jak się nie poddawać i pozostać zmotywowanym. Zapraszam

Niezależnie od tego, czy próbujesz porzucić złe nawyki, lub osiągnąć jakiś cel, jeśli zdecydujesz się poddać w najtrudniejszym momencie, frustracja i zniechęcenie do samego siebie palnie Cię w głowę tak mocno, że odechce Ci się wszystkiego. Prawdziwym wyzwaniem, którego doświadczasz w tym momencie, jest Twoja własna słabość. Wytrwałość nie ma większego znaczenia w momentach, w których wszystko idzie po Twojej myśli. Bez względu na to, przed jakim wyzwaniem stoisz, będziesz musiał pokonać swoje słabości i wystawić na próbę swoją siłę woli.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci pozostać zmotywowanym w obliczu podjęcia trudnych wyborów.

1. Sprawdź, czego Ci brakuje

Niezależnie od tego z jakim wyzwaniem właśnie się mierzysz, znajdź powód, dlaczego jest to dla Ciebie wyzwanie. Zacznij pracować nad czymś, co pozwoli Ci uzyskać umiejętność, dzięki której pokonasz to wyzwanie. Jeśli np. wyzwaniem jest stworzenie strony internetowej, zasięgnij informacji, jak możesz taką stronę postawić. Wyszukaj w sieci szkoleń z których dowiesz się krok po kroku, jak wykupić domenę, gdzie znaleźć hosting, jakiego wzoru użyć do swojego projektu i jakich wtyczek będziesz potrzebował do bezawaryjnego funkcjonowania Twojej strony. Sporządź wcześniej listę potrzebnych narzędzi. W ten sposób wyzwanie stanie się łatwiejszym do postawienia krokiem.

2. Bądź cierpliwym wobec siebie

Nikt nie zostaje dyrektorem generalnym w jedną noc. Żaden sklep internetowy nie został postawiony w ciągu jednego dnia (no ok, dobrze prosperujący sklep). Jeśli Twoje marzenie jest wielkie, będziesz musiał wykonać wielką pracę, aby je osiągnąć. Dobrze jest poświęcić czas na znalezienie najlepszego sposobu na dotarcie do Twojego celu. Bądź cierpliwy i tak samo planuj.

3. Bądź z siebie dumny za każde małe zwycięstwo

Ciesz się z każdego małego zwycięstwa! Wyznaczaj sobie nagrody za każdy mały osiągnięty cel. Dobrze jest siebie nagradzać w momentach, w których wiemy, że robimy postępy, zasługujemy na to. Kiedy nie nagradzamy siebie za małe zwycięstwa, zmniejszamy naszą motywację i nieświadomie utrudniamy sobie osiąganie większych celów.

4. Wiedz, że wzrastasz i rozwijasz się, po prostu przechodząc przez to

Co mnie nie zabije, uczyni mnie mocniejszym, no chyba, że mnie zabije. Radząc sobie z wyzwaniami i pokonując je, rozwijamy się. Wyciągamy nauki z lekcji i porażek, tym samym zdobywając większą wiedzę w danym temacie. Na tym polega rozwój osobisty i ogrom możliwości płynących z pracy nad własnymi celami.

Wielkie rzeczy nigdy nie przychodzą łatwo. Gdyby tak było, wszyscy odnosiliby sukcesy, byli podziwiani, posiadali ogromne domy i uzyskiwali wolność finansową. Bądź tego świadomy za każdym razem ,kiedy będziesz chciał się poddać. Dowiedz się i zrozum, co naprawdę Cię zniechęca. Dostosuj swój sposób myślenia, naucz się radzić sobie z wyzwaniami i nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj w drodze do wyznaczonych sobie celów! Wytrwałości rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *