Jedyną stałą rzeczą w naszym życiu jest zmiana. Nie możemy tego uniknąć i im bardziej opieramy się zmianie, tym trudniejsze staje się nasze życie. 

Zaufaj mi, bo nawet siedząc w swojej strefie komfortu, prędzej czy później, życie rzuci w Ciebie wielką cegłą, która wyląduje na Twojej głowie, a wtedy będziesz zmuszony do tego aby się ruszyć i dokonać zmian. Zmiany mogą wejść w nasze życie w wyniku kryzysu lub przez przypadek. W obu sytuacjach będziemy musieli dokonać wyboru. Lepiej jest dokonywać zmian w swoim życiu wtedy, kiedy tego chcemy, niż wtedy, kiedy zmusza nas do tego życie.

Nie możemy kontrolować nieprzewidzianych wydarzeń, które stawiają nas przed wyzwaniami w naszym życiu. To, co możemy kontrolować, kiedy tego doświadczamy, to sposób, w jaki decydujemy się reagować na te wydarzenia. W tym miejscu moc wyboru daje nam szansę na odmianę naszego życia na lepsze. Im więcej pozytywnych możliwości sobie stworzymy, tym bardziej spełnione staje się nasze życie.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić już teraz, aby dokonać zmian na lepsze w swoim życiu na zawsze:

1. Znajdź sens w życiu

Poświęć trochę czasu dla siebie i uporządkuj to, co jest ważne dla Ciebie w życiu i dlaczego jest to takie ważne. Co chcesz osiągnąć w swoim życiu? Jakie są Twoje marzenia? Co sprawia, że jesteś szczęśliwy? Twoje znaczenie w życiu daje cel i wyznacza kierunek, w którym chcesz iść. Wędrując przez życie bez celu, spędzisz jego resztę bez większego sensu. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale może stać się tak, że któregoś dnia zrozumiesz, że zmarnowałeś mnóstwo czasu w swoim życiu.

2. Stwórz swoją tablicę marzeń.

Kiedy byliśmy dziećmi, posiadaliśmy zdolność do wielkich marzeń. Śniliśmy na jawie i wierzyliśmy w to, że wszystko jest możliwe. Jednak dorastając straciliśmy tę zdolność. Nasze marzenia zbladły, a my zaczęliśmy wierzyć w to, że nasze marzenia nie mają szansy ujrzenia światła dziennego. Posiadania takiej tablicy marzeń, na którą możemy patrzeć każdego dnia stymuluje nasze komórki mózgowe i przypomina nam, że to jednak jest możliwe. Na nowo zaczynamy wierzyć w możliwość osiągnięcia tych marzeń.

3. Ustalaj cele aby spełniać swoje marzenia.

Kiedy już wiesz, co jest dla Ciebie ważne w życiu i jakie masz marzenia, przyszedł czas na ustalenie celów długoterminowych, krótkoterminowych i pobocznych, które pozwolą Ci spełnić Twoje marzenia. Pamiętaj aby być przy tym elastycznym ponieważ droga do Twojego celu może ulec zmianie. Bądź gotów na ewentualne, nieprzewidziane zwroty akcji, zmieniaj plan działania w razie potrzeb i pozostań wytrwały w drodze do swojego celu.

4. Zrób coś, czego się boisz.

Wszystko zależy od tego, czy chcesz w końcu opuścić swoją cieplutką strefę komfortu. Sporządź listę rzeczy, których się boisz i nigdy nie miałeś odwagi ich dokonać (skok ze spadochronem, nauka pływania, bungy, etc.) Następnie zacznij krok po kroku wykonywać zadania z listy. Nie przestawaj tego robić ponieważ jeśli zaprzestaniesz, Twoje życie stanie się wygodne i… nudne.

5. Staw czoła swoim lękom.

Łatwo jest ignorować nasze obawy i myśleć, że w końcu odejdą. Niestety to tak nie działa. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, naucz się opanowywać swoje lęki, aby nie mogły mieć nad Tobą kontroli. Nasze obawy są tylko myślami w naszych umysłach, które nie są prawdziwe. Jednak jeśli będziesz o nich myślał zbyt często, zaczniesz wierzyć, że one jednak istnieją naprawdę. Staw czoła swoim demonom i nie pozwól im na to, aby powstrzymywały Cie od życia pełnym życiem.

6. Żyj chwilą.

Motywacja do zmiany naszego życia wynika z naszego pragnienia bycia szczęśliwym. Gonimy za tym szczęściem, często zapominając o życiu w chwili obecnej. Zatrzymaj się na chwilę. Rozejrzyj dookoła, weź kilka głębokich oddechów, wyjdź na spacer ze swoją partnerką lub partnerem. Siedzenie na plaży z ukochaną osobą i słuchanie szumu fal to chwila szczęścia. Pomoc komuś, kto jej potrzebuje to chwila szczęścia. Docenianie i wdzięczność za pomoc to chwila szczęścia. O to w tym wszystkim chodzi. Więcej bycia obecnym i doceniania tego co mamy.

7. Poczuj radość z uczenia się.

Za każdym razem, gdy uczysz się czegoś nowego, zyskujesz większą wiedzę. Dzięki większej wiedzy zyskujesz więcej pewności siebie. Proste działanie. Nauka zachęca nas do bycia bardziej kreatywnymi i innowacyjnymi w naszym myśleniu. Czytanie książek to świetny sposób na naukę. Aby w pełni objąć radość uczenia się, nigdy nie przestawaj czytać ani szukać więcej wiedzy.

Jeśli chcesz dokonać zmian w swoim życiu, masz wybór. Wybór z tych 7 rzeczy, które bez wątpienia mogą je zmienić. Zacznij je robić już teraz. Miej dzisiaj wspaniały dzień!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *