odnalezienie siebie

Czujesz, że wędrujesz przez życie bez widocznego kierunku? Zastanawiasz się jak odnaleźć siebie na tej ścieżce życia? Zagubiłeś się w związku, pracy, złym nawyku lub po prostu w życiu? Uwierz, że nie jesteś sam. Wszyscy czujemy się zagubieni w pewnym momencie naszego życia. 

To, że musisz przez to wszystko teraz przechodzić nie oznacza, że poniosłeś porażkę i że już nigdy się nie odnajdziesz. Oznacza to, że przechodzisz właśnie przez piękny proces transformacji. Bałagan bowiem może być piękny, wszystko zależy od tego, jak na to spojrzysz.

Życie to piękny bałagan. Jeśli Twoje wygląda idealnie i nigdy nie byłeś przez nie mocno kopnięty w dupę, to znaczy, że tak naprawdę nie żyjesz.

Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli chcesz odkryć, kim naprawdę jesteś, musisz się najpierw zagubić. Oto kilka sposobów dzięki którym możesz uleczyć swój wewnętrzny świat i odnaleźć się jeśli czujesz, że jesteś zagubiony w życiu. Sprawdzone na ludziach!

Odłącz się, aby połączyć się z sobą

W społeczeństwie, w którym stale angażujemy się w różne formy technologii, łatwo jest czuć się odłączonym od siebie.

Nowoczesna technologia pozwala nam łączyć się z każdym na świecie, kiedy tylko chcemy. Stała się narzędziem, dzięki któremu możemy uzyskać nieskończoną ilość wiedzy w ciągu zaledwie kilku sekund. Niestety, spowodowało to również, że stajemy się bardziej odłączeni samych siebie, od siebie nawzajem i od życia w ogóle.

Czy kiedykolwiek myślałeś o detoksie od świata cyfrowego? Na dzień, tydzień lub nawet miesiąc? Czy czujesz niepokój na samą myśl o tym?

Zachęcam do codziennego wyłączania psychicznego i emocjonalnego ze wszystkich form technologii, nawet jeśli trwa to tylko godzinę. Usuń wszystkie zakłócenia, aby połączyć się ze sobą, z naturą oraz z innymi w realnym świecie. Pomoże Ci to znaleźć spokój, którego potrzebujesz.

Ryzykuj!

Bądź ze sobą szczery i weź sprawy w swoje ręce. Może grasz teraz zbyt bezpiecznie? Za każdym razem, gdy zbyt długo pozostaję w granicach mojej strefy komfortu, czuję się znudzony, bez energii i natchnienia do działania. Przyzwyczajam się do tego ciepłego, komfortowego miejsca i zaczynam popadać w letarg.

Największym powodem, dla którego tak wielu ludzi jest nieszczęśliwych, jest to, że wybierają mierność nad ryzykiem. Idą bezpieczną, utartą  i praktyczną drogą, przeciwstawianie się temu wiąże się z ryzykiem, to zrozumiałe. Niestety, zbyt długie granie bezpieczne nigdzie nie prowadzi. Z mojego doświadczenia wynika, że jest to najszybszy sposób na poczucie zagubienia w życiu.

Zmiana jest jedyną stałą w życiu. Jeśli nie chcesz dokonywać zmian, prędzej czy później pozostaniesz w tyle. To spowoduje, że będziesz czuł się zagubiony. Podejmuj więc ryzyko, wychodź ze swojej strefy komfortu, rób to, czego się boisz. Tylko w ten sposób dowiesz się na co Cię tak naprawdę stać i tylko w ten sposób będziesz mógł stać się lepsza wersją siebie.

Rzuć wyzwanie swoim wewnętrznym przekonaniom

Jeśli chcesz zmienić swoje życie, musisz rzucić wyzwanie swoim wewnętrznym przekonaniom. Jeśli ciągle mówisz “Zagubiłem się” lub “Nie dam rady”, “Nie chce mi się”, to właśnie to będziesz nadal przyciągać do swojego życia.

Zachęcam Cię do recytowania codziennych afirmacji, aby przypomnieć sobie, że Twoja pozycja w życiu jest zmienna. W odniesieniu do ograniczania negatywnych myśli, udowodniono, że afirmacje pomagają w odrzucaniu ich  na dłuższy czas.

Kiedy jesteś w stanie zastąpić negatywne wewnętrzne wiadomości bardziej pozytywnymi, możesz stworzyć bardziej wzmacniającą opowieść o tym, kim chcesz być i co możesz osiągnąć.

Spróbuj powtarzać następującą frazę każdego ranka po przebudzeniu:

“Nie zgubiłem się. Jestem w drodze transformacji. ”

Jeśli to nie współgra z Tobą, stwórz własną pozytywną afirmację i powtarzaj ją za każdym razem, kiedy czujesz się zagubiony.

Bez względu na to, jak ciężkie jest życie, pamiętaj, że utrata samego siebie nie musi być zła. Oznacza to ponowną ocenę tego, co jest dla Ciebie ważne.

To okazja, aby rozpocząć nowy rozdział w swoim epickim życiu. Dopóki się nie zgubimy, nie zaczniemy rozumieć samych siebie.

Kiedy myślisz o tym w ten sposób, zgubienie brzmi jak najlepsza opcja! Nie musisz znać wszystkich odpowiedzi. Przestań się martwić i zacznij żyć.

Zapraszam Cię do zapoznania się z kursem który pomoże Ci żyć w zgodzie ze sobą i da Ci szanse na lepsze zrozumienie samego siebie. Miej dzisiaj wspaniały dzień rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

 

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *