Codziennie, każdy z nas żyje własnym życiem. Dla każdego pojawiają się też różne zmiany. niektóre z nich będziemy przyjmować z otwartymi ramionami, podczas gdy inne, niechciane będziemy odsuwać na bok. 

Nadszedł czas, aby zadać sobie uczciwe pytanie; Jak często porzucamy nasze marzenia i sny na rzecz wymówek, które jesteśmy w stanie znaleźć na każdą okazję? Jeden raz to w tym przypadku za wiele razy…

Musisz wiedzieć, że jedyną stałą w naszym życiu jest zmiana. Zmieniają się ludzie, technologia, standardy, pory roku, ktoś odchodzi, powstaje nowe życie… Świat jest w ciągłym ruchu, a my poruszamy się razem z nim. W porównaniu do życia ziemi, jesteśmy tu zaledwie na chwilę. Myślimy, że możemy żyć wiecznie i umieramy w wielu przypadkach nie żyjąc wcale! Zbyt wiele odkładamy na później lub na “specjalne” okazje i zbyt często wmawiamy sobie, że już jest za późno na zmiany. Trzymaj się krzesła, NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO!! A już na pewno nie jest za późno na to, aby dokonać zmian w swoim życiu.

W dzisiejszym artykule podzielę się z Tobą kilkoma krokami, które pozwolą Ci pozbyć się mentalnych przeszkód, a które stawiasz sobie sam na drodze do życia, którym zawsze chciałeś/aś żyć. Zaczynamy!

Mentalne przeszkody do wyeliminowania!

1. “Nie mam wystarczająco dużo pieniędzy.”

Jak często to słyszymy? Te narzekanie na ciągły brak pieniędzy? Negatywne podejście, które nie pozwala nam skupić się na tym, aby to pieniądze właśnie zaczęły pracować dla nas, a nie na odwrót. Człowiek jest istotą kreatywną, zdolną do tworzenia niesamowitych rzeczy. Kreowanie tak niezwykłych rzeczy nie udaje się wszystkim z dwóch powodów; Braku wiary w siebie i ograniczeniom, które sami sobie stawiamy w głowach. Pokonując te bariery nie będziemy skupiać się już tylko na pieniądzach, bo to nie o nie chodzi w życiu, to nie one dadzą nam szczęście! Szczęście to spokój ducha i spełnione marzenia, które pieniądze pomogą zrealizować. Pieniądze to narzędzie do spełniania swoich marzeń!

Zacznij myśleć o pieniądzach jak o czymś dobrym, nastaw się pozytywnie i zacznij je przyciągać do swojego życia. Wszystko w życiu wymaga energii. Potrzeba jej tyle samo do myślenia negatywnego, jak i pozytywnego, dlaczego więc nie skupić się tylko na tym drugim, hm?

2. “Jestem za stary na zmiany”

Wiek to tylko liczba i tak naprawdę jest tylko miarą czasu jaki przeżyliśmy, nic poza tym.

Często kojarzymy nasz wiek jako oś czasu dla naszych celów.

Chcę przenieść się do miasta w wieku 25 lat. Chcę mieć udany biznes przed 30. Chcę mieć dom w wieku 35 lat. Chcę podróżować do 20 krajów przez 40, etc.

Kiedy nasze cele nie są spełnione, pojawia się natychmiastowe poczucie porażki. Wydaje nam się, że coś nas ominęło, że już jest za późno. Poddajemy się. Tymczasem życie toczy się dalej, czas leci a my zaczynamy go marnować na narzekanie i zagłębianie się w nieosiągniętych celach.

Czas nie powinien być sednem tego, co chcemy osiągnąć lecz wytycznymi, które mogą powiedzieć nam, czy jesteśmy na dobrej drodze do celu, a uwierz mi, że świadomość tego, że jesteśmy na dobrej drodze daje tak ogromną energię do działania, że nikt nie będzie w stanie Cię powstrzymać od dotarcia do celu jaki sobie obrałeś. Człowiek, który wie dokąd zmierza jest nie do powstrzymania!

3. “Zaczynam… jutro.”

Największe kłamstwo na jakie możesz sobie pozwolić. I nie oszukujmy się, pozwalamy sobie na takie kłamstewka dość często, niestety. Jeśli zatem chcesz dokonać zmian w swoim życiu, zrób to teraz! Przestań pić TERAZ, rzuć palenie TERAZ, zapisz się na siłownię TERAZ. Teraz, to jedyny czas nad którym masz kontrolę, Twoje życie dzieje się teraz! Nie odkładaj siebie na później, bo mogę dać Ci 100% pewność, że jeśli nie zrobisz tego teraz, nie zaczniesz żyć życiem, którego pragniesz, pod koniec swojego istnienia będziesz tego żałował. Pamiętaj, że jeśli musisz już czegoś żałować, to żałuj tego, co zrobiłeś!

Zmiany nie muszą być potężne, bo na takie ciężko będzie nam się zmotywować. Dobre nawyki, jak wszystko inne, również potrzebują czasu i Twojej cierpliwości w procesie ich tworzenia. Małe zmiany w kierunku zdrowszego życia, takie jak ograniczenie cukru do kawy mogą mieć ogromny wpływ na Twoją przyszłość. Zacznij od postawienia małego kroku, z czasem będziesz stawiał większe kroki aż dojdziesz do momentu, w którym zorientujesz się, że Ty biegniesz, a w tej sytuacji ciężko będzie Cię zatrzymać.

Końcowe przemyślenie.

Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie, a czynniki takie jak wiek, czas, a nawet doświadczenie nie powinny przeszkadzać w pragnieniu realizacji swoich marzeń, projektów i życia na własnych warunkach.

Pamiętaj też, że nigdy nie będziesz w 100% gotowy do podjęcia akcji. Zrób to mimo wszystko i zdobądź doświadczenie po drodze. Kimkolwiek jesteś, do dzieła! Stać Cie na więcej!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

2 odpowiedzi

  1. Dużo osób właśnie zrzuca na brak pieniędzy, a teraz żeby się rozwijać nie trzeba ich albo wcale lub nie tak dużo jakby nam się wydawało. Takie osoby często nie sprawdzą ile tak faktycznie by musiały na coś wydać. Kiedyś chciałem się nauczyć rysować. Na necie jest tyle tutoriali za darmo. Ktoś inny chciałby ćwiczyć a nie ma kasy na siłownię. To zacznij spacerować, biegać. Drobny sprzęt do domu za niewielkie pieniądze i już można zacząć solidnie dbać o siebie, wystarczy chcieć, a nie szukać wymówek

    1. Człowiek, któremu się chce, znajdzie rozwiązanie. Ten, któremu się nie chce, znajdzie wymówkę. Takie proste 🙂 Zgadzam się z tym co napisałeś/napisałaś! Życzę wszystkiego dobrego i dużo zdrowia w nowym roku! Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *