zmiana

Jeśli rozejrzysz się wokół dojdziesz do wniosku, że istnieje niewielu ludzi, którzy naprawdę są zadowoleni ze swojego życia. Być może i Ty nie jesteś z niego zadowolony? 

To co masz, to chwila obecna i nie ma sensu rozmyślać o tym co było i żyć przeszłością. Prawda jest taka, że to co minęło, zniknęło. Dobra wiadomość jest taka, ze nigdy nie jest za późno na dokonanie zmian. Przecież masz pełną kontrole nad swoim życiem i w każdej chwili możesz zmienić je na lepsze.

W tym artykule podzielę się z Tobą kilkoma małymi rzeczami, które  możesz zrobić aby stać się lepszą wersją siebie. Zaczynamy!

1. Bądź otwarty na naukę

Rozwijamy się ciągle! Nauka nigdy nie powinna mieć w naszym życiu końca. Ktoś kiedyś powiedział; “Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie”. Posiadanie elastycznego i otwartego umysłu jest niezbędne, aby dobrze się rozwijać w każdym aspekcie swojego życia.

Kiedyś tego nie wiedziałem, ale bycie uczniem w życiu otwiera Cię na wiele możliwości, sprawia, że życie staje się ekscytujące i pozwala spojrzeć poza Twoje poglądy. Dzięki otwartemu na naukę umysłowi patrzysz na sytuacje obiektywnie i nie boisz się rzucić wyzwania swoim myślom.

2. Naucz się przebaczać

Każdy z nas kroczy własną ścieżką w życiu. Każdy z nas przechodził przez ciężkie sytuacje w życiu w których został przez kogoś zranionym.

Przebaczanie ludziom za ich błędy nie jest łatwe i każdemu przychodzi z trudem. Wymaga ogromnego wysiłku i odwagi, ale jest ważne, ponieważ jeśli tego nie zrobisz będziesz trzymać zbyt dużo gniewu i zranień, które mają ogromny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne i w wielu przypadkach powstrzymują Cię od rozwinięcia skrzydeł.

Uwolnij się zatem i naucz się wybaczać a poczujesz ulgę i zadowolenie z tego, że to zrobiłeś. Jeśli jest ktoś, kto zranił Cie w przeszłości, a Ty wciąż dusisz to w sobie, weź teraz do ręki telefon, zadzwoń do tej osoby i wybacz jej… zanim będzie za późno. Po prostu to zrób! Weź ten pieprzony telefon, zadzwoń i powiedz tej osobie, że jej wybaczasz! Od tego momentu Twoje życie ulega zmianie. Słabi ludzie nie wybaczają. Wybaczenie to atrybut silnego człowieka. A Ty jesteś silny, tylko jeszcze nie wiesz jak bardzo.

3. Trenuj swój mózg, aby pozostać optymistycznym

Bycie optymistą nie jest proste. To wymaga praktyki i wielu uwarunkowań umysłowych, ale z pewnością jest krokiem naprzód ku szczęśliwszemu Tobie.

Nie masz wpływu na to co życie może Ci podarować, masz za to wpływ na to, jak zareagujesz na te podarunki. Przestań karmić swój mózg negatywnymi myślami i zastąp je pozytywnymi afirmacjami. Załóż dziennik wdzięczności, bądź dobrej myśli, bo po co być złej. Zrozum, że życie wydarza się dla Ciebie a nie przeciwko Tobie. Zawsze o tym pamiętaj!

4. Skup się na tym co działa.

Kiedy skupiamy się na negatywach i obsesji na punkcie tego, co nie idzie dobrze, tracimy wszystko, za co możemy być wdzięczni. To tylko zwiększa stres i hamuje wzrost. Odwróć kartę! Skup się na tym co może pójść dobrze, co może zadziałać i przynieść korzyści. Myśl w kategoriach wygranej i zachowuj się tak, jakbyś już osiągnął swój cel. Bądź wdzięczny za każdy nowy dzień w którym istnieje mnóstwo nowych możliwości. Skup się na tym, jak możesz to wszystko wykorzystać aby wykreować życie, którym zawsze chciałeś żyć. To działa!

5. Pewność siebie

Pewność siebie i tego co robisz jest jednym z kluczowych elementów w drodze do rozwoju siebie i tego jak jesteś postrzegany/postrzegana przez innych. Pewność siebie może znacząco pomóc Ci we wprowadzaniu zmian do swojego życia. Naturalnie rodzimy się z pewnością siebie, ale gdzieś po drodze do dorosłego życia, jesteśmy z niej “obdzierani”. Serdecznie zapraszam Cię do zakupu mojego e-book’a “Jak zbudować większą pewność siebie i żyć według własnych zasad” który pomoże Ci obudzić w sobie niezachwianą pewność siebie, która została gdzieś po drodze wytarta. 

Jak zbudować większą pewność siebie

 
 Końcowe przemyślenie.

Twoje życie jest w Twoich rękach! Samo to, że jesteś na tej stronie i szukasz możliwości, które pomogą Ci zmienić się na lepsze jest pierwszym krokiem do tego, abyś mógł kierować swoim życiem w odpowiednim kierunku. Dokonuj drobnych zmian w swoim nastawieniu i przyzwyczajeniach, a będziesz zaskoczony tym jak dobrze radzisz sobie z przeszkodami na drodze zwanej życiem. Miej dzisiaj wspaniały dzień rozwojowcu!

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *