zmiana w świecie

Wszyscy napotykamy na przeszkody w naszym życiu. Być może jesteś niezadowolony z kariery, ale nie wiesz, co chciałbyś dalej robić. Być może nie jesteś spełniony w swoim związku, ale nie wiesz, jak to przekazać swojemu partnerowi. A może usiłujesz związać koniec z końcem finansowo i nie wiesz, jak wyjść z długów?

Kilka lat temu moje życie było w kompletnym chaosie. Byłem niespełniony w pracy, czułem się odłączony i niezrozumiany przez rodzinę oraz znajomych i byłem w całkowitej walce z moim ciałem fizycznym, ponieważ cierpiałem z powodu bólu kręgosłupa.

Całe moje życie wydawało mi się jedną wielką przeszkodą, a kiedy tak się czujemy, łatwo stracić orientację nad tym, kim tak naprawdę jesteśmy i czego naprawdę chcemy w życiu…

Niezależnie od tego, czy jest to rodzina, przyjaciele, kariera, finanse, czy kombinacja wszystkich powyższych elementów, jeśli zostaną one zignorowane, mogą szybko wzrosnąć i stać się wyzwaniami nie do pokonania.

Zaczynamy czuć się przytłoczeni, utknięci i zaniepokojeni, co przejawia się brakiem motywacji, zwlekaniem oraz mnóstwem zachowań i objawów, które reprezentują nasze unikanie stawienia czoła tym przeszkodom.

Ale wcale nie musi tak być. Możemy sobie poradzić z tymi wyzwaniami, wystarczy podjąć decyzję, aby to zrobić.

Kiedy odkrywamy prawdziwą motywację pragnienia zmiany, zdajemy sobie sprawę z tego, że każda przeszkoda, którą napotykamy w życiu wynika z tego samego bólu… Bólu dokonywania zmian i wykraczania poza nasza strefę komfortu. Jeśli postanowimy zaatakować ten ból u podstaw, będziemy w stanie pokonać każdą przeszkodę lub wyzwanie na które natkniemy się w naszym życiu.

Za każdym razem kiedy robimy coś nowego, coś czego się boimy, zaczynamy jaśniej i klarowniej spoglądać w przyszłość. Ta jasność daje nam coraz to większą motywację do działania i pozwala nam ujrzeć wizję tego, co tak naprawdę chcemy robić w życiu.

A teraz uwaga! Oto 5 prostych kroków, które pomogły mi ruszyć z miejsca, przezwyciężyć nieśmiałość, nabrać więcej pewności siebie i w końcu, być zmotywowanym do tego, aby dokonać permanentnych zmian na lepsze w moim życiu. Kolej na Ciebie!

 Krok 1

Wyciągnij czystą kartkę papieru i długopis.

Krok 2

Zadaj sobie pytanie: „Jaki jest JEDEN obszar mojego życia, który chciałbym zmienić? I zapisz odpowiedź na kartce.

Krok 3

Spójrz na swoją odpowiedź. Teraz zadaj sobie pytanie: „Dlaczego to takie ważne?” Napisz nową odpowiedź poniżej swojej poprzedniej odpowiedzi.

Krok 4 

Powtarzaj krok 3 do momentu aż odkryjesz prawdziwe powody motywujące Cię do dokonania zmian. “Kop” głębiej aż doskonale będziesz znał swoje dlaczego.

Krok 5 

Na podstawie tego, co odkryjesz, opracuj jasną wizję tego, czego chcesz w swoim życiu. Użyj tej nowej świadomości i motywacji, aby pomóc sobie pozostać zaangażowanym na nowej ścieżce życia. Jeśli w to wierzysz, trzymaj się tego i rób to we właściwym dla siebie tempie aby się nie zniechęcić poprzez nadmiar zadań jakie na siebie narzuciłeś. Pamiętaj, że wszystko to, co zrobiłeś, nawet jeśli jest dalekie od ideału, zawsze będzie lepsze od tego, co jest “tylko” idealnie zaplanowane.

Każdy z nas napotyka na przeszkody w życiu, ale jeśli jesteśmy gotowi wykonać ciężką pracę, znając swoje własne “dlaczego”, przeszkody te mogą naprawdę stać się bramami, które możemy pokonać i które prowadzą do większej przejrzystości oraz nowych początków.

Wiedząc to, możemy zmotywować się do dokonania trwałych zmian, czego Ci z całego serca życzę, drogi czytelniku. Wspaniałości!

Nie zapomnij się zaopatrzyć w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *