motywacja

Jeśli masz jakieś cele, które chcesz osiągnąć w swoim życiu, będą one wymagały od Ciebie wysiłku i będziesz musiał wiedzieć, jak zmusić się do działania, które będzie poruszało Cię w ich kierunku. W tym przypadku, warto zadać sobie ważne pytanie…

Co Cię motywuje?

Dla każdego z nas, motywacja i to, co napędza nas w kierunku osiągania celów, będzie inne. Często też to, co sprawiło na początku chęć do działania, na końcu okazuje się być zupełnie czymś innym. Na przykład możesz myśleć, że pieniądze Cię motywują, ale tak naprawdę może to być poczucie spełnienia. Myślisz o szacunku, ale naprawdę chcesz sławy, etc.

Dlaczego warto wiedzieć?

Warto znać swoje motywacje z kilku powodów.

Po pierwsze w sytuacjach zawodowych ktoś może Cię zapytać co Cię motywuje. Na przykład podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca będzie chciał mieć pewność, ze jesteś osobą, która ma cele i jest ich świadoma.

Po drugie, w sytuacji społecznej, ludzie częściej Ciebie szanują jeśli wiesz dokąd zmierzasz. Pamiętaj też, że człowiek, który wie dokąd zmierza, jest nie do powstrzymania!

Jak wiedzieć, co Cię motywuje?

Motywacja nie jest stała, czystość po kąpieli również nie jest, dlatego jest to coś, co powinniśmy robić codziennie. W miarę upływu czasu Twoje motywacje będą się zmieniać. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że wiesz, jak ewoluują, dzięki czemu możesz zachować motywację i nadal nabierać tempa we wszystkich dziedzinach swojego życia.

Znaj siebie!

Aby wiedzieć co Cię motywuje, musisz znać siebie. Trzy najlepsze sposoby prowadzące do poznania siebie to; prowadzenie dziennika, robienie rzeczy, których się boimy (wychodzenie ze strefy komfortu),  oraz medytacja. Dziennik pomoże Ci znaleźć spójność w Twoich akcjach z przeszłości i teraźniejszości. Robienie niekomfortowych dla Ciebie rzeczy, pozwoli Ci sprawdzić, na co tak naprawdę Cię stać. Medytacja pozwoli Ci lepiej przyjrzeć się Twoim myślom w chwilach, kiedy Twój umysł zwolni i straci “ostrość”.

Czytaj cytaty motywujące! 

Jeśli zaczniesz dzień od czytania negatywnych wiadomości, szybko okaże się, że nie masz na nic ochoty i  nic Ci się nie chce. Jeśli zaczniesz go od pozytywnych i nakręcających do działania informacji, pod koniec dnia będziesz zdumiony tym jak dobrze i produktywnie minął Ci dzień. Czytanie cytatów motywacyjnych ma podwójną zaletę: daje nam motywację  i pozwala nam zajrzeć do naszego umysłu, aby wiedzieć, co nas motywuje.

Kurs naturalna motywacja pomoże Ci zakończyć zaległe sprawy i zadania oraz pozbyć się prokrastynacji. Zapoznaj się z kursem i odnajdź zaginione pokłady mentalnej energii i zacznij realizować swoje plany.

Ostatecznie, wiedza o tym, co Cię motywuje, jest bardzo ważna dla Twojego osobistego rozwoju. Postępuj zgodnie z sugestiami przedstawionymi w tym artykule, a będąc uczciwym i otwartym, zaczniesz widzieć, co cię napędza. Tego Ci życzę z całego serducha rozwojowcu. miej dzisiaj wspaniały dzień!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *