motywacja

Ludzie mają tendencję do zapominania o tym, że poddanie się niczego nie naprawi. Może przez chwile poczują ulgę, bo nie będą musieli stawiać czoła  wyzwaniom, ale ta “satysfakcja” jest ulotna i bardzo szybko mija. W dzisiejszym wpisie poznasz sposoby na to, jak się nie poddawać i pozostać zmotywowanym. Zapraszam

Niezależnie od tego, czy próbujesz porzucić złe nawyki, lub osiągnąć jakiś cel, jeśli zdecydujesz się poddać w najtrudniejszym momencie, frustracja i zniechęcenie do samego siebie palnie Cię w głowę tak mocno, że odechce Ci się wszystkiego. Prawdziwym wyzwaniem, którego doświadczasz w tym momencie, jest Twoja własna słabość. Wytrwałość nie ma większego znaczenia w momentach, w których wszystko idzie po Twojej myśli. Bez względu na to, przed jakim wyzwaniem stoisz, będziesz musiał pokonać swoje słabości i wystawić na próbę swoją siłę woli.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci pozostać zmotywowanym w obliczu podjęcia trudnych wyborów.

1. Sprawdź, czego Ci brakuje

Niezależnie od tego z jakim wyzwaniem właśnie się mierzysz, znajdź powód, dlaczego jest to dla Ciebie wyzwanie. Zacznij pracować nad czymś, co pozwoli Ci uzyskać umiejętność, dzięki której pokonasz to wyzwanie. Jeśli np. wyzwaniem jest stworzenie strony internetowej, zasięgnij informacji, jak możesz taką stronę postawić. Wyszukaj w sieci szkoleń z których dowiesz się krok po kroku, jak wykupić domenę, gdzie znaleźć hosting, jakiego wzoru użyć do swojego projektu i jakich wtyczek będziesz potrzebował do bezawaryjnego funkcjonowania Twojej strony. Sporządź wcześniej listę potrzebnych narzędzi. W ten sposób wyzwanie stanie się łatwiejszym do postawienia krokiem.

2. Bądź cierpliwym wobec siebie

Nikt nie zostaje dyrektorem generalnym w jedną noc. Żaden sklep internetowy nie został postawiony w ciągu jednego dnia (no ok, dobrze prosperujący sklep). Jeśli Twoje marzenie jest wielkie, będziesz musiał wykonać wielką pracę, aby je osiągnąć. Dobrze jest poświęcić czas na znalezienie najlepszego sposobu na dotarcie do Twojego celu. Bądź cierpliwy i tak samo planuj.

3. Bądź z siebie dumny za każde małe zwycięstwo

Ciesz się z każdego małego zwycięstwa! Wyznaczaj sobie nagrody za każdy mały osiągnięty cel. Dobrze jest siebie nagradzać w momentach, w których wiemy, że robimy postępy, zasługujemy na to. Kiedy nie nagradzamy siebie za małe zwycięstwa, zmniejszamy naszą motywację i nieświadomie utrudniamy sobie osiąganie większych celów.

4. Wiedz, że wzrastasz i rozwijasz się, po prostu przechodząc przez to

Co mnie nie zabije, uczyni mnie mocniejszym, no chyba, że mnie zabije. Radząc sobie z wyzwaniami i pokonując je, rozwijamy się. Wyciągamy nauki z lekcji i porażek, tym samym zdobywając większą wiedzę w danym temacie. Na tym polega rozwój osobisty i ogrom możliwości płynących z pracy nad własnymi celami.

Wielkie rzeczy nigdy nie przychodzą łatwo. Gdyby tak było, wszyscy odnosiliby sukcesy, byli podziwiani, posiadali ogromne domy i uzyskiwali wolność finansową. Bądź tego świadomy za każdym razem ,kiedy będziesz chciał się poddać. Dowiedz się i zrozum, co naprawdę Cię zniechęca. Dostosuj swój sposób myślenia, naucz się radzić sobie z wyzwaniami i nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj w drodze do wyznaczonych sobie celów! Wytrwałości rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

2 odpowiedzi

    1. Cześć Blaber! W moim przypadku najpierw postarałem się znaleźć źródło tego, dlaczego mam “słomiany zapał” i szybko się poddaje? Okazało się, że zostało to we mnie zakorzenione w latach mojego dzieciństwa. W chwili w której wiedziałem już, co jest powodem mojego dość szybkiego poddawania się, ZMIENIŁEM swoje przekonanie i wziąłem pełną odpowiedzialność za swoje słowa i czyny… Ale to nie wystarczy. Ważne jest, żeby znaleźć coś, co będzie sprawiać Ci przyjemność w procesie samego tworzenia 🙂 Ciesz się drogą i tym co aktualnie wykonujesz, a motywacji nigdy Ci nie zabraknie. Pamiętaj również o tym, żeby nagradzać się za swoje małe osiągnięcia. Pokochaj się za każdą dobrze wykonaną pracę i kolejny, nawet najmniejszy krok do celu, który sobie obrałeś. UCZ się na swoich błędach i
      wyciągaj z nich lekcje, zamiast poddawać się przy każdym potknięciu. Zawsze możesz również poprosić o pomoc. Pamiętaj jednak, żeby nie dzielić się swoimi marzeniami z osobami o małych i zamkniętych umysłach. Tacy szybko “sprowadzą” Cię na ziemię i pogrzebią Twoje marzenia. Otaczaj się ludźmi, którym szklą się oczy na Twój widok. Pamiętaj, że tylko działając powoli i rozsądnie, najszybciej dotrzesz do celu, a każdy wierzchołek góry jest początkiem kolejnej… 🙂 Szukaj swojej pasji i dziel się tym z innymi! Życzę Ci wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, odpowiednich ludzi na Twojej drodze, dużo zdrowia i trochę szczęścia, bo to każdemu się przydaje 🙂 Niech moc będzie z Tobą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *