Widok

Co jeśli nie czujesz się gotowy, godny, lub zdolny do zmiany dla siebie? Co jeśli czujesz się tak zagubiony i przestraszony, że nie wiesz od czego i czy w ogóle zacząć?

Podążanie ścieżką rozwoju osobistego nie jest łatwe. Jest satysfakcjonujące i może zmienić życie na lepsze, ale jest też wymagające, może czasem mylić i przerażać.

Często jednak, zanim dochodzi do momentu zmiany, przechodzimy przez bardzo poważny stan emocjonalny…

Chyba masz już obraz tego, czym chce się z Tobą podzielić.

Depresja jest niezwykle powszechna i może dopaść każdego o każdej porze. Wiem z własnych doświadczeń, że jest to ogromny problem, który wymaga natychmiastowej uwagi. Nie potraktowanie tego poważnie może spowodować fatalne konsekwencje. Z tego powodu wiedza na temat radzenia sobie z depresją jest koniecznością. Nie musisz jednak być lekarzem lub specjalistą od tych spraw, aby móc sobie pomóc.

Jeśli zatem walczysz z tym stanem, wiedz, że pomoc jest dostępna. W dobie ogólnodostępnych informacji i internetu jest ona w zasięgu ręki. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić aby poczuć się lepiej i znaleźć siłę do dokonania zmiany w swoim życiu, nawet wtedy, kiedy na wszystko brakuje Ci sił:

 Kiedy czujesz się ospały i nie możesz się skupić.

Nierozwiązane zadania mogą zwiększyć stopień depresji. Dlatego sensowne jest ustalanie małych celów każdego dnia. Osiągnięcie ich pojedynczo może sprawić, że poczujesz się dobrze, zmniejszając uczucie depresji. To długotrwały proces ale też bardzo pomocny, który pozwoli Ci wciąż poruszać się do przodu.

 Kiedy jesteś sfrustrowany tym, jak się czujesz.

Zapisanie bolesnych emocji i tego co Cię trapi da Ci ulgę. Obecnie istnieje wiele książek na temat pisania terapii, które możesz znaleźć w sieci lub pobliskiej księgarni. To też dobry sposób na lepsze poznanie siebie.

 Kiedy czujesz się wyjątkowo zdołowany.

Nowe działania prowadzą do uwalniania dopaminy w mózgu. Jest to środek chemiczny, który może sprawić, że poczujesz się mniej przygnębiony. Spróbuj zrobić coś, co Cię osobiście interesuje. Mnie bardzo pomagało rysowanie. Wtedy mogłem się wyciszyć i naprawdę czerpać przyjemność z tego co robiłem. Ale może to być naprawdę wszystko, co sprawia Ci przyjemność i satysfakcję.

 Kiedy nie masz siły czuć się pozytywnie.

Akupunktura skutecznie pomaga w walce z depresją. Zwiększa wydzielanie hormonów i neuroprzekaźników, które pozytywnie wpływają na pracę mózgu. Skoro już zebrałeś siły na wizytę u takiego specjalisty, masaż tez powinien Ci dobrze zrobić poprawiając Twoje krążenie krwi.

Kiedy wzbierają w Tobie negatywne emocje.

Postaraj się skupić na sobie i pozostać optymistą. Zignoruj to, co mówią inni na Twój temat, zwłaszcza kiedy mówią źle.
Pamiętaj, że jesteś dobry i wyjątkowy. Twoja obecność na tej planecie to nie przypadek. Jesteś cudem i jesteś jedyny w swoim rodzaju!

 Kiedy chcesz poprawić swój ogólny stan zdrowia.

Magnez jest minerałem, który reguluje liczne funkcje biochemiczne w Twoim organizmie. Staraj się jeść więcej warzyw liściastych, szpinak, czarną fasolę, orzechy nerkowca banany i migdały, aby uzyskać dzienną dawkę magnezu.

Kiedy chcesz czuć się dobrze cały czas.

Pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i kwas foliowy mogą pomóc przeciwdziałać zmianom nastrojów. Spróbuj dodać je do swojej diety, aby poprawić ogólny nastrój.
Powinieneś także jeść więcej pokarmów, które wspierają produkcję serotoniny. Dobry wybór to jajka, śledzie, łososie i olej rybny.

Kiedy chcesz być szczęśliwy.

Spróbuj robić codzienne ćwiczenia. Mogą wyzwalać uwalnianie endorfin, które są naturalnymi środkami antydepresyjnymi dla Twojego ciała. Uwalniają pozytywne myśli i sprawiają, że czujesz się szczęśliwszy.

Pamiętaj aby nigdy się nie poddawać! Skup się na poprawie i udoskonalaniu siebie zamiast porównywać się do innych. Uśmiechaj się do siebie i wyznaczaj sobie małe cele każdego dnia oraz rejestruj swoje osiągnięcia. Depresja to “demon” którego można pokonać, stając mu naprzeciwko z otwartym umysłem i chęcią do zmiany samego siebie. Wspaniałości rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

 
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *