wyzwania

Wyzwania przed którymi będziemy stawiani w życiu są pewne niczym śmierć, ale zdecydowanie można je wykorzystać na naszą korzyść. Każde z wyzwań jest doskonałą okazją do samodoskonalenia i osobistego rozwoju.

Życie jest jak kolejka górska. Możesz usiąść w pierwszym wagoniku i cieszyć się każdą minutą jazdy, korzystając w pełni z doświadczeń jakie przechodzisz, lub usiąść na końcu, zbuntować się przeciwko wszystkim wyzwaniom, które czekają za każdym wzniesieniem i być obrażonym na każdą chwilę swojej podróży.

Ostatecznie jednak celem podróży jest doświadczanie i wykorzystanie tego, czego się uczysz gdy dorastasz, aby stać się lepszą wersją samego siebie.

Skupmy się jednak na wyzwaniach, które czekają na każdego z nas i każdy z nas musi się z nimi zmierzyć, aby stać się lepszą wersją siebie. Zaczynamy!

Strata

Niezależnie od tego, czy straciłeś pracę, szansę na coś lepszego lub związek – utrata jest nieodłączną częścią naszego życia.

Bez względu na to, jak to się stało, utrata jest jednym z największych wyzwań w życiu. Przeważnie jest nagła i totalnie destrukcyjna. Jednak strata daje Ci również możliwość zastanowienia się, co jest naprawdę ważne dla Ciebie w życiu, po to abyś mógł iść naprzód.

Utrata czegoś lub kogoś ważnego może być dla Ciebie przebudzeniem. Jasne zrozumienie tego co straciłeś i doceniałeś jest kluczem do zrozumienia samego siebie i stawania się lepszą osobą, ponieważ zapewni Ci uczciwość wobec samego siebie, wymawianych przez Ciebie słów i Twoich działań.

Ustawianie własnego kompasu moralnego

Rozróżnianie dobra od złą zawsze było dla Nas wyzwaniem życiowym. Decydowanie o tym, co jest ważne na Twojej drodze do stania się lepszą osobą bez krzywdzenia innych ludzi jest kluczowe w podejmowaniu decyzji.

Nieważne co robisz dla siebie, zawsze staraj się nie krzywdzić przy tym innych. Dąż do swoich celów i goń swoje marzenia nie wykorzystując czasu i poświęceń innych ludzi.

Ustawienie swojego kompasu w dobrym kierunku nie będzie łatwym zadaniem. To wyzwanie z którym musisz sobie poradzić poprzez doświadczanie i popełniane błędy. W tym przypadku musisz być zdolny do samo korekty, która pomoże Ci stawać się lepszą wersją Ciebie.

Niepowodzenia 

Osobiście nie znam ani jednej osoby, która nie poniosła w swoim życiu porażki. Aby móc się rozwijać, musisz przejść przez niepowodzenia. To nieodłączne wyzwanie życiowe każdego z nas. To dzięki porażkom stajemy się lepsi.

Porażki powodują, że doświadczamy empatii i współczucia dla samych siebie. Dają nam szanse na przeanalizowanie naszych działań i wyciągnięcie z nich lekcji, aby nie popełniać tego samego błędu podczas kolejnej próby zdobycia czegoś, czegokolwiek.

Dzięki takim zachowaniom możemy stawać się lepsi każdego dnia. Lepsi za każdym nowym podejściem do zadania. Uczyć się cierpliwości i zdobywać większe doświadczenie. Stawać się bardziej odporni na niepowodzenia i odważniejsi w stawianiu kolejnych kroków.

Opanowanie swojego umysłu

Jak dla mnie, bez wątpienia jest to największe wyzwanie życiowe którego doświadczam każdego dnia. Nasz umysł może być potężnym przeciwnikiem na Naszej drodze do stawania się lepszą osobą.

W przeciwieństwie do innych rzeczy, nad którymi po pewnym czasie można przejąć kontrolę, opanowanie umysłu może zająć nam całe nasze życie.

Zawsze pamiętaj o tym, że to Ty masz kontrolę nad swoimi myślami, a nie na odwrót. Zawsze możesz przełączyć swój umysł w tryb pozytywnego myślenia, koncentrowania się na dobrych rzeczach. Możesz go wyciszyć i sprawić, że będzie po Twojej stronie, zamiast skupiać się na negatywnych przekazach  płynących ze świata.

Istnieje sporo metod ułatwiających opanowanie swojego umysłu. Medytacja, przelewanie myśli na papier lub na strony komputera (blog, dziennikarstwo), przebywanie w przyrodzie, joga, celowe milczenie. To tylko niektóre sposoby, które mogą pomóc w uspokojeniu i opanowaniu umysłu.

Spokojny umysł zawsze sprawi, że będziesz stawał się lepszą wersją siebie i zarażał tym spokojem innych.

Moje przemyślenie

Bez względu na to, kim jesteś i gdzie jesteś, w podróży do lepszej wersji siebie zawsze pamiętaj o tym, aby porzucić rzeczy nad którymi nie masz kontroli. Pozwól napotkanym niepowodzeniom być dla Ciebie źródłem do tworzenia kolejnych prób. Pozwól swoim stratom nauczać Cię doceniania. Staraj się zapanować nad swoim umysłem w każdej sytuacji i stawaj się lepszą wersją siebie każdego dnia. Bo nie liczy się to, żeby być lepszym od kogoś innego. Liczy się to by być lepszym od tego, kim się było wcześniej.

Życzę Ci dużo zdrowia, wytrwałości i dobrostanu. Do przeczytania!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *